[A6 C4-2.5TDI AAT] Znikający i pojawiający się płyn chłodzący

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
Awatar użytkownika
cezars
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2018-10-29, 13:00
Imię: Cezary
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Legnica
Płeć:
Kontakt:

[A6 C4-2.5TDI AAT] Znikający i pojawiający się płyn chłodzący

Post autor: cezars »

Witajcie. Przychodzę do Was z prośbą o ewentualne rozwiązanie mojego problemu.

A mianowicie ostatnio jadąc z Legnicy na Katowic tuż przed miejscem docelowym miałem bardzo dziwną sytuację. Otóż wywaliło mi płyn chłodniczy poprzez korek w zbiorniku wyrównawczym. To po pierwsze. Po drugie już po dolaniu płynu i powrocie do domu znowu płynu nie było ale nigdzie nie było widać jakiegoś wycieku. Wszystkie węże oraz króćce sprawdzone. I teraz najlepsze. Wczoraj przed wyjazdem na cmentarz zerkam do zbiornika a tam płynu mało co więc dolałem literek i tak po około przejechaniu 10km zerkam do zbiornika, a tam full płynu na maxa. Czyżby coś gdzieś go blokowało? Nie mam pomysłu. Podczas normalnej pracy silnika i jego rozgrzaniu węże delikatnie twarde ale na tyle, że spokojnie można je ścisnąć. Olej czysty. Chłodnica sucha.

Zaznaczę od razu, że silnik działa eleganco. Ma moc. Nie kopci w ogóle. Nagrzewnica działa w trybach zimno/ciepło. Tylko dziwne rzeczy dzieją się z tym płynem. Korek w zbiorniku profilaktycznie wymieniłem. Słychać jak przy odpowiednim ciśnieniu upuszcza jego nadmiar. Test UPG także wykonany i płyn nie zmienił barwy.

Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”