[100 C4] Klimatronik, czujnik temperatury

avenssis
Adept
Adept
Posty: 30
Rejestracja: 2015-10-27, 09:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

[100 C4] Klimatronik, czujnik temperatury

Post autor: avenssis »

Witam.
Jak wszyscy wiedza ostatnio zrobiło się cieplej, także zacząłem korzystać z klimy.
Jednak nie chłodzi ona idealnie. Błędy zostały sprawdzone i nic nie ma. Mam pytanie czy wewnątrz znajduje się jakiś czujnik temperatury? Jeżeli nie ma to pozostało mi jedynie napełnienie i sprawdzenie szczelności.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 09:04 przez avenssis, łącznie zmieniany 1 raz.
avenssis
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

Przy obecnych temperaturach możesz mieć odczucia zaburzone. Bo różnica między tym co w aucie, a tym co na zewnątrz nie jest duża.
Latem jak masz 35*C w słońcu to klima robi wrażenie polewania zimną wodą.

Ale po zimie może też i gaz po części uszedł.
Pro forma wyczyść porządnie chłodnicę klimy.
Filtr przeciwpyłkowy -słabszy przepływ powietrza to szybsze działanie czujnika "przeciwoblodzeniowego" i niższa wydajność klimy.

Włącz klimę po dłuższym przestoju auta i zerknij, czy sprężarka wystartowała od razu i czy pracuje ciągle aż zrobi się chłodno. Bo jak pracuje cyklicznie, z dość krótkim odstępem czasu to zazwyczaj jest to oznaka zbyt niskiego ciśnienia gazu(wywołanego w 90% przypadków zmniejszeniem jego ilości).

Czujniki są w kabinie -zbierają informacje dla sterownika, by ten mógł ustawić nam wybraną temperaturę.
Jednak puść klimę na maksa, na LO ustaw i powinno iść pełną gębą.

Pod maską też są czujniki -presostaty ustalające ciśnienia w układzie, czujniki temperatury(np. ten zapobiegający włączeniu klimy przy temperaturze niższej niż bodajże 5*C).

Sumując -udrożnij układ dla powietrza, więc chłodnica i filtr przeciwpylkowy(ale nie jeździj z wyjętym!).
Jeżeli to nie pomoże to raczej praktyka wskazuje, że gaz spindala. R134 to czołówka najbardziej lotnych gazów świata. Ucieczka z Alcatraz to dla niego bułka z masłem :lol:
Powietrze nie przejdzie, azot może nie przejść lub zrobi to powoli, a r134 spierdzieli.
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 09:26 przez miron72, łącznie zmieniany 1 raz.
avenssis
Adept
Adept
Posty: 30
Rejestracja: 2015-10-27, 09:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: avenssis »

Filtry były wszystkie wymieniane niecały 1000 km temu :)
Sprężarka odrazu chodzi jak wcisne "śnieżynke" ( wyłączam zawsze klime ok. 2 km przed domem. Tak mnie uczyli xD )
A gdzie dokładnie są czujniki wewnątrz pojazdu?
avenssis
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

na środku deski pod szybą w tym małym kwadraciku ze szczelinkami oraz w szczelinach koło lampki podsufitki
avenssis
Adept
Adept
Posty: 30
Rejestracja: 2015-10-27, 09:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: avenssis »

Dzieki za odpowiedz :)
Pozdrawiam
avenssis
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”