[FWD] [100 C4] Migająca kontrolka hamulców

janusz123
Adept
Adept
Posty: 29
Rejestracja: 2014-03-17, 13:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Poznań

[FWD] [100 C4] Migająca kontrolka hamulców

Post autor: janusz123 »

Mam problem, dziś znienacka zaatakowała mnie kontrolka hamulców, która sobie miga zazwyczaj podczas naciśnięcia pedała hamulca. Podczas jazdy ustaje i raz bodajże mignęło na chwilę. Sprawdziłem poziom płynu hamulcowego, ponad minimum i poniżej maksimum, płyn do wspomagania też powyżej minimum. Hamuje normalnie, żadnego ustępstwa od normy. Czym to może być spowodowane?
picek
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2012-12-05, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gogolin

Post autor: picek »

Żarty..Wybacz sarkazm,skoro miga po naciśnięciu hamulca to świadczy o czym? o zużytych klockach hamulcowych.
janusz123
Adept
Adept
Posty: 29
Rejestracja: 2014-03-17, 13:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Poznań

Post autor: janusz123 »

Niby tak, ale czytałem różne posty gdzie użytkownicy pisali, że za zużycie klocków odpowiada pomarańczowa kontrolka ABS, czy cośtam innego a nie (!), dlatego aby potwierdzić pytam tutaj. Ale jeśli jest tak jak mówisz, to trzeba kupić klocki i wymieniać :-P
Ostatnio zmieniony 2014-05-16, 21:20 przez janusz123, łącznie zmieniany 1 raz.
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

janusz123, kontrolka ! wskazuje na zużycie klocków, ale i na to, że jest coś nie tak z układem hamulcowym, np ciśnienie czy wspomaganie hamulców. W liczniku z ac klocki mają oddzielny piktogram. Co ciekawe przy zmianie na licznik z ac ten bajer działa, nic nie trzeba przerabiać. Dookoła kontrolki ! krąży kilka legend odnośnie tego, za co odpowiada i trochę ciężko zdiagnozować dlaczego się pojawiła, na forum jest masa tematów o tym.
janusz123
Adept
Adept
Posty: 29
Rejestracja: 2014-03-17, 13:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Poznań

Post autor: janusz123 »

No ja czytałem kilka tematów na tym i innych forach. Jedni piszą, że to (!) odpowiada za klocki, inni że pomarańczowy z napisem ABS. Dlatego pytam tutaj, ogólnie dopiero jak się rozgrzeją klocki po kilkunastu minutach jazdy i kilku hamowaniach wyskakuje kontrolka i też nie na stałe tylko jak docisnę pedał, potem znika.

ps. przejrzałem klocki, dość grube jeszcze są więc to na pewno nie to. Płyn też między min a max. Hamuje jak zawsze, ale kontrolka się pali. Wiadomo od czego to może być?
Ostatnio zmieniony 2014-05-29, 19:38 przez janusz123, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”