[A6 C4] Kodowanie klimatronika z A4

rudesmen
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-27, 01:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp.

[A6 C4] Kodowanie klimatronika z A4

Post autor: rudesmen »

Mam klimatronik z A4 B5 1,6
Błędy jakie pokazuje to:
00799 - czujnik temperatury płynu chłodzącego
00797 - czujnik światła słonecznego

Z tego co znalazłem to czujnika światła w C4 nie ma. Nt czujnika temp. płynu znalazłem sprzeczne informacje i nie wiem czy jest czy go nie ma.

Podobno można kodować klimatronik, instrukcja: http://www.a6klub.pl/a6-c4-q-ael-bledne ... t61578.htm

Lecz w tej instrukcji są tylko podstawowe dane które nie rozróżniają czy to A4 czy A6. Czy jest może jakies bardziej rozbudowane kodowanie aby usunąć błąd czujnika nasłonecznienia?

Oraz proszę o info czy w A6 C4 2,6 1996r jest czujnik temp. płynu chłodzącego którego błąd pokazuje klimatornik (inne oznaczenia czujnika to ECT i g110?)


A problem który chciałbym w zasadzie rozwiązać to taki że tylko na LO leci chłodne powietrze, na 18 stopni C zawsze leci ciepłe
Hubert-ZLO
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-04-20, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łobez

Post autor: Hubert-ZLO »

Przeczytaj mój temat (2 wiersze niżej)
W tym poradniku z klubu A6 gość zapomniał o jednej rzeczy, panel klimy musi być też kodowany pod sprężarkę. U mnie w 2.6 kodowanie 00060 nie działa (nie załącza sprężarki) ale na 00040 już działa tak jak trzeba.
Walczę z tym od dłuższego czasu ale nikt nie ma pomysłu co dalej, w sumie sam sobie odpowiadam na pytania.
Awatar użytkownika
Rozarh
Adept
Adept
Posty: 32
Rejestracja: 2019-06-12, 08:32
Imię: Arkadiusz
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: opolskie
Płeć:

Post autor: Rozarh »

Temat stary i linki na a6 się zmieniły. Podrzucam poprawny link dla pierwszego postu:
https://a6klub.pl/elektryka-c4/a6-c4-q- ... 61578.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”