[100 C4 2,6] nie pokazuje się temperatura na zegarach

kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

[100 C4 2,6] nie pokazuje się temperatura na zegarach

Post autor: kopec »

witam, myśle że w dobry miejscu zalożyłęm temat :)
a więc mój problem jest taki ze zegareczek nie pokazuje mi jaka jest temperatura cieczy :(
wymienilem zegareczek i nadal to samo więc wina lezy gdzies indziej :(
w ETCE pisze ze w mojej niuni jest czujnik i sensor, czujnik ma 4 styki a sensor ma 2.
ciekawostką ważną jest to że na komp w VAG pokazuje prawidłową temperature a zegarek się wgl nie rusza.
jest jeszcze problem chyba gotującej sie cieczy która ubywa górą ze zbiorniczka i brudzi pół silnika ale to później bo rzadko sie to dzieje, a więc ktoś wie gdzie może być błąd ?
jestem na etapie dowiadywania się ceny za czujnik, mam nadzieje ze to on jest walnięty, ktoś sie orientuje czy trudno się go wymienia ? :)
Awatar użytkownika
Matt_04
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2011-06-08, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Matt_04 »

kopec, Nie wiem jak w ABC ale ja w ABK mialem takie jaja jak padl czujnik bodajze niebieski. Jeszcze jedna przyczyna moze byc brak masy na zegarach. A co do uciekania cieczy to sprawdz szczelnosc zbiornika i korka. A jak ci sie gotuje to problem w chlodzeniu posprawdzaj termostat i wentylatory;]
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

wentylator dmucha bo jak gasze samochod to go słysze, termostat psuje sie na otwartym więc by byłcały czas zimny :/
jedynie moge miec wątpliwości co do zbiornika,

jak może nie być masy na zegarach skoro inne zegary dzialają a ten od ciepła cieczy nie działą ? to realne ? jak to sprawdzic ?
Awatar użytkownika
Matt_04
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2011-06-08, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Matt_04 »

Rozbierz zegary i poczysc styki. Czytalem gdzies ze wlasnie troci sie masa na poszczegolnych zegarach. Pamietam jak kiedys mielismy B2 to wlasnie tez zegary tracily mase i trzeba bylo zdrowo przyp..... w deske i wszystko wracalo do normy;p A co do zbiorniczka mi puszal przy wezu powrotnym.
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

no dobra, rozkręce i troche zedrę tego metalu czy cyny czy co tam jest przy łączeniu zegara z płytą, jutro to zrobie ale szczerze wątpie żę to to ... :/ reszczta zegarów działa bez najmniejszych problemów, jak i podświetlenie, jutro dam znać jak efekty ;) i i tak musz zaróweczke wymienić od podświetlenia :)
Awatar użytkownika
xman
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2011-05-20, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnów

Post autor: xman »

a może ten wskaźnik co wymieniłeś też był uszkodzony? Przecież to jest defekt w c4...
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

styki zostały przeczyszczone i nic to nie dalo :( zegarek kupiłem od a6c4 i troche spiłowałem plastik i nadal nic :( ale gdyby to był czujnik to zegareczek chociaż trszkę by się ruszył co ? :/
w aukcji pisano ze wszystkie zegary był sprawdzone i działąją... no ale to tylko ktos napisała czy to prawda to nie wiem,

wieć nie wiem czy ryzykować i znów kupić zegareczek czy co :/ a można jakoś sprawdzić ten zegareczek ? :)

EDIT:
zegareczek sprawdzony, dzialal, czy dziala aktualnie to nie umiem powiedziec, ale przy zalozeniu dzialal i po zalożeniu też :)

podlączyłęm go do zasilacza czy czegos co wydziela 12v i wskazówka zaczęłą się podnosić :)

czy jesli wszystkie zegary maja mase sprawną to może ona się jakos po drodze zgubić do jednego zegara od temperatury? :/
Awatar użytkownika
Matt_04
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2011-06-08, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Matt_04 »

jak ci na kompie pokazuje normlanie temperature to to musi byc cos z zegarami. Moze sie sygnal traci gdzies po drodze. Moze wiazki do sposprawdzania moze sie cos przetarlo. Nie mam juz wiecej pomyslow
Awatar użytkownika
xman
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2011-05-20, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnów

