[Q-MAN.] Strzelanie przy manewrowaniu i wibracje na skręcony

Wszystko co związane z w/w kategorią.
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

[Q-MAN.] Strzelanie przy manewrowaniu i wibracje na skręcony

Post autor: maniekdragon »

Witam wszystkich. Borykam się z problemem strzelającego czegoś w zawieszeniu przy manewrowaniu po prawej stronie z przodu, czasem zjeździe z krawężnika lub przy mocniejszym hamowaniu i zaliczeniu nierówności np. studzienki. Dodam, że wymieniłem w zawieszeniu przednim wahacze, wszystkie gumy, tuleje itd itd generalnie wszystko co się dało i tylko i wyłącznie Lemforder, w ostatnim czasie również łożyska amortyzatora Meyla, bo Lemforder ich nie robi, po obu stronach i problem w zasadzie nie zniknął, a czasem jak strzeli to ojciec będący w piwnicy pyta się czy ktoś do mnie strzelał... ale przechodząc do tematu jeszcze niedawno wymieniałem osłonę przegubu, właśnie tego na którego moje podejrzenia padają jeśli stawiając że to przegub, osłona wcześniej była pęknięta, ale po zdjęciu jej nie widziałem w smarze żadnych nieporządanych obiektów jak piasek czy kamyczki. Jeszcze dodam, że przed wymianą osłony stojąc na wolnych obrotach w środku auta słyszałem wibracje, ale w żadnym stopniu nieodczuwalne tylko jak bym położył plastikowe pudełko na nasze silniki i by wpadało w drgania. Teraz tylko się to objawia jak stoję na wolnych obrotach i mam koła skręcone prawie maksymalnie niezależnie w którą stronę, gdy dodam trochę gazu na ok 1 tys obr/min to dźwięk wibracji ustaje i na nic nie mogę narzekać, na prostych kołach jest idealnie. Jeśli chodzi o ruszanie na prostych czy skręconych kołach to nie ma problemu, zaczynają się dopiero wtedy gdy manewruję i jw. Pytanie więc brzmi: gdzie mam szukać problemu? czy może to być związane z ławą/sankami? (Może na dniach uda mi się dodać jakiś film z walorami dźwiękowymi i to powinno ułatwić.)czy mam szukać nowego przegubu i zapomnę o strzałach? Z góry bardzo dziękuję za pomoc :-) :-)
Larix
Mechanik
Mechanik
Posty: 231
Rejestracja: 2013-12-07, 11:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Dolina

Post autor: Larix »

Może poduszki silnika lub skrzyni ?
Jest:
-Audi 100 '92 quattro Avant 2.8 + Stag-300 automat
-VW Passat B5 2.8 Syncro Tiptronic '98
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: maniekdragon »

Poduszki mam raczej zdrowe, przynajmniej te od silnika bo nie przenoszą żadnych drgań do środka i na zimnym tez narzekac nie mogę. Wszystkie dźwięki które opisałem są zaobserwowane z prawej strony z przodu
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: maniekdragon »

Czy mogą to byc poduszki amortyzatorów? Miał ktoś kiedyś z czymś takim styczność?
Awatar użytkownika
ziemas
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2012-09-12, 22:28
Imię: Ziemek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: ziemas »

Może sprężyna pęknieta bo przegub to raczej byś terkotanie na zakrętach słyszał.
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

a sprawdzałeś sam amortyzator?? miałem podobne doświadczenia.
marek[a6]
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2011-07-09, 11:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: nysa

Post autor: marek[a6] »

Witam . Sprawdź zabezpieczenie przegubu plus zobacz czy masz wszystkie śruby sanek ....pozdro
Awatar użytkownika
vag_only
Mechanik
Mechanik
Posty: 209
Rejestracja: 2011-05-19, 13:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wlkp

Post autor: vag_only »

mi po zmianie sprężyn też coś strzela jak skręcam i jak sie głowę przyłoży to słychać jak by do góry... nic sie niedzieje tylko to strzelanie :) da się złożyć górne mocowanie amora źle ? dokręcone napewno mam dobrze bo pierwsze co to sprawdziłem :) nie mam teraz czasu żeby wyciągnąć z auta... ale i tak mnie to czeka :) bo myślę też nad amorkiem czy dokręcony w goleni jest.. :kwasny:
Audi C4 5 cylinder 2.5 TDI

