[ ALL] Parujace szyby

Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Tak klapa jest raczej zamknięta w stanie spoczynku i gdyby się zacięła to w tej pozycji (czyli pobieraniu świeżego powietrza). Wykluczałoby to parowanie w tej pozycji. Gdy włączasz recyrkulację i wył to słyszyszysz pracę siłownika przy klapie?
Jak jest gorąco, parno i pada deszcz to nie ma siły by nie zaparowały, właśnie po to m.in. jest klima.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

no niby tak.. ale żadnego dźwięku który mogłby świadczyć o przestawianiu się klapy nie słychac..
sprawdze w weekend co i jak z tą klapą
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

Podłączę się do tematu, od jakiegoś czasu i u mnie zaczęły szyby parować... Dodam, że wcześniej nie miałem tego problemu, wymieniłem filtr kabinowy i niezbyt pomogło. Wcześniej nie miałem z tym problemu...
lipton
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 293
Rejestracja: 2011-05-31, 12:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: lipton »

umyj szyby ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

otworz schowek i zanurkuj, za nim masz tą klapkę obiegu zewn/wewn, sprawdz organoleptycznie czy poprostu nie lata, może być uszkodzona grucha od strony tego "pudła" w podszybiu i klapka bedzie miala luz.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

ok ponawiam wątek z parowanie szyb, długo to trwało, ale jakoś nie miałem czasu dla mojej olimpiady :D. wczoraj luknąłem na tą klapkę i generalnie wg mnie jest ok... włączając/ wyłączając recyrkulację w aucie (czyt przycisk autka z zakręconą strzałką) ta klapka zamyka i otwiera więc... hmm.. W czym może leżeć problem z tym parowaniem? Przyznam że jest to bardzo denerwujące bo nie koniecznie gdy pada deszcze, nawet jak jest sucho to mi szyby parują
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Otwórz maskę i zdejmij ten duży plastik zakrywający klimę, wentylator nagrzewnicy itd w podszybiu i sprawdź czy gdzieś tam woda nie stoi. Mój brat cioteczny miał zapchany odpływ wody z chłodniczki klimy i gromadziła się w tej komorze, efektem czego były parujące szyby.

Ewentualnie może Ci się woda dostawać do kabiny np przez jakąś dziurę w podłodze itp nie masz mokrej wykładziny?
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

Jakiś czas temu patrzyłem tam gdzie ta chłodniczka klimy jest, bo filtr zmieniałem kabinowy, liście powyciągałem także raczej odpływ jest ok. Najlepsze jest to, że parują mi szyby nawet gdy jest sucho i nie pada deszcz - ostatnio no dobre 2 tygodnie audi w ogóle z deszczem czy wodą nie miała styczności i parowały mimo to... Latem to kit bo klimę włączyć idzie, ale teraz klima się nie załączy i do dupki takie jeżdżenie. Jutro podszybie wykręcę i zobaczę jeszcze raz. A czy np gdyby filtr był odwrotnie wsadzony, to miałoby by to wpływ na parowanie szyb?
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

storm85-85 pisze:A czy np gdyby filtr był odwrotnie wsadzony, to miałoby by to wpływ na parowanie szyb?
W sumie jest na nim strzałka z kierunkiem przepływu powietrza ale raczej nie to. Na pewno masz szczelną nagrzewnicę? Nie czujesz smrodku w aucie charakterystycznego dla płynu? Może tylko się sączy tak że nie kapie i w aucie jest sucho. Może odparowuje go tak mało, że po zbiorniku wyrównawczym też na razie nie widać.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

J.A.G, a w jaki sposób można sprawdzić czy cieknie z nagrzewnicy, gdzie to jest i jak do tego się dobrać

[ Dodano: 2011-11-27, 17:03 ]
czy nagrzewnica to jest czyt. chłodnica klimy?? te nie za duże prostokątne metalowe cudo przy filtrze kabinowym?? pytam wprost bo mechanikiem nie jestem a liczę na podpowiedzi kolegów z forum :) http://moto.allegro.pl/nagrzewnica-audi ... 44041.html
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Nie, tam przy filtrze kabinowym jest parownik klimy. To z aukcji jest nagrzewnicą a siedzi tu.
Jak poznać, pisałem. Smrodek płynu w aucie (czasem jak mocno to aż w oczy szczypie), ubytki płynu w zbiorniczku i mokro pod dywanikami (kapie z nawiewów na nogi) Jeśli tylko się sączy kapać nie będzie ubytki będą prawie niewidoczne.

Pod tym plastikiem sprawdź, to co kolega wcześniej radził czy jest odpływ wody.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

No dobra, na razie dzięki jakoś w tygodniu może zajrzę tam i zobaczę. Jak nic nie wskuram to pewnie nagrzewnica do wymiany. Grzać to skubana grzeje ciepłem i wszystko działa, nawiewy, klima, ale z tym parowaniem szyb to już nie daję rady. Masakra jest
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

A myłes szybki? Moze to i glupie ale mi kiedys tez strasznie parowały i nie chcialo z nich schodzic nawiew na max i mokre, wkurzylem sie i zaczolem drzec co sie okazalo ktos czyms je spryskal i jak mylem to zeskrobywalo sie biale cos wygladajace jak wosk.. po tym czyste, a jak zaparowaly to wystarczylo nawiew wlaczyc i czyste :ok:
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

:) szyby umyte, gdzieś leży przyczyna tego parowania, ale nie wiem gdzie :/

[ Dodano: 2011-12-06, 18:14 ]
Dobra, ostatnio zauważyłem jeszcze coś odnośnie tego tematu... szyby zaczynają mi parować jak podniesie się wskaźnik temp czyli ok 60 stopni w górę, po pewnym czasie widać jakby na szybach była wilgość i czuć troszkę w powietrzu zapach takiej wilgoci.... nagrzewnica na bank??

[ Dodano: 2011-12-10, 18:12 ]
Nie jestem pewien, ale chyba znalazłem przyczynę parowania szyb u mnie...
Przy zbiorniczku wyrównawczym u góry jest króciec na który się naciąga ten cienki wąż, zauważyłem że mam mokre w okolicy tego wężyka, naciskając na niego słychać syczenie i widać bąbelki na końcu tego wężyka przy zbiorniczku, wyciągnąłem wężyk a kruciec wyszedł razem z wężykiem i tym plastikiem w którym jest osadzony, czyli pękło osadzenie tego króćca, zmieniłem opaskę na taką metalową zaciskową - docisnąłem odpaliłem i polukałem czy syczy, nie syczało, przejechałem się i o dziwo szyby nie były zaparowane... o co chodzi?? miało to jakiś związek z parowaniem szyb?? teraz zajrzałem znowu pod maskę i po dotknięciu niestety znowu syczy (prawdopodobnie konieczna wymiana będzie zbiorniczka wyrównawczego), wieczorem jeszcze się przejadę i jak szyby zaczną parować to na 100% jest przyczyna - nieszczelność przy zbiorniczku wyrównawczym... co o tym sądzicie?? może ktoś miał już podobny przypadek??
_silver_
Adept
Adept
Posty: 21
Rejestracja: 2011-12-10, 21:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gubin\Zielona góra

Post autor: _silver_ »

Witam mam pytanko też mi parowały szyby okazało się ze klapka od obiegu zamkniętego ( ta za schowkiem ) jest luźna i jest tam sprężynka która była zaczepiona z jednej strony do klapki a gdzie ma być przymocowana ta druga strona sprężynki nigdzie nie wydze miejsca zaczepu ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”