[A6 C4] Wstawianie soczewek BiXenon'owych, próbował ktoś?

maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

[A6 C4] Wstawianie soczewek BiXenon'owych, próbował ktoś?

Post autor: maniekdragon »

Witam kolegów. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad poprawą świateł w mojej C4, czyściłem je i wiele to nie dało, a nawet wstawiłem lepsze żarówki Phillipsa, ale to swoją drogą. Na allegro są zestawy soczewek bixenonowych i tu moje pytanie czy ktoś coś takiego ma? Próbował i czy w ogóle się opłaca wstawiać coś takiego? Na długie światła narzekać nie mogę, ale zawsze mogą być lepsze :) Cena do przeżycia, a jazda w nocy bardzo ułatwiona. Nie wspominam o legalności tego rozwiązania, bo wiadomo, że kumaty smerf lub znający się na detalach w autach diagnosta będzie miał parę pytań :).

Generalnie chodzi mi o coś takiego przykładowego http://allegro.pl/bixenon-bi-xenon-socz ... 33703.html , widziałem na innych autach które fabrycznie nie mają soczewek i wygląda to czasem dziwnie, bo przypominają mi wyłupiaste oczy, ale w C4 jeśli są soczewki fabrycznie na pierwszy rzut oka nie każdy będzie wiedział, że to nie ori. Co myślicie czy wstawiać taki zestaw soczewek + hid czy kupić zwykły hid w seryjne soczewki?
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

kup zwykły hid a odblaski swoich soczków oddaj do regeneracji

tak miałem i światło pierwsza klasa - co prawda kosztowało to 150 zł i zabranie dowodu ale przez kilka miesięcy było bosko
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: maniekdragon »

Rozumiem, a masz może jakieś zdjęcia jak to świeciło i jak to wyglądało w lampie? Chętnie bym tak czy siak spróbował, bo i tak mam parę rzeczy np. przyciemnione przednie szyby, które nie powinny być dopuszczone i póki mogę to jeżdżę, ale jak wiadomo do czasu pojawienia się ambitnego smerfa.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Wstaw moze soczewki ze skody roomstera albo fabii- sa wieksze i nowsze.
AEL INSIDE
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: maniekdragon »

Z tego co wiem to jest to tzw bihalogen, o co w tym ustrojstwie chodzi?
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

maniekdragon, O to co i w bi ksenie, na jednej soczewce masz i krótkie i długie, sterowane elektryczną przysłoną jedziesz na krótkich przysłona zamknięta robisz ciach długie i soczewka wali pełną mocą przysłona się otwiera xd Kolega z pracy mówił że jechał kiedyś zapomniał zgasić długich u siebie a z naprzeciwka jechalo coś z bixenem to mówił że jak dostał długimi jego to myślał ze mu rentgen zrobił xd
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: maniekdragon »

Tez się raz zdziwiłem jak jechałem przez Niemcy nocą i była mgła i zza barierki ktoś włączył długie i rozświetliła się cała mgła to pomyślałem w pierwszej chwili ze to UFO :) Czy co do tych soczewek z Fabii będę musiał coś przerabiać lub coś dokupić? Może ma ktoś na sprzedaż coś w tym rodzaju? ;)
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

maniekdragon, temat omawiany
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=8774
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

nie mam zdjęć jak to świeciło ale powiem Ci że w życiu tak dobrego światła w żadnym aucie nie miałem nawet w mojej skodzie fabii 1 (zwykły reflektor) która wg mnie (a mam ją od nowości) jest wyznacznikiem jakie światło powinien dawać reflektor.

Tu masz filmik porównawczy

i przyznam że jest adekwatny do tego co miałe. Ale tak jak pisałem jak chcesz ksenon to wystarczy odnowić swój odblaśnik i wstawić HIDy

Dziwna jest kwestia z tym bihalogenem - jestem na etapie przeróbki swoich soczków na soczewki zakupione z roomsetra bihalogen właśnie i tam przesłona sterowana elektrycznie zamknięta ma kształt przesłony z ksenonu natomiast otwarcie przesłony nie powoduje pełnego otwarcia rego usunięcia przesłony a jedynie zmianę jej kształtu na taką jak mamy w swoich autach do zwykłych żarówek halogenowych. Dość dziwne.

