[FWD] amortyzatory

Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

pawlo12, ja to widzę tak jak ma być sztywno i do sportowej jazdy to bilstein później wrzucisz sobie przód do kompletu jak komfort to sachs olejowe
Ostatnio zmieniony 2014-02-05, 12:36 przez gavotte, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Bierz :ok:
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
pawlo12
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 93
Rejestracja: 2012-12-23, 20:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: pawlo12 »

A nie będzie za sztywno z tyłu na gazówkch?sprężyny mam zwykłe orginalne.Cena chyba dobra jak za bilstaina ;-) albo dołożyć 30zł i brać z allegro sachsy olejowe??? :?:
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

pawlo12, ja bym nie ryzykował z allegro, chyba, że ktoś poleci konkretny sklep. Za to polecił bym zakup w intercarsie :ok:
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

pawlo12 pisze:Ja byłem dziś w hurtowni Polcar.Sprzedawca zaoferował mi amorki do tyłu BILSTEIN BNE-2921(gazowe)-cena 360zł za 2 sztuki z talerzykami.Oglądając allegro to wydaje się dobrą ceną,tylko intryguje mnie fakt że to gazówki bo z przodu mam chyba olejowe.Wiem że Bilstein to chyba jedna z najlepszych firm,co radzicie?brać te amorki?czy szukać olejowych?
To są Bilstein B4, przeglądałem różne fora i niektórzy piszą, że wytrzymują dłużej niż Sachsy, zwłaszcza w samochodach wrogiej marki :D Na allegro są wystawione w komplecie z odbojami za 465zł, wystawia to sklep e-amortyzatory.pl również polecany, kupuj i zdaj relację bo się cały czas czaję :D http://allegro.pl/amort-tyl-2szt-audi-1 ... 92445.html
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
pawlo12
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 93
Rejestracja: 2012-12-23, 20:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: pawlo12 »

Aha to czyli ja mam być tym króliczkiem doświadczalnym :mrgreen: boje sie że z przodu mając olejowe a z tyłu kupie te gazówki to będzie za twardo :-> a zależy mi na komforcie :-) Przeglądając te sachsy z allegro(to są olejowe)to cena ich z przesyłką wyniesie 380zł-sklep to motostacja z Krakowa
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Miałem w poprzedniej audicy komplet bilsteinów ale nie wiem jaki dokładny model ale gazówki i prawda taka, że na 1be było twardsze niż na oryginalnych amorkach :mrgreen: Ale za to wchodząc w zakręt nie było mowy o mocnym przechyleniu auta ;-)
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

ja i tak kupie gazówki, na olejowych i ori springach jest za duży tapczan, tak naprawdę to ciężko o jednoznaczne opinie bo każdy ma inne oczekiwania, duży wpływ mają też koła, jak ktoś ma 18tki to będzie odczuwalnie twardziej, jak 15tki czy 16tki to balon trochę zamortyzuje, u mnie pojawił się też problem nurkowania przy hamowaniu, hamulce z B6 robią dobra robotę i niekiedy przód siada strasznie
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

U mnie na tyle są gazówki a na przodzie olejowe i nie zauważyłem żeby coś było nie tak, bilsteiny są twarde - nie da się ukryć z glebą trzyma sie to jak gokard, ja jeszcze jak miałem orginalne sprężyny po zmianie z gazówek kyb na olejówki sachsa byłem w szoku tak to płyneło po dziurach a charakterystyka jest super, wcale nie był tapczan, chociaż teraz nie mogę posadzić auta tak jak bym chciał bo olejówki i gleba to nie jest dobrana para - jest za miekko i będzie ocierało, nie mówiąc, że amory będą dostawały po dupsku.
Ostatnio zmieniony 2014-02-05, 21:23 przez gavotte, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

czemu zmieniłeś z gazu na olej?
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
pawlo12
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 93
Rejestracja: 2012-12-23, 20:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: pawlo12 »

A co sądzicie otych amorkach?lepsze od gazówek bilsteina?Cena;375zł z przesyłką-sklep z Krakowa ''Motostacja''na allegro Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-02-06, 12:47 przez pawlo12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

gavotte pisze:chociaż teraz nie mogę posadzić auta tak jak bym chciał bo olejówki i gleba to nie jest dobrana para - jest za miekko i będzie ocierało, nie mówiąc, że amory będą dostawały po dupsku.
Co Ty pierdzielisz, jak Cię zaraz kopne tam gdzie zapiecze to :mrgreen: Przecież ja miałem u siebie z przodu olejówki i springi -60, było idealnie. Nigdy, ale to przenigdy z przodu koło mi nie musnęło ani razu o nadkole czy o rant, przód był idealny. Wszystko zależy od sprężyn. Lowtec'i są właśnie twarde i spokojnie dają radę na olejówkach, jeśli chodzi o przód, tył natomiast już nie daje rady... Ale to inna bajka.

Podsumuwując, jeśli chcecie Komfort- brać olejówki, najlepiej dołóżcie do Sachsa i będziecie mieli spokój na lata, do nie dużej gleby też się nadają, przymus ładowania sportowych amortyzatorów, jest ale do gleby powyżej -60.
Jeśli chcecie lekko twardziej od serii, bo tak będzie to brać Olej-gaz.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

hubos21, wtedy jeszcze nie myślałem o glebie, założenie było takie "ma być komfortowo i chciałem żeby to troche podziałało"

GTR34, tak myślałem kiedy to się mnie czepisz :-P nie napisałem, że się nie da tylko że amory gazowe tzw. sportowe mają krótszy skok tłoka. Moim zdaniem do krótszych sprężyn powinno się zamontować krótsze amorki, ze względu na to że amorek będzie pracował dużo krótszym skoku, do tego się przeniesie ten skok w dół amorka co go szybciej wykończy. Ewentualnie skrócić same tłoczysko
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

patrząc na ofertę e-amortyzatory są do wybory komplety:

-Kayaba olej 365zł
-Bilstein B4, 465zł
-Sachsy olej, ok 480zł

do końca miesiąca musze się zdecydować, odpaliłem ETKE to od A4/B5, A6/C5 wszystko ma już w standardzie gazówki, w C4 tylko przy sportowym zawieszeniu
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
LukQQu
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-03-19, 17:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: LukQQu »

Ja B4 kupiłem jakos w maju zeszłego roku i wtedy jeszcze miałem normalne sprężyny bardzo komfortowo się jeżdziło. Teraz mam sprężyny Weitec -40 założone i dalej te B4 elegancko się sprawują :mrgreen: Bierz je i się nie zastanawiaj :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”