[ ALL] Parujace szyby

storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

Panowie, dzisiaj postanowiłem wyciągnać filtr kabinowy(w celu sprawdzenia czy nie jest mokry) i przy okazji po podpowiedzi pewnego gościa otworzyłem na stałe klakpkę tą przy filtrze kabinowym - problem parujących szyb zniknął, po zagrzaniu auta i pojeżdżeniu trochę w ogóle, zero pary na szybach nawet na tylnej - tak więc w moim przypadku chyba problem rozwiązany :) Tym którym to dolega podpowiadam, wyciągnij filtr kabinowy i wsadź coś między tą klapkę a ramkę filtra kabinowego żeby była szczelina cały czas otwarta i zobacz czy dalej paruje - jak tak no to nagrzewnica :) J.A.G, zamieścił świetny poradnik jak ją wymienić, już miałem wg niego wymieniać, nawet nagrzewnica kupiona ale jeszcze z klapką sprawdziłem i tu był zonk
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Ale u ciebie ta sprężyna spadła czy mocowanie na klapce pękło, tak?
Normalnie w spoczynku, nawet bez podłączenia podciśnienia z kolektora/vaku pompy do klimy klapa jest ciągle otwarta i zasysa świeże powietrze na 100%. Dlatego założyłem że nagrzewnica puszcza bo pisałeś że klapka/siłownik normalnie chodzi.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

J.A.G, u mnie nie było tej sprężynki i klapa była ledwo otwarta na świeże powietrze. Ile ja się na przeklinałem na te parowanie szyb a tu tylko sprężynki nie było.
Los się musi odmienić
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

No właśnie u mnie tak samo jak u kolegi Rikimaru, ta klapka ja wiem coś ok może 1 cm była uchylona i wydawało mi się, że tak ma być - w sumie nie porównywałem tego z inną a6 jak powinno być, dlatego stwierdziłem że jest ok. Całą zimę dymałem na mokrych szybach - porażka :D. Na razie mam tam wsadzony kawałek kartonu i jest klapka ciągle otwarta, ale jak będę miał trochę czasu pogrzebać to się temu przyjżę bardziej co może być przyczyną tego - czy faktycznie może ta sprężynka do wymiany, a może całkiem spadła... Na razie nie wiem, ważne że nie paruje
Awatar użytkownika
Domel
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 70
Rejestracja: 2011-06-08, 17:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nałęczów

Post autor: Domel »

Witam. Podepnę się do tematu. Mam też problem z parowaniem szyb.

Pojawia się jak jest wilgotno i nie zchodzi jak włączy się nadmuch, jak włączę klimę i jak otworzę szyby też nie zchodzi.

-Wyjąłem filtr kabinowy, bez niego też parują, po założeniu nowego też.
-nagrzewnica wymieniana w zimie na nową więc nie powinno cieknąć zresztą nie pojawia się nigdzie wyciek
-działa regulacja nawiewu wewnętrznego
-szyby dobrze umyte i odtłuszczone

Najgorzej jest jak chcę dmuchnąć ciepłym powietrzem, nastawiam na klimatroniku ciepło i nagle pojawia się nie przyjemny zapach z nawiewów i momentalnie paruje. Poniżej 20 stopni jak się ustawi to paruje ale wolniej.

co proponujecie na tę dolegliwość??
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Domel, otworz maskę i w podszybiu po stronie pasażera odkręc rezystor czyli tzw "jeża", jest na 4 śrubkach (klucz 7ka)

wygląda o tak:
Obrazek

i sprawdź czy w środku tego "pudła" nie masz wody - czasami zapycha się kanał odpływowy i woda sobie tam stoi
Ostatnio zmieniony 2012-06-14, 18:03 przez kornikbp, łącznie zmieniany 2 razy.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

A sprawdzałeś działanie tej klapki od recyrkulacji powietrza o której wyżej była dyskusja, może się zawiesiła albo ta sprężyna spadła.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Ostatnio zaczęły również dla mnie parować szyby, jak się okazało winna była sprężyna klapy recyrkulacji, dokładnie to jej mocowanie w plastikowej części obudowy parownika. Mocowanie/oczko przy siłowniku pęka i sprężyna spada, na pierwszy rzut oka wygląda jakby tylko spadała ale na pewno będzie pęknięcie i samo założenie jej bez odpowiednich zabiegów nie ma sensu.

