[a6 c4 2.5tdi AEL] dolewka oleju

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
ApeR
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2016-12-11, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

[a6 c4 2.5tdi AEL] dolewka oleju

Post autor: ApeR »

witam. ubylo mi oleju wina napewno leży po stronie uszczelki miski olejowej. Bardzo tam leci i przy wymianie oleju to i uszczelkę wymienię . NArazie jednak nie wymieniam planowane na marzec. Nie wiem co mam zalane napewno 10w40 . teraz moge dolac np mobil czy cos aby byl 10w40? i lac na odpalonym cieplym silniku? dzieki za pomoc. szukalem znalezc nie moglem. jesli jest taki temat to nakierujcie;]
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

Kolego możesz dolać spokojnie inny 10W40. Na odpalonym nie polecam i na rozgrzanym również nie polecam:) a nawet zabraniam :) zalej jak silnik już wystygnie lub z samego rana. Tylko nie przesadź żebyś znowu nie przelał. Ile ci brakuje na bagnecie?? pamiętaj że auto musi stać równo.
ApeR
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2016-12-11, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: ApeR »

dzieki za szybka odpowiedz;] na bagnecie jest prawie minimum na poczatek doleje okolo 1l? to zapytam na przyszłość jak już będę wymieniał to mineralny czy półsyntetyk ? Gdy wymieniam filtry to olejowy wkręcać pusty czy do środka wlewać olej? Gdzieś coś słyszałem ze niby tak się robi. Ale czy to prawda?
kajoj
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2014-04-21, 07:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: kajoj »

Wlej taki jaki miałeś (parametry)jak był 10w/40 to taki sam wlej na pewno nie na gorszy.Co do zalewania filtra ja nie zalewam go,po prostu dolewam i spr na bagnecie,nie zaszkodzi jak chcesz go zalać.Paliwa to zalewam żeby nie kręcić za długo oleju nie zalewam.Producent może być inny ważne jest aby wlać o tej samej lepkości.
Ostatnio zmieniony 2016-12-30, 11:07 przez kajoj, łącznie zmieniany 1 raz.
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

ApeR pisze:dzieki za szybka odpowiedz;] na bagnecie jest prawie minimum na poczatek doleje okolo 1l? to zapytam na przyszłość jak już będę wymieniał to mineralny czy półsyntetyk ? Gdy wymieniam filtry to olejowy wkręcać pusty czy do środka wlewać olej? Gdzieś coś słyszałem ze niby tak się robi. Ale czy to prawda?
Jak minimum to jak wlejesz litra to będzie za dużo wlej setkę lub dwie i po około 10-15 minutach sprawdź ile masz oleju. Ja wlewam do filtra olej tak żeby mi się nie wylało podczas wkręcania także jest nie pełny. Nie robi się pustka wtedy. Jak masz 10W40 to lej taki. 15W40 to jakaś pomyłka jest.
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Na wymianę polecam Ci Valvoline MaxLife 10w40 lub Castrol 5W40. Jeżeli nie wiesz jaki masz zalany, to najlepiej zrób płukankę i wtedy nowy olej. Możesz też dodać ceramizer Liqui Moly Cera Tec. U mnie poprawił kompresję i zniwelował spalanie oleju podczas pracy silnika. Pamiętaj, żeby nie pałować go po zalaniu ceramizerem, a jeżdzić "ostrożnie" przez ok. 1500 km. Tyle czasu jest potrzebne na jego "ułożenie się".

Co do oleju, to teraz jeżdżę na Castrol 5W40 i zauważyłem lepszy rozruch w niższych temperaturach oraz szybsze złapanie temperatury przez olej.
ApeR
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2016-12-11, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: ApeR »

dziękuje za pomoc;] ceramizera lać nie będę ale płukankę może zrobię tak profilaktycznie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”