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=56
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: maniekdragon »

jak mogę sprawdzić amortyzator? Wiem, że poprzedni właściciel wymieniał przednie na KYB'a jakoś 25 tys. km temu. Spróbuję coś sprawdzić jak wizualnie wygląda ta sprężyna, a co do kompletności śrub to na 100% jestem pewien, że są wszystkie :). Generalnie to jest taki dźwięk: i na filmie również prawa strona, ktoś tam twierdzi, że to zapieczone łożysko amora, ja mam nowe i problem nie ustaje, ale na filmie to widać, że ten dźwięk tworzy sprężyna, która przemieszcza się z oporem i jak się ruszy to jest trzask...
Awatar użytkownika
vag_only
Mechanik
Mechanik
Posty: 209
Rejestracja: 2011-05-19, 13:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wlkp

Post autor: vag_only »

maniekdragon pisze:jak mogę sprawdzić amortyzator? Wiem, że poprzedni właściciel wymieniał przednie na KYB'a jakoś 25 tys. km temu. Spróbuję coś sprawdzić jak wizualnie wygląda ta sprężyna, a co do kompletności śrub to na 100% jestem pewien, że są wszystkie :). Generalnie to jest taki dźwięk: i na filmie również prawa strona, ktoś tam twierdzi, że to zapieczone łożysko amora, ja mam nowe i problem nie ustaje, ale na filmie to widać, że ten dźwięk tworzy sprężyna, która przemieszcza się z oporem i jak się ruszy to jest trzask...
u mnie podobnie jest po zmianie zwrotnic, sprężyn itp :) nie wiem czy łożysko czasem nie jest winne albo poducha :) myślę że w nastp sobotę sie za to zabiorę bo teraz podnośnik mam zajęty :kwasny: :
Audi C4 5 cylinder 2.5 TDI

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=56
owoc
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-15, 10:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg/Gdańsk

Post autor: owoc »

Podejrzewam, ze to łożysko amora. Miałem podobny problem w swoim. Akurat w tym przypadku stwierdzenie, ze sa nowe nie świadczy o tym, ze sa ok
Ostatnio zmieniony 2015-11-25, 22:01 przez owoc, łącznie zmieniany 1 raz.
maniekdragon
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2014-08-03, 20:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: maniekdragon »

Poprzednie tak samo strzelało, nie wiem czy było oryginalne czy też nie. Mogę przepuszczać, że może to być też problem z poduszką amortyzatora? Widziałem na forum nawet, że amortyzatory mogą być lipne, ja mam KYB'a i mają za sobą jakieś 20 tys km, ale 3/4 to autostrady. Nie za bardzo bym je chciał wymieniać raz jeszcze i to nie wiedząc czy to będzie rozwiązanie... Czy wie ktoś jak sam mogę to sprawdzić lub jeśli sam nie dam rady to czy bez rozpinania zawiasu uda się to zdiagnozować? Bo coraz częściej mi to przeszkadza jak słyszę te strzały...
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

A spójrz sobie może jeszcze na przekładnie, u mnie też czasem coś stuknie, a mam wymienione dosłownie wszystko. Udałem się do mechanika żeby mi zajrzał pod auto ale miałem wszystko ok i wtedy szarpnął maglownicą to okazało się że ona ma straszne luzy.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Łożysko blokuje. Sprężyna wtedy przeskakuje na ułożeniu bo coś pod wpływem wspomagania musi się ruszyć tak. Dobre łożyska Febi zdają rezultat. Innego wyjścia nie ma. Sprężyna wogóle cała jest?? Zawieszenie w C4 jest naprawdę proste więc "źle" złożyć to na prawdę sztuka w przypadku tego modelu. Podnieś przód do góry niech jedna osoba kręci od lewej do prawej druga obserwuje. Proste rozwiązanie. Pozdrawiam! W tym modelu poduszka nie ma wpływu na działanie łożyska. Amortyzatory to tylko sahs i bilstein. KYB to pomyłka jakich mało. Nowe potrafią "stukać" posiadacze A80 wiedzą o co chodzi z pukaniem zawieszenia.
Ostatnio zmieniony 2016-01-11, 23:10 przez Grzesiek_Cichy, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”