[A6 C4] Brak tylnych Swiateł i Stopu :(

piotrek17120
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2011-10-25, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

[A6 C4] Brak tylnych Swiateł i Stopu :(

Post autor: piotrek17120 »

Witam

Jak w temacie zakupiłem parę dni temu Audi S6 C4 Avant... przy zakupie nawet przez myśl mi nie przeszło ze mogę nie mieć świateł Pan sprzedający przewiózł mnie adrenalina zrobiła swoje wiec "BIORĘ" ... wiedziałem ze audi ma komputerek informujący o spalonej żarówce... i takowy posiada i moja Niunia lecz nie podświetla się i nie widać co wyświetla. przy teście jak wcisnę lewy przycisk włącza się podświetlenie idzie test lecz przy komunikacie Brems Licht podświetlenie znika test idzie dalej ale już nie widać co wyświetla... wracając do rzeczy tematu, zabrałem się za tylna pozycje w końcu to najważniejsze miernik w łapkę ciach nie ma napięcia no dobra myślę bezpiecznik to sprawdzimy stop miernik w łapkę ciach nie ma napięcia i tak po kolei dwie strony samochodu razem z cofania i przeciwmgłowymi :( nie ma nigdzie napięcia chociaż kierunki działają! bezpieczniki sprawdzone przekaźniki pod maska też!!!! pomyślałem kable "w Passacie b5 przy module komfortu dotknąłem kable to posypały się na zielono zgniłe" myślę pewnie tak i jest w audi wyjąłem cała wykładzinę kabelki jak nówka jeden był przerwany zlutowałem świateł dalej nie ma... ręce opadły mi nie wiem co mam robić...
Ostatnio zmieniony 2011-10-26, 10:09 przez piotrek17120, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

jesli posiadasz avant to może wiązka klapy tylnej jest do naprawy?

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=335
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
piotrek17120
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2011-10-25, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: piotrek17120 »

być może kolego ale nie dochodzi tez prąd do lamp w błotnikach ?? :cry:
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

siemka, jedynie co przychodzi mi do głowy to 2 rzeczy:

1.sprawdzić mase przykręcaną do budy z wiązki do lamp,
2. wymiana pająka przy kierownicy,

spróbuj rozebrać pająka i zobacz jak mają sie tam te blaszki czy nie sa pokrzywione zaśniedziałe itp.
piotrek17120
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2011-10-25, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: piotrek17120 »

no właśnie ja nie wiem jak ten pająk wygląda i gdzie on jest ... pierwsze o nim słyszę... a powiedz mi jeszcze jest coś takiego jak przekaźnik świateł stopu? albo pozycji?
Awatar użytkownika
garo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 82
Rejestracja: 2011-06-17, 17:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: TBB

Post autor: garo »

pająk inaczej manetki przy kierownicy, odkręcasz 2 śrubki z tej obudowy przed kierownicą, zdejmujesz ją i widzisz "pająka" od góry :mrgreen:
piotrek17120
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2011-10-25, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: piotrek17120 »

sprawdzałem tego pająka całego rozebrałem nic nie jest spalone styki eleganckie prąd dochodzie jak włączę pozycje to wychodzie dwoma zielonymi kabelkami co dziwne z przodu wszystko działa a z tyłu tylko kierunki.... nie ma do tego przekaźników jakiś??
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

pewnie gdzieś coś bedzie, zaraz poszukam jakiegoś schematu

[ Dodano: 2011-10-26, 12:13 ]
http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1 ... 0DIAGRAMS/ może tu coś bedzie? niestety z angla to ja zielony jestem...
piotrek17120
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2011-10-25, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: piotrek17120 »

o masz to i ja nie dojdę... właśnie rozebrałem ta łączenie elastyczne miedzy klapa i karoseria 3 kable przecięte jeden na razie sprawdziłem jest od grzania szyby... resztę dochodzę.
piotrek17120
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2011-10-25, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: piotrek17120 »

przewitanie się poszło :D przerwane kabelki to podgrzewanie szyby przeciwmgielne i wycieraczka czerwony plus chociaż i tak dalej nie działa... potrzebuje pomocy ze stopem gdzie idzie kabelek od czujnika w pedale? coś w końcu musi dawać prąd do żarówek..

[ Dodano: 2011-10-26, 16:29 ]
jest pozycja i przeciwmgielne przyczyna była zerwana instalacja na zawiasie klapy brakuje do kompletu kierunków i stopu... ale tego bez waszej pomocy nie ogarnę :-( .

[ Dodano: 2011-10-26, 17:14 ]
grzebałem w kablach od czujnika stopu i poszło zwarcie i pali się cały czas ABS i miga wykrzyknik spaliło mi bezpiecznik wymieniłem od ABS-u i dalej świeci się ABS i miga wykrzyknik.... potrzebuje tylko info odnosnie stopu gdzie jest jakis przekaznik albo gdzie idzie kabel od czujnika no i co zrobic teraz z tym abs?
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Chyba w żadnym aucie nie ma przekaźnika od STOPU. Idzie prąd bezpośrednio przez włącznik nad pedałem i jeśli jest to przez AC. Kontrolka od ABS powinna zgasnąć po usunięciu usterki, inaczej trzeba zajrzeć do sterownika przez VAG-COM'a.
Nie rozumiem, jak zrobiłeś pozycyjne na wiązce idącej do klapy? Przecież one są w błotnikach :-|

[ Dodano: 2011-10-26, 19:55 ]
piotrek17120 pisze:z przodu wszystko działa a z tyłu tylko kierunki...
...brakuje kierunków i stopu...
Najpierw pisałeś że działają... przestały po tym zwarciu?
Ostatnio zmieniony 2011-10-26, 19:57 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
piotrek17120
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2011-10-25, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: piotrek17120 »

przepraszam do kompletu brakuje świateł cofania i stopu :D mój błąd wybacz... światła pozycyjne zrobiłem przyczyna była zerwana masa z tyłu gdy zdjąłem cały lewy bok tam gdzie klakson od alarmu dodatkowo polutowałem 3 kable w miękkim łączeniu na zawiasie klapy i działają pozycyjne i przeciwmgielne... dodatkowo jak chciałem sprawdzić napięcie na czujniku stopu poszło zwarcie spaliło bezpiecznik od ABS i Włączył się błąd ABS i nadal świeci... jak mam zrobić stop już pal licho światła cofania stop ważniejszy
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

piotrek17120, może pod tylna kanapa jak ida wiązki to ktoś sadził łapy? przypadkiem nie latała Twoja eska na Ugandę?
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
piotrek17120
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2011-10-25, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: chełm

Post autor: piotrek17120 »

ha zgadłesss latała tylko pod wodę odbierała towares i wracała dlatego możliwe ze ktoś zrobił tak żeby nie było prądu z tyłu... ale nie robił nic na kablach na pewno bo nie widać ingerencji zrobił coś innego stawiam na przekaźnik skoro takiego nie maja to już sam nie wiem mógł tylko żarówki wyjąc ehhh a ja mam kłopot
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

no to już wiadomo - w nocy same długie i ogień :mrgreen:
a może mógłbyś się z kontaktiować z poprzednim właścicielem, nie byłoby prościej niż samemu dochodzić po kolei co i jak? :)
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”