[S6-4.2 AHK] Uciekający płyn chłodzenia

Wszystko co tyczy się silników ośmiocylindrowych w układzie widlastym.
loveaudi86
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2017-09-18, 15:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ustrzyki dolne

[S6-4.2 AHK] Uciekający płyn chłodzenia

Post autor: loveaudi86 »

Witam serdecznie wszystkich.. Mam taki problem pożera mi płyn chłodzenia.. Auto silne nie ma oleju w wodzie i wody w oleju na wolnych kopci i płyn znika bardziej na wysokich obrotach.. Co to może być.. Dzięki wielkie wszystkim za ewentualną pomoc..
loveaudi86
Bulbulator
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2017-10-08, 10:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Polska

Post autor: Bulbulator »

Walczyłem z ubywającym płynem parę sezonów, częściej trzeba było dolewać borygo niż oleju. Pod autem zero wycieku,a po podniesieniu maski na rozgrzanym silniku było ewidentnie czuć zapach płynu. Parę miesięcy temu pękła mi chłodnica po czym ją wymieniłem. Od tego czasu nie dolałem ani grama. Przypadek? Po oględzinach chłodnicy stwierdziłem że musiała się kiedyś rozmarznąć ponieważ w pewnych miejscach była spuchnięta. Mam taką tezę, chociaż mogę się mylić iż powstało kiedyś pęknięcie na tyle małe by nie ciekło na postoju, a tyle duże by gubiło płyn przy wyższych obrotach/ciśnieniu plus duży przepływ powietrza w efekcie natychmiastowe odparowywanie.
loveaudi86
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2017-09-18, 15:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ustrzyki dolne

Post autor: loveaudi86 »

Kolego ja wszystko rozumiem ale ja doleje dam autku po garach i płynu nie ma..

[ Dodano: |1 Lis 2017|, o 08:51 ]
To jest moment uszczelke chyba można wykluczyć bo nie mam żadnych typowych objawów.. I już nie wiem co mam z tym zrobić?
loveaudi86
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

Gdzieś musi uciekać. Nie ma innej opcji. U mnie jest to samo. Gdzieś spitala płyn. Plamy nie ma ale za to słychać jak płyn leci na wydech i po prostu paruje. Chłodnicę mam nową. Obstawiam jakiś wężyk strzelony. Tylko jak tu szukać bez kanału. Możliwości może być wiele a dostęp do dolnych wężów praktycznie zerowy. Może lecieć z przodu i spływać po macie i walić na wydech. Może lecieć z tyłu silnika wprost na wydech. Jutro bede sprawdzać :ok:
loveaudi86
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2017-09-18, 15:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ustrzyki dolne

Post autor: loveaudi86 »

wiec obstawiacie chlopaki wyciek? ale z kad takie plucie woda z wydechu???? i dymienie wydaje mi sie ze dymi woda wlasnie.. moze przewrazliwiony jestem.. mam kanal w gararzu poogladam ja dokladnie..
loveaudi86
Bulbulator
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2017-10-08, 10:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Polska

Post autor: Bulbulator »

Jak długo masz to auto? Zauważyłeś większe dymienie? Najlepiej nagraj jak to wygląda. Zwiększone parowanie z wydechu przy niższych temp. jest normalne zwłaszcza przy tej pojemności to nie 1.6l.
loveaudi86
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2017-09-18, 15:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ustrzyki dolne

Post autor: loveaudi86 »

od tygodnia jakiegos ale mialem juz v8 w a8 i s8... I chyba az tak nie dymila moze ma rowniesz wplyw na to ze jest tam kompletny przelot.. Dodam ze czasem dymi a czasem nie.. Ale jak juz dymi to mocno..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V8”