[Q] Telepanie po wpadnięciu w dziurę

freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

[Q] Telepanie po wpadnięciu w dziurę

Post autor: freak »

No i stało się ... po kolejnym wpadnięciu w dziurę w kochanym Gdańsku, zaczęło mi telepać całą budą. Zdawało mi się, że nie było jakoś mocno, no ale ...

Jedyne co zauważyłem, oprócz telepania to skrzypienie przy kręceniu kierownicą, wydaje mi się, że wcześniej tego nie było. Poza tym - amory suche, gumy w wahaczach niedawno wymieniane. Jedyne co mi dokuczało wcześniej, to delikatne stuki na nierównościach, mechanik stwierdził, że amory są do wymiany, może to one zakończyły swój żywot? Ale czy wtedy nie powinny być mokre? No i jeszcze jeden pomysł, może wygięło mi felgi? bo mam opony 45 :) sprawdzałem felgi, to nigdzie nie zauważyłem pęknięcia ...

jakieś sugestie, od czego zacząć sprawdzanie?
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

u mnie po zaliczeniu pięknej dziury klęknął jeden przedni amor. Do wymiany poszły oczywiście oba przednie. Jak amorek gazowy to chyba nie będzie specjalnie mokry - będzie natomiast stłumione stukanie w czasie jazdy na nierównościach.

Czy felga jest krzywa to na oko specjalnie nie sprawdzisz.. chyba że już jest jajo - podjedź z tym tematem do wulkanizacji.
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

Mareek pisze:będzie natomiast stłumione stukanie w czasie jazdy na nierównościach.
Takie stukanie mam od dłuższego czasu, czyli możliwe, że po prostu całkiem go dobiło, dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Jeśli trzepie kierownicą to piasta krzywa TU masz przykład takiego wjechania w dziurę czy krawężnik.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

Co do amorów. To z ojcem mieliśmy przyjemność być ofiarami próby wyłudzenia pieniędzy na stacji diagnostycznej.
TO urządzonko do sprawdzania amorków się reguluje, co w bardzo łatwy sposób umożliwia manipulację wynikiem pomiaru. Ponadto takie urządzenie powinno być co roku sprawdzone i posiadać aktualny certyfikat sprawności (ale już nie powiem czego ale chyba nie miar i wag) .
W jednej stacji amortyzatory to był totalny złom lewe koło 22% a prawe 15% . Oczywiście można je zakupić w zaprzyjaźnionym sklepie. Zaczęliśmy się zastanawiać, że KYB to totalne gówno i nie wytrzymały nawet 3 tkm ?? Pojechaliśmy do sklepu gdzie amory kupiono, i polecono nam pojechać do kogoś innego, ale jeśli chcemy to na gwarancję przyjmą bez problemu. Więc zasięgnęliśmy opinii innego diagnosty (przez telefon), który nawet zaproponował, że sprawdzi to za darmo, bo po prostu jeszcze z takim wynikiem się nie spotkał. Ponadto doinformował, że z takim wynikiem auto powinno po drodze latać jak ostatnia szmata.
Auto prowadziło się super więc pojechaliśmy do kolejnego diagnosty. stan amorów idealny po 80% i 79%.

Jeśli stawiasz na amor sprawdź to dokładnie i miej na uwadze tą historię .
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

J.A.G pisze:Jeśli trzepie kierownicą to piasta krzywa TU masz przykład takiego wjechania w dziurę czy krawężnik.
Nie nasila się przy hamowaniu etc. i mam to od początkowych prędkości

[ Dodano: 2012-07-09, 12:06 ]
Jest diagnoza ... skrzywiona felga i uszkodzony sworzeń, no to zaczynam bój z zarządem dróg i zieleni w Gdańsku :/
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

freak pisze:Jest diagnoza ... skrzywiona felga i uszkodzony sworzeń, no to zaczynam bój z zarządem dróg i zieleni w Gdańsku :/
Nie masz fotek, nie masz notki z przybycia i raportu POLICJI, to jest niezbędne, więc możesz im nafikać, chyba że masz :-? ?
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

freak, nie wiem czy tutaj kwota napraw jest warta nerwów, jeżdżenia załatwiania itd... jeśli to sworzeń wcześniej stukał, to by był tylko koszt dotyczący wyprostowania felgi i usługi wulkanizacji.
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

J.A.G pisze:
freak pisze:Jest diagnoza ... skrzywiona felga i uszkodzony sworzeń, no to zaczynam bój z zarządem dróg i zieleni w Gdańsku :/
Nie masz fotek, nie masz notki z przybycia i raportu POLICJI, to jest niezbędne, więc możesz im nafikać, chyba że masz :-? ?
Skąd masz takie informacje, że jest to niezbędne? Pod numerem 112 osoba która się zgłosiła stwierdziła, że nie jest potrzebny raport policji, podobnie jak mechanik, który rano sprawdzał mi zawieszenie i miał już z nimi przeżycia (odzyskał 800 pln za skrzywioną fele)

A fotki mam
Ostatnio zmieniony 2012-07-09, 21:53 przez freak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

freak, jeśli by nie był potrzebny raport , to co drugi na remont zawieszenia, domagał by się PLN od zarządcy drogi. Co za problem podjechać i fotkę zrobić.
Można to wyczytać wypowiedzi na forach, ludzi co walczyli - raport zdarzenia pisany przez policjanta jest niezbędny.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Nigdzie nie jest powiedziane że musi być koniecznie ale daje to więcej szans na odzyskanie kasy, inaczej zapomnij, nie udowodnisz gdzie, kiedy i jak to się stało mając nawet swoje fotki.
Z policyjnym raportem nawet są problemy nieraz a co mówić bez, jednak próbuj jak chcesz, nie powiedziane że będą mocno ci sprawę utrudniać, urzędnik urzędnikowi nie równy. Możne będzie to zajebista laska napalona na ciebie i zrobi wszystko by ci pomóc w tej sprawie 8-)
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

A co za różnica czy wezwę policje jak wpadnę, czy podjadę tam 4 dni później mówiąc, że stało się to przed chwilą? No ale mniejsza z tym ...

Bilans strat:
- dwie felgi z lewej
- poszła tylna opona, więc do wymiany 4 sztuki

i wahacze ...

edit:

jakich wahaczy potrzebuję na tył?

http://sklep.bilstein.net.pl/febi-19762.html to coś takiego?
Ostatnio zmieniony 2012-07-10, 18:44 przez freak, łącznie zmieniany 1 raz.
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

freak, to to z linka co podajesz to wahacz tylny górny kompletny. Odpowiada za kąt pochylenia koła. Zależy co tam przy twoim się zepsuło. Można też kupić samo oczko od tego wahacza... jeśli poszedł sworzeń to raczej musisz kupić cały nowy.
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

Warsztat mi krzyknął 450 pln bez faktury za naprawę dwóch ... ale znalazłem coś na gruponie

http://gruper.pl/x.php/1,23814/Trojmias ... lowej.html

czyli ostatecznie się zamknie w 250 za dwie ;)
freak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 61
Rejestracja: 2012-01-18, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdańsk

Post autor: freak »

dostaję od warty 508,79 ... uznane tylko prostowanie felg ;)

Cytując rzeczoznawcę ... "jeżeli mi Pan da fakturę z przed miesiąca na wymianę wahacza, to go Panu uwzględnię" ... lepiej starszymi autami nie wpadać w dziury.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”