[FWD] Dobór sprężyn do komfortu.

DOMIELSON
Mechanik
Mechanik
Posty: 185
Rejestracja: 2014-04-25, 15:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielce, Warszawa

[FWD] Dobór sprężyn do komfortu.

Post autor: DOMIELSON »

Witam Forumowiczów.
Założyłem do A6 nowe amortyzatory sachs-a i sprężyny LESJOFORS LS4004223 przód i tył LS4204214. Wszystko poszło zbyt do góry i teraz jest all road. Chcę go troszkę obniżyć i zastanawiam się nad tymi sprężynami: http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-eib ... 38729.html
Do tego felga 17 cali z wysokim profilem. Co myślicie o takim zestawieniu. Czy te sprężyny będą ok? Nie straci na komforcie?
Dodam że teraz mam opony na profilu 45, a po zmianie na niższe zawieszenie chcę włożyć profil rzędu 55.
Awatar użytkownika
tomasz84
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 267
Rejestracja: 2012-03-23, 09:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: 3miasto

Post autor: tomasz84 »

Na komforcie na pewno nie straci a jeżeli już to odrobinę.
Jeżeli teraz jeździsz na 17 to przy tych sprężynach co podałeś będzie ok i trochę niżej...przy zakupie sprężyn pamiętaj o różnicy napęd na przód a na 4 koła
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

DOMIELSON pisze:a po zmianie na niższe zawieszenie chcę włożyć profil rzędu 55
Porównaj sobie upatrzone rozmiary opon na kalkulatorze http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

i pamiętaj że profil 55 to nie rozmiar w centymetrach, a stosunek profilu do szerokości opony.
DOMIELSON
Mechanik
Mechanik
Posty: 185
Rejestracja: 2014-04-25, 15:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielce, Warszawa

Post autor: DOMIELSON »

Tak masz rację Marek. Na pewno przed zakupem gum będę się jeszcze konsultował. Puki co myślę że wezmę te springi. Na stronie wyczytałem ze są dedykowane do mojego auta. http://eibachloweringsprings.pumaspeed. ... 43_789.jsp

[ Dodano: 2014-05-23, 14:08 ]
tomasz84 pisze:Na komforcie na pewno nie straci a jeżeli już to odrobinę.
Jeżeli teraz jeździsz na 17 to przy tych sprężynach co podałeś będzie ok i trochę niżej...przy zakupie sprężyn pamiętaj o różnicy napęd na przód a na 4 koła
Wysłałem maila właśnie z zapytaniem. Czekam na odp.
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

odgrzeję kotleta bo nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu,
ostatnio dość mocno siadł mi tył, w tym roku na lato założyłem oponki 225/50R17 i na dołkach zaczęło obcierać o nadkole, natomiast kilka dni temu przy pełnym baku i trzech osobach z tyłu to już w ogóle nie dało się jechać, zdaję sobie sprawę, że po 21 latach ori sprężyny nie mają już tych właściwości jak po wyjściu z fabryki i chciałbym je wymienić na nowe,
nie chcę obniżać auta, zastanawiam się nad seryjnym rozmiarem, tylko czy nie pójdzie znowu zbyt wysoko?
i najważniejsze pytanie, jaką firmę możecie polecić (stosunek jakości do ceny) aby koła nie tarły, ale i żeby mi plomby na dołkach nie wypadły
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”