Chęć zakupu Audi 100 2,5 TDI

kaczmar52
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2017-02-14, 20:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rumia

Chęć zakupu Audi 100 2,5 TDI

Post autor: kaczmar52 »

Witam wszystkich serdecznie
Zarejestrowałem się tutaj ponieważ potrzebuję pomocy :) miałem już 3 sztuki Audi B4, teraz może czas na coś większego :) Do rzeczy: mam okazje kupić Audi 100 2,5 TDI 1993r, automat. Starszy Pan ma ją 8 lat i bardzo mało używał. Nie owija w bawełnę i nic nie ukrywa. Nie mniej mam kilka pytań:
1. Jeden blotnik jest mocno skorodowany. Czy do 100 bedzie pasował blotnik od A6 C4?
2. Pali się kontrolka ABS ale nie na zegarach, tylko z boku, nad checkiem. Co moze być przyczyną? Czujnik czy może pompa?
3. Pod listwami drzwiowymi widać takie wybrzuszenia. czy mozliwe żeby tam bylo tyle rdzy, ze powoduje wybrzuszenia/pecherze na listwach? (dodam, że poza tym jednym błotnikiem zero rdzy)
4. Nie działa licznik kilometrów
5. Przy skręcaniu cos delikatnie póka ale z mojego doświadczenia to raczej nie przegub

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

kaczmar52,
Nie na wszystko Ci odpowiem ale:
1. Nie nie będzie pasował, trzeba szukać do 100. Nieznacznie ale te błotniki sie różnią, inny jest kształt kierunku.
3. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to listwy dolne idą w śmietnik, ale na 100 % pod listwami masz bałagan w postaci rdzy. Listwy kupisz w zamienniku, jest temat na forum.
4. Prawdopodobnie uszkodzona jest plastikowa zębatka od licznika kilometrów. Temat na forum.
5. Za dużo opcji, może być łożysko mc persona, może stukać amor, najlepiej jechać na linie diagnostyczną i sprawdzać.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

2. Pali się ABS aus? Może być to co napisałeś, ale pierwsze co bym sprawdził to czujniki, albo padnięte albo zardzewiałe. Styki od wtyczki można przeczyścić też. Mogą być też zardzewiałe koronki w kołach. W tak starym aucie może być też uszkodzona któraś wiązka.
Padnięta pompa raczej jako ostatnia do wykluczenia.
Ostatnio zmieniony 2017-02-15, 21:48 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 1 raz.
platnerz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 82
Rejestracja: 2013-07-07, 11:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mainburg

Post autor: platnerz »

Z tego co piszesz to auto skarbonka, chyba ze tanio wyrwiesz. Poza tym stary automat w dieslu nie bedzie ekonomiczny. Blotnik 400 z malowaniem, co do ABS to moze byc nawet system EDS uszkodzony o ile jest. Co do zawiasu to jak sie zacznie drazyc temat to moga byc amory plus ich lozyska itp itd, zaraz zbierznosc, a pewnie tam juz wszysto stoi. To masz koncowki itp itd.
Mój szerszeń.
Tomek2.8QUATTRO
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2017-02-05, 01:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: Tomek2.8QUATTRO »

Daj se spokój z tym autem jak licznik nie działa to już ma napewno nabite a że starszy pan to nie jest plusem tacy ludzie te auta katują stylem swojej jazdy a większość robi auta na najtańszych zamiennikach.
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

Tomek2.8QUATTRO,
Jedno pytanie do ciebie, dlaczego generalizujesz wszystkich? Zazwyczaj emeryci znacznie bardziej dbają o auta, mają inne podejście do samochodu, mniej wydatków i więcej czasu. A ta Audi to może być tylko delikatnie zapuszczone auto. Trochę pracy i może wyjść coś ciekawego.
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi 100 C4”