[A6-2.6 ABC] Instalacja gazowa - jaka, gdzie

Problemy związane strikte z instalacjami LPG w silnikach benzynowych
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

[A6-2.6 ABC] Instalacja gazowa - jaka, gdzie

Post autor: @lex »

Witam wszystkich!
Zastanawiam się nad instalacją gazową do sedana małżonki. 6 lat auto w rodzinie i zero problemów, nie chcę tego, ale żona ma teraz pracę 20km w jedną stronę (samej tylko pracy), już ostatnie bastiony mojego oporu poddają się "babskiej logice"...

Na czym jeździcie, co polecacie? Gdzie montować, może ktoś z was albo znajomych się tym zajmuje? Miejsce w zasadzie nie gra roli, liczy się fachowość, solidność i price/performance. Jeden namiar już mam (dziękuję właścicielowi forum!), chciałbym uzyskać jeszcze parę do porównania i dokonać wyboru (najchętniej pewnie pozostania bez zmian, ale już czuję ten smród...).

Na razie ze wstępnego rozeznania mam propozycję założenia BRC (i to do mnie przemawia - od jednego producenta, powinno się trzymać kupy) albo "składaka" typu KME Silver + Hany (albo tańsze polskie - skróty na 3-4 litery).

Sedan to jest, więc butla raczej za oparciem tylnej kanapy na tym podwyższeniu - jaka butla (ile litrów) tam się zmieści? I czy da się zamontować wlew LPG pod klapką wlewu paliwa (mało miejsca tam, pewnie przejściówkę trzeba będzie zakładać do napełniania), ma ktoś tak to rozwiązane?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
@lex
DOMIELSON
Mechanik
Mechanik
Posty: 185
Rejestracja: 2014-04-25, 15:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielce, Warszawa

Post autor: DOMIELSON »

Ja zastanawiałem się nad montażem do siebie. Szkopuł w tym że cena powyżej 2.5 k troszkę mnie przeraziła. Tym bardziej że w ciągu pół roku zrobiłem 4 tyś.
Zarejestruj się na forum http://lpg-forum.pl/
Pogadaj, porównaj i myślę że będziesz miał jasność.
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

Przy 4 tyś km. przebiegu rocznie do głowy by mi nie przyszło montować gaz. Cen poniżej 3.000 zł (za nową sekwencyjną instalację) jeszcze nie widziałem.

lpg-forum.pl przerabiałem. To nie jest tak prosta sprawa jak się wydaje, przynajmniej na pierwszy rzut oka dla osoby nie mającej na co dzień kontakt z LPG. Po pierwsze, tam są bardzo różne auta, po drugie jeden użytkownik zakład chwali, drugi na odwrót.

Stąd też decyzja o zamieszczeniu zapytania na bratnim forum, bo kto lepiej podpowie o LPG dla C4 jak nie użytkownicy tych wozów (na lpg-forum.pl dużo ich nie ma).

Mam jeszcze jedno pytanie do właścicieli sedanów z LPG - czy zbiornik paliwa w naszych autach znajduje się właśnie pod tym wybrzuszeniem za oparciem tylnej kanapy? Rozmawiałem dzisiaj z jednym z zakładów i powiedzieli, że właśniem z montażem zbiornika za oparciem tylnej kanapy trochę czasu zejdzie, żeby zrobić to dobrze.

Pozdrawiam,
@lex
Ostatnio zmieniony 2014-08-12, 21:53 przez @lex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lucas3512
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2012-01-22, 12:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubelskie

Post autor: lucas3512 »

W sedanie masz pod kanapą dojście do zbiornika Pb, tak mi się wydaje...
Co do instalatorów to puszczę Priv, coby reklamy czy czegoś tam nie robić ;-)
Elektronika KME Nevo + wtryski Hana + reduktor np. KME Silver, to nie będzie zły wybór...
W BRC nie masz możliwości schowania listw wtryskowych pod osłony i wszystko jest na wierzchu, co mi się nie podoba osobiście. W dodatku nie unikniesz długich przewodów wtryskiwacz-kolektor. Jak założysz "składaka" i pojedyncze wtryski Hana, powinno się to ładnie schować pod osłonami, jeśli takowe posiadasz, a w dodatku wtryskiwacz będzie maksymalnie blisko wlotu wtryskiwacza benzynowego ;-)
Jeśli masz pięć cylindrów, nie potrzebujesz stereo ;)
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

