[100 C4] montaż kol 18 do 100 da sie?

malzer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 115
Rejestracja: 2014-01-05, 14:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: kielce

[100 C4] montaż kol 18 do 100 da sie?

Post autor: malzer1 »

witam mam felgi ale nie wiem czy da sie je zamontowac bo sa duże :( :?: sa moje
Ostatnio zmieniony 2014-04-15, 10:52 przez malzer1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

malzer1, no to jak masz te felgi to nie wiesz jak sprawdzić czy da się je zamontować? W jakim celu wstawiasz pokrętnie ogłoszenie sprzedaży w dziale tuning skoro spokojnie możesz w dziale giełdy.. tylko wczorajsze zostało usunięte ze względu na wrzucenie samego linka do ogłoszenia na tablicy, a regulamin wymaga nieco więcej.
Ostatnio zmieniony 2014-04-15, 10:59 przez Mareek, łącznie zmieniany 1 raz.
malzer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 115
Rejestracja: 2014-01-05, 14:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: kielce

Post autor: malzer1 »

bylem w warsztacie gosc powiedzial ze sa za duze i beda wystawac ale myslalem zalozyc nakladki wystawilem je bo co mam z nimi zrobic jak nie pasuja
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

W warsztacie? To sam koła nawet nie jestes w stawnie założyć/przymierzyć? :roll:
malzer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 115
Rejestracja: 2014-01-05, 14:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: kielce

Post autor: malzer1 »

akurat nie mialem dystansow i pierscieni centrujacych tak to wchodza ale bez dystansow gosc stwierdzil ze z tylu musi byc dystans bo mierzyl z nim gdyz zaczepialo by o amortyzator

[ Dodano: 2014-04-15, 13:50 ]
ja przymierzalem bez tych dystansow z tylua myslalelem ze na przad sa tylko potzrebne i pojechalem je juz nalozych bo oni maja komplet takich pierdół pierscieni srub i dystansow ale okazalo sie ze na tyl tez sa potrzebne i dupa bo przymiezyli z 10mm

[ Dodano: 2014-04-15, 13:53 ]
opona ma z tylu 265 a z przodu 235 myslalem naciagnac inne u tych ziomkow ale mowili ze i tak beda wystawac ale pomyslalem nalozyc nakladki na tylnie nadkola
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

malzer1, piszesz tak chaotycznie że nikt Ci nie pomoże, bo nie wiadomo o co Ci chodzi... :roll: próbowałem 3 razy czytać ale kompletnie nie wiem co tam robiłeś z tymi kołmi i w czym i jak mógłbym Ci pomóc :-/ Ogarnij trochę tekst to ktoś na pewno Ci pomoże !
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
malzer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 115
Rejestracja: 2014-01-05, 14:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: kielce

Post autor: malzer1 »

ok pisze jeszcze raz dostalem te kola od ojca z niemiec i tak probowałem je zamontowac samemu tak przymierzyć czy sie mieszcza okazało sie ze tylnia felga wchodzi w nadkola a z przodu jest mi potzrebny dystans wiec pojechalem do takiego majstra ktory ma pierscienie centrujace i dystanse stwierdzil ze sie nie mieszcza z tylu bo beda obcierac o spreżyny wiec potrzebny jest dystans to wtedy wystaje z tylu opona zapytalem czy naciagniecie innej opony czy cos zmieni
obecnie 265 myslalem nad 235 lub 245 ale itak wystaje z przodu potzreby jest niewielki dystans bo kapcie sa 235 ale naciagne 225. pytanie moje jest takie czy da sie cos zrobic by tylnie felgi miescily sie czy moze nalozyc nakladke bo po zalozeniu auto wyglada jak kosa
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

malzer1 pisze:probowałem je zamontowac samemu tak przymierzyć czy sie mieszcza okazało sie ze tylnia felga wchodzi w nadkola
malzer1 pisze:pojechalem do takiego majstra ktory ma pierscienie centrujace i dystanse stwierdzil ze sie nie mieszcza z tylu bo beda obcierac o spreżyny wiec potrzebny jest dystans to wtedy wystaje z tylu opona
To teraz albo Ty źle sprawdziłeś albo po prostu ów "majster" chce Ci wcisnąć dystanse i zarobić na tym. Załóż jeszcze raz, sam z tyłu te koła i sprawdz czy ociera o sprężyne czy nie :?: Nie spodziewaj się tam przy 18' prześwitu w który wejdzie ci tam ręka. 3, 4 cm wystarczą.
malzer1 pisze: czy moze nalozyc nakladke
Po co i co ona niby by Ci miała dać? raczej nic
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
thomas85pl
Adept
Adept
Posty: 37
Rejestracja: 2012-12-09, 15:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: thomas85pl »

sam rozmiar felgi 18" nie wystarczy. Jaki masz ET i szerokość felg? Ja przed kupnem 18-stek musiałem trochę poczytać w necie i na forach. U mnie przy ET35, szerokości 8" i oponie 235/40 do drążka kierowniczego zostawało 1 cm, opony zmieniłem na 225/40 i już jest ok, ale seta wygląda jak Allroad :mrgreen: więc trzeba obniżać. Napisz jaki wymiar felgi dokładnie (na feldze napisane) i wtedy ci na pewno pomogą.
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

malzer1, a polskie znaki masz w klawiaturze?
thomas85pl
Adept
Adept
Posty: 37
Rejestracja: 2012-12-09, 15:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: thomas85pl »

malzer1 pisze:bylem w warsztacie gosc powiedzial ze sa za duze i beda wystawac ale myslalem zalozyc nakladki wystawilem je bo co mam z nimi zrobic jak nie pasuja
też kiedyś byłem w warsztacie z wymianą panewek i szlifem wału, a gość powiedział, że wystarczy olej wymienić i będzie ok i silnik padł po tej wymianie i teraz sądzę się z tym warsztatem.
To, że mówią to niech sobie mówią. Przykręć koło i sam sobie zmierz czy pasuje a nie jezdzić po warsztatach i pytać. Jak już nie będzie pasować, to wtedy pytaj wujka googla jak zrobić aby pasowało. Bo jak na razie twoje pytanie wygląda identycznie jak - "Czy do mojej sety będzie pasował olej Castrol?" - bez podania silnika, właściwości oleju i przebiegu
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

Mareek, polskie znaki to pikus, ale on tam zadnego przecinka ani kropki nie wstawil :/ wg mnie jak sam nie potrafisz sprawdzic, czy felga sie miesci, jak masz pod reka auto i te felgi, to je sprzedaj i kup oryginalne 15"
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

Mrozu76, w pełni się zgadzam!

malzer1, podciągnij pisownię tj interpunkcję i polskie znaki i podaj rozmiar felgi bo inaczej temat trafi do kosza.

A póki co przeniosłem do działu kół/felg.
malzer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 115
Rejestracja: 2014-01-05, 14:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: kielce

Post autor: malzer1 »

8,5J ET55 przód
9,5J ET 50 tył
rozmiar opony tyl 265 na 50 ale chce naciagnać 225 bo sie da, przód 235 na 50 a chcialem naciagnac 215
czytalem fora i nie znalazlem by ktos wlozył takie kola. wsadzic wsadziłem po feldze na tyl i przod ale nie jezdzilem. z przodu by sie przydal dystans i z tylu podobno tez. chcialem zapytac co wy na to czy wejdzie to z dystansem i w ogole
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

masz te kola i auto, juz bys dawno to sprawdzil sam..

a tak poza tematem to 225 na 9,5" to zaden wyczyn zalozyc, bo naciagiem tego sie nie nazwie, to samo z 215 na 8,5" ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”