[100-2.3 AAR] audi czasem odpala czasem nie tylko LPG

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
radjoo94
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-18, 12:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łodzkie

[100-2.3 AAR] audi czasem odpala czasem nie tylko LPG

Post autor: radjoo94 »

witam kupilem audi 100 2.3 aar nie na chodzie i podejrzewalem ze wiem co jest z nia nie tak po opisach sprzedajacego pomyslalem ze to aparat zaplonowy i nie mylilem sie, lecz jak sie pozniej okazalo cos nie tak jest tylko nie wiem co
audi odpalilo po wielu probach na samym LPG ale gdy ja zgasilem juz nie odpalila.
Prad idzie na kazda swiece kable podlaczone w dobrej kolejnosci zaplon ustawiony na "0" rozrusznik kreci dobrze.
Gaz jest jakis dziwny nie ma sterownika LPG wyglada jakby byl przekaznik tylko od gazu. Od parownika idzie jeszcze jeden waz (i chyba ma on na celu utrzymac jakies cisnienie i poruszac mebrana nie wiem;/)do tej gumy przed przepustnica .
Nastepnego dnia znow cos grzebalismy przy niej z kolega cos sie stalo ze odpalila bez problemu silnik pracuje pieknie ale po zgaszeniu znow koniec.
Nastepnego dnia dla odmiany nie wiem jakim cudem znowu odpalala za kazdym razem ale chyba nie na wszystkich garach i dusila sie (nie wiem czy wlasnie wtedy nie byla wlaczona benzyna) pomtyslelismy ze znow zaplon ustawimy ale nic to nie dalo nie odpala i tak juz od poltorej tygodnia ani na pych ani sama z siebie nie wiem czy to cos z elektryka moze byc? zdjalem ta polke pod kierownica sa tam jakies dziwne jakby sterowniki nie wiem od czego i od alarmu do ktorego nie mam nawet pilota juz nie wiem co robic prosze o pomoc :)
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Kolega podmieniał czujnik halla i czujnik temp płynu? Alarmy dokładane z funkcją odciecią zapłonu są często kłopotliwe... Pozdrawiam.
radjoo94
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-18, 12:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łodzkie

Post autor: radjoo94 »

wymienilem aparat z hallem i po jakims czasie zapalila ale po zgaszeniu juz nie chce zalapac ;/ nie wiem juz co mozebyc przyczyna czytalem tyle tematow o tym co moze byc sprawdzielem chyba wszystko i postanowilem napisac dokladnie jak jest u mnie nie wiem juz co jej sie nie podoba ze nie odpala ;/

[ Dodano: |18 Sty 2016|, o 14:52 ]
czy moze nie odpalac przez czujnik temperatury?
zjdalem wtyczke z niego i sa 3 piny z tym ze u mnie wtyczka nie jest podlaczona do wszystkich tylko do 2 nie wiem czy to przez to moga byc jakies problemy?
Ostatnio zmieniony 2016-01-18, 14:53 przez radjoo94, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Kolega poczeka jak osoby posiadające 2.3 R5 wypowiedzą się w tej kwesti ich porada byłaby tutaj wskazana bo mając ten motor znają bolączki. Pozdrawiam. Kąt zapłonu ustawiony dobrze? Jeśli czujnik posiada 3 piny fabrycznie to chyba powinien być 3pinowy chyba że coś się pozmieniało....
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

radjoo94, _przywitajsie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”