[100-2.6 ABC] Jakie spalanie LPG?

Problemy związane strikte z instalacjami LPG w silnikach benzynowych
Dimson
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2013-05-19, 10:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mazowieckie

Post autor: Dimson »

J.A.G pisze: Co do spalania, jak dobre miasto a nie miasteczko, 3km odcinki i max 3bieg to zupełnie normalne spalanie, tym bardziej że w trasie wychodzi ci dobrze.
Hmmm poobserwuję jeszcze i zobaczę jak to dalej będzie wyglądać.. ale czy dobrze wnioskuję, skoro w trasie jest spalanie można powiedzieć w normie to można wykluczyć że coś może być z sondami nie tak ?
po weekendzie będę miał vaga to zobaczę co tam pokaże ale gdyby sondy były uwalone objaw występowały zarówno w mieście jak i w trasie ?

z tym sposobem obliczania średniego spalania to troszkę poluzujcie nie ma o co się spinać ;-)
mnie tylko troszkę zdziwiła różnica między moimi 23L a 15L kolegi Thorny
Ostatnio zmieniony 2013-05-26, 11:11 przez Dimson, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Thorny
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2012-09-04, 15:34
Imię: Robert
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Piła
Płeć:

Post autor: Thorny »

Key100l pisze:Rodacy :P skąd ten jad i złości :?:
Ja się nie złościłem i nie spinałem :) Myślę że kolega J.A.G też nie.
Quattro illa amat hiberno!
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Key100l pisze:Rodacy :P skąd ten jad i złości :?:
Ty żmijo gazowa! :]
Thorny pisze:Myślę że kolega J.A.G też nie.
Zgadza się, taki rodzaj debaty forumowej. Dobrze jest poznać każde podejście do tego samego zagadnienia jeśli są odmienne zdania.
W sumie nudno by było jakby wszyscy myśleli jednakowo :-| Teraz wiem, że kolega katował tak butlę raz czy dwa a nie przed każdym tankowaniem ale... :] i tak nie zmienia to faktu, że jeśli zatankuję na 30km przed końcem butli, to wynik nie będzie się różnił jeśli jadąc dalej w tym samym stylu, wyjeżdżę butlę do zera.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

J.A.G, Żeby nasze zawsze było na wierzchu :?: :P :] Nie no żarty :P
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Raczej, nie inaczej :-P
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Dimson
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2013-05-19, 10:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mazowieckie

Post autor: Dimson »

Kolejne 100km po "mieście" odcinki po 3-5km i weszło 20,76L LPG.
Awatar użytkownika
gumisv6
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2011-05-21, 07:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: gumisv6 »

To zdecydowanie jest cos nie tak, tylko z raz wyskoczyło mi spalanie w okolicach 20 przy naprawdę dużych korkach w dużym mieście i krótkich odcinkach, normalnie to jest 12-13 w mieście, w zimie do 15l LPG.

[ Dodano: 2013-06-01, 18:50 ]
trasa przy spokojnej jeździe - w okolicach 10litrów LPG
Dimson
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2013-05-19, 10:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mazowieckie

Post autor: Dimson »

No dobra, ponieważ widzę że opinie są podzielone, prośba o wskazówki co sprawdzić żeby się upewnić że "moje ABC" tak ma lub żeby wykryć co może powodować taki apetyt przy "mojej jeździe" :roll: po mieście.
Zaznaczę, że robię w ciągu dnia kilka krótkich odcinków 3-5-7km.
Jeśli mnie pamięć nie myli to przy takiej samej jeździe Pb wychodziło na 100km około 18-19L

Niedługo napiszę jak spalanie w trasie.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Moja ostatnio też w chłeptała 19.5 lpg, 100km trasa w tej i z powrotem i reszta miasto lublin, jazda różna raz spokojnie, raz po czerwonym :P Tylko że zapewne rozjechały sie mapy, czasem im sie to zdarza :-P
Awatar użytkownika
pawelec
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2012-10-01, 18:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Egling/Łódź

Post autor: pawelec »

