Kontrolka ASR

ANUCHA
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-14, 22:03
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Kontrolka ASR

Post autor: ANUCHA »

Panowie potrzebuje rady/pomocy.
Kupiłem c4 a6 2.8 Aah
To że od wielu lat kocham się w tych autach postanowiłem je reperowac sam, a niektórych rzeczy dopiero się uczę w kilku autach naprawiałem wszystko sam.

Wymieniłem tarcze na Brembo, klocki Twr zmieniłem całe zestawy gum i o-ringow w cylinderkach podczas odpowietrzania zapaliła się kontrolka trakcji ASR co dalej?
Ostatnio zmieniony 2016-03-18, 21:24 przez ANUCHA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

ANUCHA, czym odpowietrzałeś układ?
ANUCHA
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-14, 22:03
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: ANUCHA »

Muszę przyznać że z początku miałem problem z odpowietrzaniem. Przy pomocy przewodu zanurzonego w plynie
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Odpowietrzanie hamulców powinieneś wykonywać zestawem do odpowietrzania np: http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrza ... 24318.html
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

ANUCHA, _tagi
ANUCHA
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-14, 22:03
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: ANUCHA »

Ok. Zrobię wv poniedziałek przegląd układu hamulcowego odpowiete go dobrze. I myślisz że Asr sam zgaśnie? Dodam że hamulce są dobre staje w miejscu. Rozpędzilem się do 150 i droga hamowania normalna.

//PW
mas0n
Ostatnio zmieniony 2016-03-19, 21:41 przez ANUCHA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

ANUCHA, należy dobrze odpowietrzyć układ wtedy masz pewność że wszystko jest ok. Rozumiem że czujników ABS nie ruszałeś? Tak przy okazji....tarcze, klocki po wymianie dociera się spokojnym hamowaniem przez pierwsze 500km. Tak hamując spalisz tarcze i klocki, tarcze zrobią się fioletowe a klocki szklane i wymiana od nowa.
ANUCHA
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-14, 22:03
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: ANUCHA »

Grzesiek_Cichy, dzięki bo akurat tego nie wiedziałem a dziś trochę wieczorna jazda bez celu poniosła mnie.
A więc tak czujników nie ruszalem ale najprawdopodobniej to w czujniki jest wina.
Sprawdziłem rzecz taka że kontrola trakcji dzika jak należy ale odłączyć jej już nie mogę.
Hamulce rakiety bez porównania nie wymieniem tarcz i klocków z powodu zużycia tylko dla zasady wiem na czym stoję czym jeżdżę
Wieczorem w poniedziałek będę szukać problemu i myślę że temat się wydłuży.
Zrobię tak:

-Odpowietrze tak abym miał pewność. Urządzenie do odpowietrzania już załatwiłem.
-Sprawdzę czujniki (jak je można sprawdzić)?
-Jak to nie pomoże dalej będę szukać w was wsparcia.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Jeśli chodzi o sprawdzenie czujników to możesz sprawdzić vagiem bądź skanerem diagnostycznym więc tutaj co posiadasz. Wchodzisz w opcje ABS,ASR wtedy jeśli jest bład z czujnika pokaże Ci które koło. Ze względu na umiejscowienie tych czujników często problemem jest po prostu brud czy to na czujniku, koronce przegubu i czasem czyszczenie lekkie dobicie czujnika(odległość) już niweluje problem. Układ z systemem ABS nalezy przeprowadzać urządzeniem które Ci pokazałem...oczywiście serwis ma lepszy ale tu nie chodzi o co kto posiada. Dawne "stare" odpowietrzanie tutaj nie ma zastosowania niestety. Jak juz będziesz odpowietrzał to cały układ warto zalać nowym płynem. Pozdrawiam! Napisałeś o odłączeniu ASR....jeśli kontrolka się zapala znaczy układ nie działa...i wtedy nic nie zrobisz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”