[A6-2.5TDI AEL] Uszczelka Pompy Vacum

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Ja bym nie smarował bo to nie filtr oleju że musisz dokręcić to kręcąc i trąć uszczelką ;-)
()()()() Jedna rodzinka VW
Tedi
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2013-06-16, 20:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: Tedi »

:D jestem zadowolony :) wreszcie sucho , koleś co robił mi rozrząd mówił ze wymienił uszczelkę pompy vacum a po odkręceniu był tam czarny silikon teraz wygląda całość elegancko. A miałem już przygotowane pieniądze na wymiane uszczelki pod głowicą :) teraz za to będą koła na lato :) Uszczelkę zamówiłem w salonie Skody. Pozdrawiam!
arwam
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 321
Rejestracja: 2013-09-01, 22:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Świętokrzyskie

Post autor: arwam »

ja mam w dwóch autach zrobione na odpowiednio dobranym oringu, a w tym roku doszedł stary LT31 z silnikiem 2.4D R6 i tam też zrobiłem na oringu, jak narazie wszędzie sucho, choć trzeba się liczyć z tym że po około dwóch latach trzeba będzie oringa zmienić, jednak patrząc na koszty, to i tak sie opłaca.
jedna mała rada, żeby Wam nie wyskakiwał oring z rowka, umyjcie rowek benzyną, i oring też odtłuście, i składajcie koniecznie na sucho.
przylgnie na głowicy też odtłuśćcie.

ja tak zrobiłem w trzech swoich autach i jak narazie mam spokój. w setce zrobiłem jakieś 3 lata temu, w coupe 2 lata temu i jak narazie w okolicach vacu sucho jak pieprz...
Sprzedam części do silnika AEL=> http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=14375
Jest: Audi 100 C4 Avant 2.5TDI ok 180KM/400Nm
Audi A6 C4 Quattro AEL,
Awatar użytkownika
Sławekc4
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2014-01-28, 13:23
Imię: Sławek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Brzozów
Płeć:

Post autor: Sławekc4 »

Odświerzę temat
Jakiego oringu szukać jaką ma mieć średnicę i grubość bo jak odkręcę pompę to chcę już zrobić wszystko żeby auta nie unieruchomić na kilka dni zanim zdobędę uszczelkę.
Sławek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”