[ALL] [100C3] Kłopot z hamulcami - pedał wpada w podłogę

Awatar użytkownika
KazikMigdalski
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-08-10, 22:30
Imię: Kazik
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Warszawa
Płeć:

[ALL] [100C3] Kłopot z hamulcami - pedał wpada w podłogę

Post autor: KazikMigdalski »

100C3 2.3 automat POMOCY!
Kupilem auto po roku postoju, hamulce troche trzymaly, ruszylem w droge do domu. Po 20 kilometrach zatrzymalem sie zobaczyc ktore kola sa cieple (znak ze hamulec tzyma) cieple bylo tylko prawe przednie. Po postoju przynastepnym hamowaniu poczulem ze pedal zaczyna wpadac, w efekcie do domu juz dojechalem prawie z pedalem w podlodze. Nastepnego dnia rano pedal byl ok, zaczalem ostorzenie jezdzic po okolicy i znow po jakims dystansie zaczal wpadac. Wymienilem wszystkie tloczki hamulcowe, wszystko wyszyszczone i posmarowane zalane nowym plynem. Nie chcialy sie odpowietrzyc przednie prawe i tylne lewe kolo. Stweirdzilem ze uszkodzona pompa, wymienilem ją. Wszystko sie dobrze odpowietrzylo, zaczalem uzywac samochodu - znowu po kilkunastu kilometrach zaczal wpadac pedal i prawe przednie kolo cieple (naprawde wszystko sumiennie wyczyszczone i nasmarowane) z tym ze teraz nie wpada pedal w podloge tylko jest 3cm od niej i tam pedal jest twardy, a jak hamule to bardzo mocno sciaga auto na prawo. Po postoju auta okolo godziny pedal znow sie pojawil...
Co mam sprawdzac teraz?
100C4 Avant 2.6Q 1992 ✓
100C4 Avant 2.8Q 1994 ✓
100C4 Sedan 2.8Q 1994 ✓
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

zagotowałeś płyn hamulcowy i zapowietrzyłeś cały układ hamulcowy
wyczyść wszystkie zaciski = tzn tłoczki szczotką z ludwikiem + nasmaruj pod gumkami
+ obowiązkowo nowy płyn w układzie + odpowietrzenie
AEL INSIDE
Georgi
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 78
Rejestracja: 2014-11-18, 22:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Luzino

Post autor: Georgi »

Coś jest nie tak z przednim prawym kołem skoro nadal Ci blokuje, zregeneruj zacisk na nowych gumkach, sprawdź prowadnice zacisku czy nie są zapieczone, z tyłu bębny czy tarcze?
Awatar użytkownika
KazikMigdalski
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-08-10, 22:30
Imię: Kazik
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Warszawa
Płeć:

Post autor: KazikMigdalski »

Pisze po czasie dla potomnych, po wymianie pompy hamulcowej problem zniknal. Cos bylo w niej nie tak, kiedy silnik osiagal pelna temperature robocza grzala sie pompa i byl problem jak pisalem. odkrylem przy okazji ze jest goraca, wystudzilem sprezonym powietrzem pedal sie pojawil... wymiana pompy na nowa ABE z intercarsu i wszystko gralo :)
100C4 Avant 2.6Q 1992 ✓
100C4 Avant 2.8Q 1994 ✓
100C4 Sedan 2.8Q 1994 ✓
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”