[ALL ] Wymiana zegarów - świecący ABS i hamulce na AC

Wszelkiego rodzaju opisu napraw, instrukcje napraw itp.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Panowie może ktoś wytłumaczyć łopatologicznie post 1 ? Może jest zrozumiały dla Wszystkich ale ja jestem gorszego sortu i mnie to przerasta.
Nic nie rozumiem z tego co tam jest napisane. Muszę zrobić inwersje sygnału ABS, Świeci się u mnie ABS i miga wykrzynik po zmianie zegarów z A6 (bez AC/BC).
Szukałem na necie tego przekaźnika, znalazłem taki:

Obrazek

Będzie odpowiedni?

2. Dioda prostownicza. Ktoś wie jakie mają być moc, oznaczenia ? Pytam się bo się na tym nie znam.
3. Jak przekładamy fizycznie piny? Macie do tego jakieś sposób? Szczypce, urządzenie? Jak je wyjąć? Szarpiecie, podważacie?
4. cyt:
" Osobiście polecam wyjąć kabelek(z pinu 13) i włożyć tam(do pinu 19) ok 10-15cm zastępczy kabelek."
Jak mam to rozumieć?
Nie przekładam tego kabelka żółto czerwonego? tylko robię mostek pomiędzy 13 a 19 pinem? czy wyciągam pin 13 wkładam do 19 (kabel żółto-czerwony) a dodatkowy kabel wyciągam z pinu 19?
5.cyt:
"... W dalszej części musielibyśmy przeciąć czerwono żółty i końce od strony wtyczki, oraz od strony wiązki podłączyć do przekaźnika, na oddzielne nóżki. "

Tego sformułowania nie rozumiem w całości.

6. "Po tej operacji pin 13 zostaje wolny, w pinie 19 siedzi dosztukowany kabelek lub czerwono-żółty(który i tak trzeba będzie rozciąć, zerknij na schemat poniżej).
Dosztukowany kabel wystarczy na końcu lekko roznegliżować :) czyli zdjąć izolację z ok 3-4mm i wsunąć do końca we wtyczkę. "

w jaką wtyczkę?

Dla mnie to czarna magia i nie rozumiem co czytam więc muszę to rozłożyć na czynniki pierwsze żeby to ogarnąć. Dzięki z góry za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 2017-12-25, 06:33 przez Casian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

tutaj może w transalotor wrzuć:

http://pcteknik.dk/bil/Audi_100_til_A6_ ... tering.htm

poszukam zdjęć w wolnej chwili, bo widzę że wygasły. a samej inwersji już zbytnio nie pamiętam co i jak :roll:
Ostatnio zmieniony 2017-12-26, 01:13 przez kornikbp, łącznie zmieniany 1 raz.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy”