[100 C3] Wyje silnik po nagrzaniu

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi
Tonyb
Adept
Adept
Posty: 32
Rejestracja: 2012-11-26, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

[100 C3] Wyje silnik po nagrzaniu

Post autor: Tonyb »

Witam, wiem że to forum o audi C4 i nie powinno się w zasadzie innych aut tu opisywać ale pomyślałem że jest wśród nas wielu speców od mechaniki i być może ktoś zechce mi pomóc. Problem dotyczy mojej setuni c3 1.8 benz 90km. Budowa silnika najbardziej archaiczna z archaicznych zasilanie gaznikowe Pierburg. Sam problem polega na tym że gdy silnik się nagrzeje, zaczynają obroty rosnąć po osiągnięciu temperatury właściwej silnik po prostu wyję po wrzuceniu 2 czy 1 sam zaczyna przyspieszać. Moje pytanie brzmi mozę ktoś się orientuje jak wygląda mechanizm wyłączania ssania bo podejrzewam że może po prostu ssania nie rozłączać i dlatego wyję. Może ktoś się spotkał z takim problemem? Pozdrawiam :->
bobasspr
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-04-21, 17:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice

Post autor: bobasspr »

Masz tam kolego blaszkę bimetalową, która po jakimś czasie traci swoje właściwości, Ja to robiłem dawno dawno temu (w golfie ) tak, że wstawiłem inną blachę, twardą - efektem ubocznym było to że zawsze odpalałem z "gazem" i musiałem się nauczyć tak eksploatować auto, ponieważ ssanie nie działało.
Awatar użytkownika
maly81
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-23, 08:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok /Sztabin

Post autor: maly81 »

kolego ja to kiedyś przerabiałem w golfie masz problem z tym
http://www.eter-mot.com/default.asp?kat ... pro=272062
Ostatnio zmieniony 2014-02-15, 22:54 przez maly81, łącznie zmieniany 3 razy.
100 C4 quattro 2.8
80 B3 1.8 75 KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”