Dimson dla pocieszenia powiem ci ze kumpel mając taką jak moją B3 z silnikiem tez 90km na odcinkach 2-3km dwa razy dziennie paliła 16-17l LPG, a mi nie raz paliło po ok.14l LPG na odcinku 5.5km dokładnie
Dimson
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2013-05-19, 10:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mazowieckie

Post autor: Dimson »

dzięki, od razu lepiej się czuję ;-)

update:
kilkanaście dni temu zaliczyłem mały wypad po A2/A1 gdzie nie żałowałem sobie i dałem konikom pobiegać, trasa 220 km tam i nazad, prędkość 170-190 km/h i średnie spanie wyszło 15,5 L LPG co uważam za wynik adekwatny do jazdy.

potem przyszła kolejna "setka" km po mieście, odcinki 2-3-5 km, jazda na emeryta, 2000RPM i bieg w górę i weszło 20,5 LPG

no i sam już nie wiem, bo w trasie spalanie uważam za poprawne, w mieście mm wrażenie, że coś jest nie tak biorąc pod uwagę wyniki innych C4

podłączyłem Vaga, sprawdziłem sondy i obie pracują poprawnie (falowanie w okolica 1), autko odpala bez żadnych problemów, nie czuję różnicy w mocy pomiędzy Pb lub LPG, nie zauważyłem też innych negatywnych objawów.

niemniej tak czy siak, jutro jadę do gazownika na pierwszą regulację po założeniu LPG ( o ile będzie potrzebna) bo oprócz spalanie w mieście nie mam do autka żadnych zastrzeżeń.
Ostatnio zmieniony 2013-06-17, 22:11 przez Dimson, łącznie zmieniany 1 raz.
karteq
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 76
Rejestracja: 2012-12-14, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: legnica

Post autor: karteq »

regularnie sprawdzam spalanie LPG, mam instalację BRC z zeszłego roku (nie całe 30 tyś) przejechane, i co zauważyłem: przy dojeździe do pracy - 25 km w jedną stronę, trochę po mieście, np 20 km potem z powrotem - regularnie spala lekko poniżej 12 l, bez specjalnego oszczędzania ale i bez przesadnego szaleństwa, jeżeli ruszę w trasę - typu 200-300 km w jedną stronę - potrafi zjechać poniżej 9l... Ale najważniejsze jest by tankować przy pomiarze na tej samej stacji, ja w zasadzie zawsze tankuję na Orlenie i to tym samym Orlenie, bo zauważyłem że potrafią być spore różnice w spalaniu - pytanie, czy wlewa się mniej niż widać na rachunku? (bo odwrotnie raczej odpada), albo zauważyłem że potrafi być różnica w laniu do pełna, na różnych stacjach, o reakcji na pedał gazu nie wspomnę... Więc jeżeli słyszę o spalaniu 15-20 l to uważam że to chyba baaardzo dużo, parę razy spalił mi w okolicy 14-15l, gdy jeździłem po budowach od drzwi do drzwi podrzucając ulotki, więc praktycznie jak w korku. motogodziny...
Jędrek
Adept
Adept
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-23, 19:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Koluszki

Post autor: Jędrek »

U mnie wychodzi najczesciej 13 litrow na dojazdy do pracy,bez duzego miasta.Po trasie wychodzi niewiele mniej jakos ok 12 l .
Quczy
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-15, 22:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec

Post autor: Quczy »

W mieście przy grzaniu włączonym na maxa i "dynamicznej" (czasami aż za bardzo -100km/h) jeździe - 15l, w trasie 11l.




//Quczy
jaras69
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-09, 10:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp.

Post autor: jaras69 »

Śmigam już moją staruszką trzynasty rok.Gdy 12 lat temu zakładałem gaz to sekwencja kosztowała 7 tysi.Więc zmuszony byłem zapodać instalację II generacji.Ostatnimi czasy spalała mi po mieście ok 18 literków.Tego roku w końcu zmieniłem instalację na sekwencyjną,wymieniłem kable,świece.Teraz spalanie nie przekracza mi w mieście 14 litrów.A i do 13 potrafi zejść. Na trasie jeszcze nie sprawdzałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”