[A6 C4] Pali bezpiecznik 14

Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

[A6 C4] Pali bezpiecznik 14

Post autor: lukaszz2369 »

Witam

Jadąc dzisiaj z pracy chciałem opuścić szyby a tu psikus szyby ani drgną. Sprawdziłem bezpieczniki wyszło mi że przepala się bezpiecznik nr 14 po włożeniu nowego i przekręceniu kluczyka przepala się odrazy. Poza szybami i szyberdachem nie zauważyłem żeby coś innego nie działało. Dodam ze dzień wcześniej rozebrałem tą osłonkę co jest lampka i sterownie szyberdachem bo miała urwane mocowanie ale dzisiaj po ponownym rozebrani i odłączeni kabi nadal się przepala. Jeszcze jadąc dzisiaj do pracy strasznie padało ale wcześniej jeździłem w taka pogodę to nic mi się takiego nie działo.

Wiem że to jak szukanie igły w stogu siana ale może są jakieś typowe miejsca które warto sprawdzić albo w których często kable się przecierają. Trochę się rozpisałem :-P
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Nie leci Ci woda przez podszybie do kabiny? tj przy nogach kierowcy nie masz mokro?

Dziwna sprawa, że nie działają szyby, bo wg rozpiski bezpiecznik jest m.in od świateł cofania....

Obrazek

Może masz avant i wiązka elektryczna klapy przełamana?

Jeśli chodzi o szyby to:

Przy lewej nodze kierowcy zdejmij ten plastik - osłonę, pod którą jest przekaźnik elektrycznych szyb(przekaźnik wielkości paczki fajek). Może on robi zwarcie,

dalej do obadania gumowe łączniki drzwi-karoseria. Guma nie jest popękana poprzerywana? Może kable są tam przełamane..

kolejna sprawa to zdjąć boczki z drzwi i zobaczyć w jakim stanie są kable od szyb. Jeśli ktoś kiedyś zdejmował boczki i coś tam dłubał to mógł kabli od silniczków prawidłowo nie poprowadzić...

Tyle ode mnie ale może ktoś coś jeszcze doda?
Ostatnio zmieniony 2013-08-07, 16:36 przez kornikbp, łącznie zmieniany 1 raz.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

Post autor: lukaszz2369 »

Wielki dzięki, posprawdzam to co napisałeś i dam znać co do efektów.
Awatar użytkownika
Binas Tuchola
Moderator
Moderator
Posty: 353
Rejestracja: 2012-04-23, 22:13
Imię: Wojciech
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Tuchola
Podziękował: 1 raz

Post autor: Binas Tuchola »

lukaszz2369, a Grzanie Tylnej szyby działa
?
"Żyć Krótko Ale Zajebiście"
Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

Post autor: lukaszz2369 »

Szybki naprawione :ok: kable w klapie bagażnika byli załamane. Ktoś już wcześniej tam grzebał wiec trzeba było poprawić i teraz jest git :-D
Dzięki za pomoc :ok:
Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

Post autor: lukaszz2369 »

Jadąc dzisiaj z pracy (nie wiem czemu ale zawsze dzieje się to jadąc z pracy) pojawił się siwy dym palących kabli :shock:. Wcześniej też mi się podobnie zdarzyło ale było tylko czuć zapach spalenizny. Natomiast teraz to myślałem że samochód mi spłonie, szybko się zatrzymałem wyciąłem bezpieczniki 14 ale ku mojemu zdziwieniu nadal paliło kable. Zacząłem sprawdzać wszystkie bezpieczniki i po wyciągnięciu bezpiecznika nr. 8 przestało kopcić tylko nie jestem pewien czy zasługa to jest tego bezpiecznika czy samo ustąpiło. Jak za pierwszym razem poczułem ten dym to porozkręcałem trochę i dostałem się do kabli gdzie są bezpieczniki bo udało mi się ustalić że stamtąd wydobywa się zapach ale wszystkie kable wyglądały normalnie nie były nigdzie poprzecierane. Teraz po włożeniu wszystkich bezpieczników nie działają czyby i na przycisku od świateł przeciwmgielnych świeci czerwona kontrolka na razie tyle udało mi się ustalić co jest obecnie nie tak później posprawdzam co jeszcze nie działa. Ogólnie jest możliwe że palą się kable a nie spali się bezpiecznik? Dodam jeszcze że jak paliło kable to wszystko działało normalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”