[FWD-MAN.] Pedal sprzegła dziala b.miekko a sprzeglo sie sli

Wszystko co związane z napędem a nie pasujące do ww kategorii.
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

[FWD-MAN.] Pedal sprzegła dziala b.miekko a sprzeglo sie sli

Post autor: Kulfon »

Od ponad roku audi latała idealnie aż do wczoraj, bo strzeliła focha. Problem polega na tym, że wczoraj zrobiłem trasę około 20 km wszystko działało jak trzeba odstawilem samochód na parking około 18 i gdy wróciłem o 6 rano już Coś było nie tak. Oddał sprzęgła był bardziej miękki aczkolwiek było wyraźnie czuć branie sprzęgła, jednak w tym momencie coś mocno wibrowalo. Zanim wyjechałem z parkingu pedal latał jak chciał a biegi wchodziły z oporami i podczas popuszczania sprzęgła bez gazu znów wibrowal. W tym stanie powrocioem do domu i im byłem go bliżej tym problem pogłębiał się. 1.2 wchodzi dobrze tz sprzęgło dobrze się spieka i się nie slizga, 3.4.5 im wyższy bieg tym mniej gazu trzeba aby obroty szły w górę. Pod klatką doszło już do tego że aby włączyć wsteczny musiałem gasić samochód i silowac się z lewarkiem. Pytanie co siadlo bo chyba nie sprzęgło, stawiam na hydraulike albo łożysko. A dodam że podczas poruszania pedalem sprzęgła słychać taki delikatny szum.
Ostatnio zmieniony 2017-02-19, 18:58 przez Kulfon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

Kulfon pisze:Od ponad roku audi latała idealnie aż do wczoraj, bo strzeliła focha. Problem polega na tym, że wczoraj zrobiłem trasę około 20 km wszystko działało jak trzeba odstawilem samochód na parking około 18 i gdy wróciłem o 6 rano już Coś było nie tak. Oddał sprzęgła był bardziej miękki aczkolwiek było wyraźnie czuć branie sprzęgła, jednak w tym momencie coś mocno wibrowalo. Zanim wyjechałem z parkingu pedal latał jak chciał a biegi wchodziły z oporami i podczas popuszczania sprzęgła bez gazu znów wibrowal. W tym stanie powrocioem do domu i im byłem go bliżej tym problem pogłębiał się. 1.2 wchodzi dobrze tz sprzęgło dobrze się spieka i się nie slizga, 3.4.5 im wyższy bieg tym mniej gazu trzeba aby obroty szły w górę. Pod klatką doszło już do tego że aby włączyć wsteczny musiałem gasić samochód i silowac się z lewarkiem. Pytanie co siadlo bo chyba nie sprzęgło, stawiam na hydraulike albo łożysko. A dodam że podczas poruszania pedalem sprzęgła słychać taki delikatny szum.
Płyn hamulcowy jest czy ubyło?
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

Nie sprawdzałem ale za moment sprawdzę.

[ Dodano: |19 Lut 2017|, o 20:05 ]
Ok mała aktualizacja poziom płynu możliwe że się odrobinę obniżył. zaznaczyłem poziom na zbiorniczku popowałem trochę sprzegło i delikatnie zszedł poniżej kresek. Siłownik obok pedału sprzegła nie cieknie jest suchutki. Ten na skrzyni nie bardzo mogłem zobaczyć....
Ostatnio zmieniony 2017-02-19, 20:09 przez Kulfon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”