[100-2.0 AAD] nie odpala, stoi tydzień pomocy!!

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
grabcokowy
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2016-06-13, 23:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

[100-2.0 AAD] nie odpala, stoi tydzień pomocy!!

Post autor: grabcokowy »

Pewnego pięknego dnia jeździłem po sklepach bo mam remont.. nieistotne :) wróciłem do domu i po 2 h musiałem znowu gdzieś jechac.. wsiadam przekręcam kluczyk i krece i kręcę i dupa.. sprawdzam czy jest iskra, jest, hall przy aparacie sprawny.. potrzebowałem szybko wyjechać wiec spróbowałem z plakiem, po chwili pryskania odpalił. zrobiłem 20km zatrzymałem się, zgasiłem, odpaliłem jest ok. wiec zgasilem i poszedłem załatwiać sprawy, wracam i dupa .. zauważyłem ze pompa chodzi inaczej tzn wydaje inny dźwięk.. jeżeli zagrzeje go plakiem to pali i jeździ.. sprawdzałem przekaźnik nr 215 od pompy ale jest ok, sprawdzałem prąd jaki dochodzi do pompy to ok. 10,5V, nie mam czym zmierzyć ciśnienia paliwa.. ale odkrecalem przewody paliwowe i daje jak szalone, jedynie na tym osobnym wtrysku który działa na zimnym sytuacja wyglada tak wykręciłem go i przekręcam kluczyk - słychać pompę, odpalam - wtrysk wali jak oszalały ale przez 4/5 sekund i koniec... prosze o pomoc radę pozdrawiam
Mek
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-03, 22:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Mek »

Witam. Musisz zacząć od podłączenia manometru i sprawdzić ciśnienia paliwa bo to wygląda jednak na pompę paliwa.
Mek
grabcokowy
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2016-06-13, 23:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: grabcokowy »

Pompa okazała się sprawna, ciśnienie jakie mi pokazało to 4 bart, gdy wyciągnąłem pompe z baku moim oczom ukazał sie syf, po wypucowaniu ciśnienie wynioslo 7bar, ale znowu mam problem.. Auto zaczęło szarpać, szarpie całą budą az wstyd jechać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”