[ ALL] CB radio - optymalna lokalizacja

Awatar użytkownika
bobeck
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2013-10-21, 20:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zabrze

[ ALL] CB radio - optymalna lokalizacja

Post autor: bobeck »

Cześć, przeszukałem forum w poszukiwaniu pomysłu na to gdzie zamontować radyjko, ale znalazłem tylko kilka napomnień w temacie, który skupiał się na innym problemie związanym z CB.

Otóż, zdobyłem fajne radio i zastanawiam się nad optymalnym miejscem montażu.
Niżej moje typy z wadami i zaletami według mnie. Proszę o rady poparte swoimi doświadczeniami.

- Mam krótkie zegary więc myślałem żeby wyciąć w półeczce nad nawiewami tylną ściankę i tam wpasować radio. Do tego bym musiał pewnie podpiąć jakiś zewnętrzny głośniczek bo półeczka jest ciasna. Wadą tego miejsca jest konieczność cięcia, ale miejsce jest super wygodne jeżeli chodzi o obsługę radia podczas jazdy

- Półka pod kierownicą, najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie jeżeli chodzi o montaż i podpięcie kabli. Niestety z doświadczenia wiem, że podczas jazdy lokalizacja ta jest bardzo uciążliwa. Tatuś w a4 ma tak zamontowane radio i można wjechać komuś w kufer jak za bardzo się grzebie przy pokrętłach :]

- Wyrzucić popielniczkę i tam ulokować radyjko. Trochę kompromis pomiędzy półką pod kierownicą, a półką nad nawiewami. Wydaje mi się jednak, że drążek zmiany biegów będzie mocno przeszkadzał przy obsłudze radia.

- Ostatnie miejsce. Bardzo łatwe, bardzo dostępne i najmniej estetyczne - prawa strona obudowy tunelu, czyli capnięcie trochę miejsca na nogi pasażerowi. Niezbyt za mną przemawia to rozwiązanie, brzydko wygląda i kaleczy materiał.

Proszę o swoje opinie i rady, bo póki co wszystko mi wisi luzem. Odbiór!
Awatar użytkownika
marcino8
Mechanik
Mechanik
Posty: 117
Rejestracja: 2012-03-08, 18:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lubelskie..LKS

Post autor: marcino8 »

Tez się przymierzam co z tym zrobić bo jak na razie to luźno sobie leży...
Moje opcje to połka po lewej stronie i tam można to nawet fajnie upchac lub w miejscu popiołki która i tak słuzy mi jako skrytka na bilon...
Czekam na inne sugestie i pomysły :!:
pozdro
aah A6 manual ragussa green avant...
Obrazek
Awatar użytkownika
Thorny
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2012-09-04, 15:34
Imię: Robert
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Piła
Płeć:

Post autor: Thorny »

Ja CB miałem w półce pod kierownicą. Jak ktoś odbiera cały czas na kanale 19 to jest to wygodne miejsce. Jak ktoś ma w doopie estetyke i cały czas majta przy radiu to chyba w miejscu środkowego nawiewu było by najwygodniej :lol:
Quattro illa amat hiberno!
Maciek F.
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-12-04, 08:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Świętokrzyskie

Post autor: Maciek F. »

Pułka pod kierą, :ok: miejsce wygodne dla radia i kierownika, i nie rzuca sie w oczy. Podpiąłem na stałe i z głowy :mrgreen:
AUDI 100 C4 2,0 E - było
AUDI C4 S4 2,2 T - jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”