Post autor: xman »

skoro masz setke to spróbuj na szrocie sprawdzić cały inny licznik :D wprawe musisz juz miec do wyjmowania zegarów więc w czym problem ;) a jak auto będziesz miał ciepłe to od ręki ci sie wskazanie podniesie po podpięciu zegara :D proste :P tylko pamiętaj że skoro masz 100 c4 to zegar musi być ze ślimakowym nabijaniem kilometrów ze setki bo z A6 c4 może nie być dobry ;) wiem bo u mnie nie nabijało kilometrów na liczniku ze setki ;) a z A6 nabija :)


Po mojemu to albo tak jak chłopaki pisali - przetarty albo przerwany kabel, albo licznik od bidy szlag trafił ;)

Grzebałeś coś przy motorze? Ty albo jakiś mechanik? I od kiedy mniej więcej wskazanie przestalo działać? Dołek? Dziury na drodze? Mógł się z czujnika kabel z wtyczki przecież wypiąć albo zaśniedział ;) z 2,6 nie miałem styczności ale czujnik musi być więc sprawdź sobie kostki przy nim tak samo.
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

jak już kupiłem to tak było :(
poprzedni właściciel mówił ze sie nic nie dzieje , nie przegrzewa a migała ta kontrolka czerwona od poziomu cieczy , a nie wiedziałęm ze to jest od poziomu, on jakoś mi wyjaśniłze one sie pali bo jest coś nie tak z czujnikiem :(

xman, nie mam możliwości podpiąć sie pod taki licznik bo nie mam raczej w pobliżu takich szrotów :(
dziś się dobiję do tego czujnika i wyjme wtyczki, troche wd-40 i mam nadzieje zesie uda.. .:) napewno będę pisać na forum jak poczynania :)

a apropo kabla to gdzie on mógłby się przetrzeć ? :( nie ma nigdzie ruchomych części :(
w sumie mógłbym komuś zaufanemu z forum wysłąć mój licznik aby nie naciągnąć go na koszta i czy mógłby sprawdzić czy to zadziałą :)
Awatar użytkownika
xman
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2011-05-20, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnów

Post autor: xman »

jeśli chodzi o sprawdzenie wskazania temperatury to ci każdy to sprawdzi bo w każdej c4 to będzie działało akurat :) ktoś z klubu w pobliżu?
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

wydaje mi się ze jest z a6klubu i ma 100 :) takze musze tylko sprawdzić i zagadać :) dzięki za pomoc :)
dzis dopadłęm do czujnika, musze jeszcze raz sprawdzić czy w ETCE są 3 styki czy 4, bo mój ma 3, i znalazłęm listek taśmy izolacyjnej :evil:
poprzedni właściciel sonde lambda też załatwił taśmą izolacyjną i trzeba bylo kupować inna bo tą starą nie wiem gdzie dostał:/
jak coś będę wiedzieć nowego w sprawie czujnika to dam znac :)
Awatar użytkownika
Matt_04
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2011-06-08, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Matt_04 »

kopec, a delej ci sie swieci kontorlka od cieczy?? Bo jak tak to na bank niebieski czujnik... Tylko nie wiem gdzie on jest w 2,6 bo w ABK jest na wyjsciu weza od glowicy tam sa dwa czujniki jeden bialy drugi niebieski. Bialy jest od mieszanki a niebieski od temperatury. Ja mialem to samo, zle wskazania zegarow i migajaca kontrolka
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

nie nie, moja kontrolka na bank jest od poziomu cieczy w zbiorniczku bo jak doleje to jest wszystko ok
i na dłuższy czas mam zawsze spokuj ao póki nie mam ubrudzonej lewej częsci silnika i pierdułki od ABSu w czerwonym płynie :(

a odnośnie zegaró to będą działąć jeśli zamienie je z jakimiś od diesla ? albo od innego silnika?
Awatar użytkownika
Matt_04
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2011-06-08, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Matt_04 »

kopec, powinny dzialac bo on dziala na podstawie odczytow z czujnika ktory dziala na podstawie zmiany rezystancji to idzie do kompa i na zegary;] Raczej w kazdym silniku u nas czujnik bedzie taki sam ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”