[100 C4] AAH - wielki problem :(

Rafalovsky
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-20, 10:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łuków

[100 C4] AAH - wielki problem :(

Post autor: Rafalovsky »

Witam, opiszę swój problem...
Otóż z 8 miesięcy temu padły mi uszczelki pod glowicami i samochód stał 4 miesiące bez akumulatora. Zrobilem uszczelki, rozrząd itp samochód odpalił, po czym zgasł i koniec. Wyszło na to, że nie fabryczny alarm legendford uzbroil się na amen po mojej długiej nieobecności. Więc kabelek po kabelku wymontowalem ten alarm i dalej to samo. Po przekreceniu stacyjki nie odzywa się rozrusznik, pompka paliwa i nie ma iskry. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone, te u kierowcy i u pasażera, podszybie także.
No i właśnie, co to może być, czy po uzbrojeniu tego alarmu i usunięciu go dalej coś może trzymać?
Wszystkie czujniki działały, rozrząd ustawiony poprawnie.
Proszę o pomoc, bo już brak mi pomysłów, a biedna setunia dalej stoi 😢 pozdrawiam
Audi 100 C4 2.8 bordowy sedan :)

LLU !
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

odcieciecie gdzies jest.strowal nim alarm.trzeba znalezc co rozciete jest.pewnie plus po zaplonie do stacyjki.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Rafalovsky
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-20, 10:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łuków

Post autor: Rafalovsky »

Był wcześniej przekaźnik blokady zapłonu, wyrzuciłem to i podłączyłem przewody tak jak były. Możliwe jest to, że mimo wyrzucenia tego przekaźnika, dalej jest coś zablokowane?
Audi 100 C4 2.8 bordowy sedan :)

LLU !
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Może być gdzieś po drodze drugi jak i trzeci przekaźnik, który blokuje dalszy przeplyw prądu. Zrzucić wszystko co się da i szukać. Albo cały komp padł, tak też może być. A masz prąd np na przekaźniku od pompy?
Może gdzieś Kuna się wdarła i po smakowała miedzi.
Rafalovsky
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-20, 10:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łuków

Post autor: Rafalovsky »

Kuna bądź inny gryzon nie wchodzi w grę, bo samochód stoi w garażu. Sprawdzę jutro ten przekaźnik, tylko tu właśnie chodzi o to, że samochód nie reaguje na ostatnia pozycje stacyjki, jedyne co, to wyłączy nawiew do odpalenia, poza tym nic. Chyba, że da się to jakoś pominąć, podać prąd gdzieś, żeby to ruszyło, jest taka opcja?
Audi 100 C4 2.8 bordowy sedan :)

LLU !
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Bardzo możliwe że problem jest z sama stacyjka!
Posprawdzaj czy wgl jest prąd w stacje na ostatniej pozycji, jeżeli nie ma no to trzeba szukać może coś zaśniedzialo od Aku do stacyjki. Jesteś w 100 % pewny że nie masz gdzieś ukrytego guzika? Zazwyczaj montuje się że druga pozycja stacyjki działa nawiew itp a żeby w ostatniej był prąd trzeba wcisnac magiczny guzik który daje prąd.
Zapalają Ci się wgl kontrolki? Jak bd prąd w stacje to spróbuj załączyć kable z tyłu stacyjki żeby poszedl prąd i jak odpali to witaj przyczyno.
Rafalovsky
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-20, 10:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łuków

Post autor: Rafalovsky »

Kontrolki się zapalają, samochód jest w rodzinie od ok 10 lat, o żadnym guziku nie słyszałem no i w sumie go nie ma. Jutro zacznę od sprawdzenia stacyjki i może jakoś dojdę do tej przyczyny. Wrócę z pracy o 19 i dam znać co i jak
Audi 100 C4 2.8 bordowy sedan :)

LLU !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”