Po odkręceniu schowka i klapki, należy oczko potraktować klejem szybkoschnącym podanym na jakimś długim narzędziu (śrubokręt lub coś w tym stylu) i złapać dwiema opaskami plastikowymi okoliczne "żeberka" obudowy, takie opaski zapobiegną "rozłażeniu" się tego oczka pod naporem sprężyny i powstania nowego pęknięcia bo sam klej tego nie utrzyma.

Podejrzewam że parowanie szyb w 80% będzie spowodowane tą sprężyną a pozostałe 20%, brudnym filtrem, zagrzybieniem parownika lub przyblokowaną klapą przepływu (żółta, okrągła przy gumowym łączniku parownika z obudową dmuchawy).
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
lk20
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-15, 18:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wielkpolska

Post autor: lk20 »

witam wszystkich. nie orientuję sie gdzie jest ta klapka od podszybia ani filtr kabinowy. Jakby ktoś miał intrukcję albo fotki. Jeszcze mam problem z nadmuchem na nogi. Nie działa. Gdy wciskam strzałke w dół.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Klapka od recyrkulacji powietrza znajduję się tuż za schowkiem, musisz wyciągnąć schowek żeby ją zobaczyć. Ale zobaczysz też ją chyba od strony podszybia, nie pamiętam już.. Filtr kabinowy tak samo na podszybiu, w parowniku klimy. Musisz ściągnąć wycieraczki i osłony podszybia. Wtedy odkręcasz magiczne 3 śrubki ( chyba na klucz 7 ) i wyciągasz ten plastik, wtedy ukaże ci się filtr kabinowy, wysuwasz do góry, czyścisz tam w środku parownik, zakładasz nowy filtr i wsio.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

lk20, jak kupisz odpowiedni filtr Filtrona, bodajże K1036 (K1036A to wersja z węglem aktywowanym dla alergików), wew opakowania będziesz miał instrukcję wymiany filtra. Na str producenta również znajdziesz taki manual w pdf'ie.

O zacinających się klapkach/silniczkach (twój problem z nawiewem na nogi) masz temat w dziale warsztat, naprawy a w dziale download manual zawierający treści tego dotyczące.
Najpierw sprawdź błędy w sterowniku, to od razu wyjaśni czy kapka jest blokowana, również tu znajdziesz w podwieszonym temacie instrukcję jak wywołać kody błędów na panelu klimatronika. Powodzenia ;-)
Ostatnio zmieniony 2012-11-18, 11:54 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
lk20
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-15, 18:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wielkpolska

Post autor: lk20 »

dzięki chłopaki. Zobaczę co da się zrobić:). Poczytam trochę. Musze znależć troche czasu. Bo dużo zajmuje się córką: :-D
dredek
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-01-14, 22:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: dredek »

Witam, u mnie tez szyby parowały na maxa i po przeczytaniu tego (i innych) wątków udało się z tym uporać. Problemem była klapa od obiegu zamkniętego, spręzynka z niej spadła. Dla tych, którzy nie są pewni jak to wygląda dorzucam fotki ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

Panowie czy ta klapka to ta przy filtrze? w sobote wymienilem filtr i dalej szyby paruja. klapka byla tam taka co byla otwarta i mozna bylo filtr dotknac. czy ona tak ma byc czy ma zakrywac filtr? pomocy bo juz mnie strzela. nagrzewnica wymieniana latem i nie smierdzi plynem, wiec to wykluczam. dywaniki suche. niestety z tych fot dredka nie wiem, ktora to :(
dredek
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2013-01-14, 22:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: dredek »

Nie, ta klapka to jest za schowkiem. Musisz sie najlepiej polozyc na wycieraczce pasazera i zagladnac do gory :D wtedy zobaczysz to, co pokazalem na zdjeciach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”