[FWD] Trzepie kierownicą przy hamowaniu

Matrix1540
Mechanik
Mechanik
Posty: 170
Rejestracja: 2012-01-02, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Matrix1540 »

Ja kiedy kupiłem swoje to waliło kierownicą, wjechałem na podnośnik włączyłem trzeci bieg i do tarczy podpierając się zaciskiem delikatnie zbliżałem kawałek cienkiej plastikowej rurki i okazało się że w pewnym miejscu przycierało o rurkę a w innych nie, diagnoza prosta-tarcze do wymiany i problem zniknął- źle wyczyszczona piasta też się zdarza ale w większości przypadków po niedawnej, niestarannie przeprowadzonej wymianie tarcz. Jeżeli problem pojawił się nagle na tarczach które zrobiły xx tys. km to raczej krzywe tarcze/a będą :lol:
Ostatnio zmieniony 2012-02-26, 12:25 przez Matrix1540, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chmieliniak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-07-06, 23:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: chmieliniak »

Tak samo miałem kiedyś w Vectrze zaraz po przetoczeniu tarcz tłukło jak szalone i troche nie dowierzałem że to mogą być tarcze bo przetaczał mi weteran w tej dziedzinie i nigdy nie było u niego zonka ale zrobiłem tak jakMatrix1540, i rozwiało moje to wątpliwości chociaż z ponownym przetoczeniem miałem problem bo facet nie chciał uwierzyć że mógł to zle zrobić w końcu po pare minutach kłutni wrzucił ponownie na maszyne i potwierdził że są krzywe... osobiście teraz nie bawie się w przetaczanie tylko nowe dobre tarcze :ok: druga sprawa taka że na przodzie są zwykłe łożyska i raczej luz poprzeczny nie występuje tylko hałas ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”