[2.0 ABK] Nie pokazuje mi temperatury oleju

Awatar użytkownika
xman
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2011-05-20, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnów

[2.0 ABK] Nie pokazuje mi temperatury oleju

Post autor: xman »

Jak w temacie. Nie pokazuje mi w ogóle temperatury oleju. Gdzie jest czujnik i gdzie i skąd wychodzi kabel z wiązki do niego? Może tak się coś podziało. A do dodatkowych zegarów idzie mi tylko jeden kabel we wtyczce więc to też jest dziwne... Aaa i naturalnie niebieska kostka łącząca duży licznik z tymi małymi wskaźnikami ;)


Kurde chyba zrozumiale to powiedziałem... Ale tutaj to każdy chyba wie o co lotto. Jakby mi ktoś dał odpowiedź w miarę szybko to będę wdzięczny bo póki prezesa nie ma bo jest na urlopie to bym sobie to ogarnął :)

Wiecie... mała rzecz a cieszy ;)
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

czujnik w dieslu jest w pompie oleju, u Ciebie pewnie też, i tam idzie tylko jeden kabelek, tak ma być
Awatar użytkownika
trotodyl
Adept
Adept
Posty: 26
Rejestracja: 2011-03-10, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ełk

Post autor: trotodyl »

w benzynie (przynajmniej tak było u mnie w c3 2.3) czyjnik był z przodu bloku taki jednopinowy
obejrzyj, pomyśl i jedź bezpiecznie


Juz nie Audi w posiadaniu ale cały czas w pamięci Teraz japończyk
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

czujnik jest jednopinowy, załączam screena z ETKI , może Ci to pomoże ;)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
xman
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2011-05-20, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnów

Post autor: xman »

kopeć, a mogę prosić większe foto? i to są od lewej strony te dwa czujniki? jeden niebieski a drugi biały? te od strony zbiorników?

[ Dodano: 2011-07-02, 23:35 ]
dobra, zlokalizowałem wszystko... nie dopatrzyłem na fotce i gafe w poście wyżej walnąłem.




Teraz pytanie ode mnie. Czy jeśli po zlookaniu styków i okazało się że wszystko jest ok, zabezpieczyłem styki sprayem specjalnym to jeśli nadal nie pokazuje ( a po przejechaniu 10km chyba coś powinno pokazać) to czujnik będzie walnięty chyba. Mam rację? I do której jak coś kostki idzie kabel od tegoż czujnika lub do jakiego nie wiem... przekaźnika np bo może coś innego jest walniętego. Zegar myślę że jest ok.



I jak taki czujnik sprawdzić czy działa?

P.s. I jaka cena takiego czujnika jeśli ten jest walnięty lub z czego to wsadzić żeby robiło?
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

cena na alle około 20 zł z przesyłka, ja ten od cieczy z przesyłką wyrwałęm za 15 :)
mi sie czasem powiesi czujnik i jak puknę zegary to już mu się dobrze zrobi :)
głupia podpowiedź ale sprawdz czy masz poziom oleju, bo może za mało i czujnik go nie łapie :)
masz może rozpiskę jakąś schematów el które piny co idą do zegarów są od temperatur? bo mi by się przydało od temperatury :/
możesz mieć zimne luty, a sprawdzić czujnik możesz podłączając go pod + i - z aku, myślę że nie powinno się nic stać bo temu mojemu od temp cieczy się nic nie stało :)

EDIT,
nie wiem czy mi na głowe pada ale chyba miałeś na sprzedarz takie części :)
a tu masz link na alle http://moto.allegro.pl/licznik-wskaznik ... 85024.html
Ostatnio zmieniony 2011-07-04, 00:55 przez kopec, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”