[100 C4] Reanimując klimatyzację - climatronic

sn.af
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2014-04-26, 20:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm (lubelskie)

[100 C4] Reanimując klimatyzację - climatronic

Post autor: sn.af »

Witam,
zabrałem się za reanimację swojej klimatyzacji. Zdaje się, że choć mam śnieżynkę, silnik czuje załączenie się kompresora, to klima nie chłodzi. Przestudiowałem wszystkie wątki na hasło "klimatyzacja" z forum. Pobrałem i doczytałem tutoriale z download. Kody błędów z climatronica także mam spisane. Jest ich kilkanaście, ale o nich później.
Zaczynając naprawę od podstaw, sprawdziłem wstępnie kostki elektryczne oraz przewody podciśnieniowe w podszybiu. Okazuje się, że radosna twórczość mechanika (wymieniającego mi wentylator nawiewowy jakieś 2 lata temu) została widoczna na podłączeniu podciśnień.
Filmik co i jak zastałem pokazuję tutaj: https://goo.gl/photos/z9yzBkd3FsrPs3MU9
Przepiąłem rurki podciśnieniowe tak, jak jest to pokazane na rys 87-1216 - strona 5 tutorialu Budowa, schemat ukł. klimatyzacji. Niestety brakuje mi jednego przewodu. Na wspomnianym rysunku jest oznaczony jako 1 - przewód podciśnienia do kolektora ssącego lub pompy podciśnienia. Żółty króciec fi8 widoczny na początku mojego filmu pozostaje nadal niepodpięty. Dokupiłem przewód, ale pojęcia nie mam gdzie mogę się z tym podpiąć. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę. Może ktoś poratuję jakąś fotką, żeby nie było nieporozumień?

PS. Jak tylko się z tym uporam, będę chciał zająć się błędami czujników z klimatronica. Więc będą kolejne pytania! :roll:
Ostatnio zmieniony 2016-07-02, 19:58 przez sn.af, łącznie zmieniany 1 raz.
sn.af
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2014-04-26, 20:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm (lubelskie)

Post autor: sn.af »

Naprawdę nikt nie potrafi pomóc przy podpięciu jednego przewodu?

Chodzi o ten przewód nr 1
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-07-05, 15:56 przez sn.af, łącznie zmieniany 1 raz.
sn.af
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2014-04-26, 20:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm (lubelskie)

Post autor: sn.af »

Ok, przewód został podłączony do zaślepionego króćca w kolektorze dolotowym, jak na zdjęciu. Oryginalnego miejsca, gdzie mógł być wcześniej podłączony nie znalazłem.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”