I to jest konkret, daje do myślenia. Właśnie takich informacji potrzebuję! Dzięki lucas.
Pozdrawiam,
@lex
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

lucas3512 pisze:W sedanie masz pod kanapą dojście do zbiornika Pb, tak mi się wydaje...
Błąd :] Trzeba nurkować w bagażniku niestety..
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

zbiornik w kolo.czemu nie tam?
co to ze sedan?zapas zawsze mozesz wzucic luzem.
brc da sie schowac pod oslonami..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

Butterbean pisze:zbiornik w kolo.czemu nie tam?
co to ze sedan?zapas zawsze mozesz wzucic luzem.
brc da sie schowac pod oslonami..
Się ma Butter!
W koło nie chcę. Bo tam jest... koło :) Luzem nie chcę rzucać. Ta przestrzeń w bagażniku nad podwyższeniem zaraz za oparciem kanapy idealnie mi pasuje na butlę.

Pozdrawiam,
@lex
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Pasuje bo?zastanow sie.kolo w sytuacji awaryjnej zawsze wyjmiesz zeby jakiegos swiniaka wzucic a butli nie wyjmiesz tak prosto..czasami naprawde brakuje 5cm i zonk
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Bez sensu masakrować bagażnik butlą za siedzeniem. Ładuj w zapas i tyle. Ja od 2006 roku mam LPG i jedynie jak jechałem do UK to miałem zapas i tyle. To nie czasy PRL że problem z wulkanizacją czy w ogóle zakupem opon.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

Dziękuję za wasze cenne spostrzeżenia, na pewno wezmę je pod rozwagę.
Ten samochód mam już siódmy rok i wiem, do czego i jak go wykorzystuję, dotyczy to też bagażnika. Świniaków żadnych nie wrzucam (poza tym co świniakowi pomoże wnęka w podłodze, chyba że ryjem tam poleci...).

Argumentu z wulkanizacją i wymianą opon nie do końca rozumiem. Że co, jedzie żona do pracy, łapie gumę na przedmieściach stolicy (wiem, że jeszcze ani razu nie miało to miejsca, ale komuś czasem się zdarza, więc może się przydarzyć...) i? Szuka telefonu do wulkanizatora, po godzinie znajduje, czeka aż będzie łaskaw do niej przyjechać, nie przyjeżdża, szuka kolejnego i tak w kółko? Już to widzę...

Poza tym powiedzcie, czy ta wnęka na koło zapasowe musi być wzmacniana do montażu butli? Z czego ona jest zrobiona?

Pozdrawiam,
@lex
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

U mnie wnęka ma jakieś wzmocnienia z płaskowników od spodu - tak coś mi się kojarzy. To już problem instalatora.

Twój wybór. Masz sedana w A6 więc zapewne masz ten "luksus" że masz składane siedzenia - ja bym z tego nie rezygnował, bo u mnie w 100 tego nie mam i już kilka razy się to zemściło.

Możesz żonie zafundować dojazdówkę, ewentualnie są jakieś te spreje za pomocą których można się doturlać do wulkanizacji.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

Właśnie tego luksusu nie mam, oparcie tylnej kanapy nie jest składane. Gdyby było, to bym pewnie się nie zastanawiał.
Dojazdówka też będzie po bagażniku latać, tyle że lżejsza i cieńsza...
Pozdrawiam,
@lex
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Brc olej na lpg forum widać że prawie każdy montujący tą instalacje robi tzn wrzut pod maske.... no i mi osobiście strasznie przeszkadzają listwy gazowe pod maską.... i jeszcze brc czyli ograniczony serwis..... butla u mnie 55l za kanapą. Siedzeń i tak nie idzie złożyć wiec ciężarówka to nie będzie :-P Jak dla mnie to stag 300 hana lub barracuda wlew pod tylni zderzak bo dojście ok i nie bawisz się w te głupie redukcje :evil:
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

Key100l, dzięki za odpowiedź.
Rozmawiałem niedawno z kumatym gazownikiem i radził butlę w miejsce koła zapasowego (ze stelażem do wzmocnienia), gdyż za oparciem tylnej kanapy nie ma jak przykręcić tej butli, tylko do nadkoli (tak powiedział). Jak ty masz to ogarnięte? Rozumiem, że twoja butla 55 litrów jest stosunkowo nieduża? Czy możesz podzielić się zdjęciami? Podeślę adres na pw.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
@lex
Ostatnio zmieniony 2014-08-17, 18:42 przez @lex, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”