[100 C4] Klimatyzacja

MECENAS24
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2015-06-13, 16:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwalki

[100 C4] Klimatyzacja

Post autor: MECENAS24 »

Witam. potrzebuje pomocy!
Mianowicie. po odpaleniu silnika mogę włączyć klimatyzację i słyszę ze sprężarka się włącza na kilka sekund i się wyłącza i już nie mogę jej włączyć. czym to może być spowodowane?
Dodam że jest nowo nabita.
Z góry dziękuje
Mecenas
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

Łojej, powodów może być co niemiara -świeże nabicie po sprawdzeniu szczelności?
Jak dziurka jest to można nabijać w kółko, te gazy szybciej się ulatniają niż kasa z bankomatu.
Może być uszkodzony presostat, czyli czujnik ciśnienia.
Może jakieś zabezpieczenie termiczne.
Może styk słaby. Może gazu dobite aż układ się wyłącza z powodu nadmiernego ciśnienia. Może coś zapchane.
A dzisiaj dodatkowo temperatury progowe -może być jazda z czujnikiem włączenia klimatyzacji. Jak za zimny dzień to nie rabotajet i już ;-)

Czemu nabijana? Coś wymieniane? Czy zszedł gaz? Jeżeli zlazł to którędy i jak było naprawiane? Nie ma takiej opcji, że klima sprawna, a gazu trzeba bić na sezon i jeszcze w sezonie. Taka klima jest nieszczelna. Jak szczelna to gaz na lata wystarczy.
MECENAS24
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2015-06-13, 16:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwalki

Post autor: MECENAS24 »

Klimatyzacje uruchomiłem w zeszłym roku,jak kupiłem setunię.
nie posiadała chłodnicy( skraplacza) i czujników,ale układ był zaślepiony.
Wstawiłem chłodnice i czujniki z dawcy. test próżni i stała nabita pod zegarem z azotem. tak że jest szczelna. po nabiciu r134a szybko spieprzającym gazem był taki objaw, wiec puściłem kabelek do sprężarki i drugi włącznik do wentylatorów,ale dość mam takiego włączania. zauważyłem ze jak zdejmę kostkę z czujnika na grubym przewodzie w podszybiu, to mogę śnieżynkę włączyć i wyłączyć, ale sprężarka stoi. błędów takowych nie mam.

[ Dodano: |26 Kwi 2016|, o 17:31 ]
Jest tu ktoś kto zna się na układzie klimatyzacji? :cry:
Mecenas
Gerronimo
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-03, 15:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Malbork

Post autor: Gerronimo »

Stawiam na problemy ze szczelnością. Pewnie gdzieś jest jakaś dziurka. Ale serio, powodów mogą być dziesiątki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”