Obrazek

Na tym zdjęciu pokazane jest to o czym mówię - pierwsza przesłona na której napisane jest HID jest przesłoną soczewki bihalogen na światła krótkie ze skody roomsetr natomiast otwarcie przesłony zmienia ją na ten sam kształt co ta z lewej opisana halogen i wtedy mamy światła długie. Moje zdziwienie jest takie dlaczego druga osłona daje światła długie skoro jest taka sama jaką my mamy na halogenach w światłach mijania / krótkich normalnie.
Ostatnio zmieniony 2015-12-08, 12:51 przez GreenGreen, łącznie zmieniany 4 razy.
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: maniekdragon »

Rozumiem, ale jednak najbardziej bym chciał pozostać przy tym zestawie pomimo ryzyka http://allegro.pl/bixenon-bi-xenon-socz ... 33703.html mam znajomego w tym sklepie to może uda się coś opuścić 8-) i teraz mam pytanie do GreenGreen'a czy taki zestaw jaki wysłałem jest problematyczny w montażu? Czy muszę coś przerabiać by to zamontować? Może da się gdzieś kupić to co sam miałeś zamontowane? Jestem zielony w temacie montażu takiego zestawu więc bym prosił o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Powiem szczerze - mam u siebie HIDy. Przesłonę mam ustawioną "na schodek" jak w ori ksenonie (co faktycznie wyglądało obiecująco "na sucho"). Niestety po montażu nie jest tak różowo - linia odcięcia pozostawia trochę do życzenia, tak samo jak kąt świecenia na boki.

Po dwóch latach i żadnych przygodach zaczynam rozglądać się właśnie za takim rozwiązaniem jak mówi autor tematu, mianowicie zamontowanie soczewek D2S z normalnymi palnikami. Da mi to dwie rzeczy: po pierwsze NORMALNĄ "ksenonową" linię odcięcia, po drugie dużo szerszy kąt świecenia świateł na boki.

Niemniej problemem jest znalezienie soczewek, które zmieszczą się w lampie bez konieczności usuwania świateł przeciwmgielnych.
Ale szukając soczewek szukam czegoś montowanego seryjnie.
Ostatnio zmieniony 2015-12-08, 16:37 przez hexman, łącznie zmieniany 1 raz.
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: maniekdragon »

Na Facebooku jest facet który przerabia zwykle lampy na lampy soczewkowe i co do naszych lamp od A6 C4 życzy sobie 750 zł z wstawieniem soczewek bixenonowych + cały zestaw xenon na przetwornicach cyfrowych. Co do osprzętu to producentem jest "moonlight". W cenie jest oczywiście czyszczenie całych lamp i dostajemy je gotowe do montażu, wszystko co zamontowane znajduje się w lampie pod deklem. Wg mnie fajna opcja bo nie męczymy się z tym jak i jaka soczewkę zamontować i cenowo nie ma tragedii choć można to zrobić 300 zł taniej...
Michu
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-13, 19:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa-Nadarzyn

Post autor: Michu »

maniekdragon pisze:Na Facebooku jest facet który przerabia zwykle lampy na lampy soczewkowe i co do naszych lamp od A6 C4 życzy sobie 750 zł z wstawieniem soczewek bixenonowych + cały zestaw xenon na przetwornicach cyfrowych. Co do osprzętu to producentem jest "moonlight". W cenie jest oczywiście czyszczenie całych lamp i dostajemy je gotowe do montażu, wszystko co zamontowane znajduje się w lampie pod deklem. Wg mnie fajna opcja bo nie męczymy się z tym jak i jaka soczewkę zamontować i cenowo nie ma tragedii choć można to zrobić 300 zł taniej...
podaj na niego namiary , chciałbym z nim zamienic slowko
Był : Golf mk2 1.6TD JR 70ps Diesel
Było :Audi A4 B5 Avant 1.8T ANB 150ps Benzin
Było: Audi A6 2.5 TDI AEL Quattro
Jest Honda Accord 2.2 IDETEC
ddominik0077
Adept
Adept
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-04, 21:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: suwałki

Post autor: ddominik0077 »

Pisałem do gościa z olx, z zapytaniem o przeróbkę lamp na bi-xenony. Wstępnie odpowiedział i cena jaką sobie życzył to 450zł.
Michu
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-06-13, 19:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa-Nadarzyn

Post autor: Michu »

ddominik0077 pisze:Pisałem do gościa z olx, z zapytaniem o przeróbkę lamp na bi-xenony. Wstępnie odpowiedział i cena jaką sobie życzył to 450zł.
OK, ale to jest cena bez przetwornic i palników? A na jakie przerabia? Tam siedzą d2s czy coś innego?
Panowie i mam pytanie , troche poszukalem troche popytałem i jest mozliwosc zmiany soczewki pod bixenon ktora nazywa sie mini h1 bixenon ktora powinna spokojnie wejsc zamiast starej soczewki , i pytanie - czy po wymianie soczewki normalnie bedzie dzialac opuszczanie/podnoszenie swiatla??
Ostatnio zmieniony 2016-01-25, 19:07 przez Michu, łącznie zmieniany 1 raz.
Był : Golf mk2 1.6TD JR 70ps Diesel
Było :Audi A4 B5 Avant 1.8T ANB 150ps Benzin
Było: Audi A6 2.5 TDI AEL Quattro
Jest Honda Accord 2.2 IDETEC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”