Montaż uchwytów ISOFIX - gra warta zachodu?

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
bufon
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-01, 19:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Montaż uchwytów ISOFIX - gra warta zachodu?

Post autor: bufon »

Witam. W niedalekiej przyszłości powiększy mi się rodzina i z tego powodu szukam informacji na temat montażu uchwytów ISOFIX do mojej c4. Robił już to ktoś? Opłacalne to jest czy lepiej sobie odpuścić? zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Apophis
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 91
Rejestracja: 2016-09-14, 13:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: FZA

Post autor: Apophis »

Z opini mozna dojśc że mocowanie samego fotelika z iso jest bezpieczniejsze i solidniejsze. Pas spełania role tylko wtedy dla dziecka a nie całego fotela. Ale dziecko z fotelem jakos szczegolnie cięzkie nie jest więc dla mnie to ma mniejsze znaczenie. jak w aucie jest to ok jak nie to nie.
ja bez fotelika i pasów z tyłu jeździłem i żyje :]
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Też się nad tym zastanawiałem i odpuściłem temat.
Nowe zaczepy isofix sprzedają luzem chyba za 120-140 zł na alledrogo.
Sam tego nie założę, muszę zlecić - kolejny koszt.
Do ściany za fotelem nie przynitujesz tego - trzeba przykręcić porządną śrubą oraz pewnie z tyłu dać jakieś wzmocnienie, a z tyłu jest bak i dostęp taki sobie.
Do tego w C4 nie ma przewidzianych fabrycznych zaczepów więc trzeba spasować --> jeszcze większy koszt ;)
Jak nie masz i nie zrobisz tuneli pod isofix to tapicerka bardzo się niszczy w okolicy przejścia zaczepu - przydałoby się dogadać z tapicerem ---> kolejny $$$$
Taniej wychodzi kupić używaną bazę uniwersalną baza + fotelik maxicozi cabrofix. Swój z bazą uniwersalną (montaż na pasy i rzeczywiście mocno się trzyma + isofix) z fotelikiem za jakieś 500 zł.
A i tak baza została na stałe w mieszczuchu, a do setki sam fotelik zapinałem samym pasem z tyłu. Siedzi mega na samym pasie bezpieczeństwa bo jest na styk i trzeba mocno dociągnąć pas. Nie ma w ogóle luzu.
Polecam to rozwiązanie - najtaniej, dość bezpiecznie i działa :)

Oczywiście jeżeli chcesz dołożyć isofix do setki to SUPER :D Trzymam kciuki i chętnie zamontuję jak będę znał zakres prac i koszty.

Pozdrawiam
kwazik
bufon
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2015-10-01, 19:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: bufon »

Dzięki za odpowiedzi. Zaplecze techniczne posiadam tak i umiejętności też ale zastanawiam się czy jest sens dłubać gdzie cena zestawu plastików (prowadnic) i samych uchwytów jest niewiele mniejsza niż koszt fotelika przypinanego pasami. Poczekam też na inne odpowiedzi.


Ps. Pogadam ze znajomym na szrocie. Jak uda mi się tanio załatwić prowadnice to będę montował.
Ostatnio zmieniony 2016-10-07, 09:58 przez bufon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szybki-ens
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 411
Rejestracja: 2011-03-11, 10:58
Imię: Kamil
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1997
Silnik: inny
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Suwałki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: szybki-ens »

Ja miałem montować u siebie isofix w A8. Nawet takowy kupiłem i jeździ w bagażniku się wala. Jednak życie zweryfikowało plany. Kupiłem najpierw fotelik z bazą zapinany pasami. Rewelacja! Potem wjechał większy fotelik również tylko na pasy i generalnie trzyma się to sztywno. Nie ma opcji, że drgnie w którąś stronę. A jeżeli coś się wydarzy (odpukać) to i isofix nie pomoże.
Poza tym fotelik zapinany na pasy jest bardziej praktyczny. Możesz go przerzucić do każdego auta bez patrzenia na to czy isofix jest czy nie. Ja np często zmieniam środek lokomocji i uniwersalny fotelik na pasy jest ok!
Było:
100 C3 1,8CC 90KM
A6 C4 2,5 TDI 140KM 6-gang quattro
A8 D2 2,8 193KM quattro
Toyota Corolla XI 1.6 Valvematic 132 KM
Volvo S80 D5 163KM
Jest:
Audi A5 Sportback 2,0 TDI 211KM


II V-ce Mister zlotu `12
Awatar użytkownika
bieniek
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-01, 19:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oslo

Post autor: bieniek »

Przerabiałem ten temat, gdy zmieniliśmy krzesło z takiego do 4 lat czy coś z własnymi 5 punktowymi pasami na cybexa dopinanego do dziecka tylko pasem z samochodu :lol:

Po dogłębnej analizie tematu wyszło na to, że Jedyne co Isofix chroni to głowę osoby siedzącej przed fotelikiem w razie wypadku. Ten kto wpinał foteliki w isofix wie o czym mówię, jeśli oczekujesz, że fotel siedzi w tym sztywno, to niestety, ale nie :)
Czytałem tez jakiś raport na ten temat i generalnie odniosłem wrażenie, że wciska się ludziom fotele z tym fiksem tylko aby sprzedać im coś nowego. :]

Także moim zdaniem wystarczy zwrócić uwagę czy fotel ma taki jakby haczyk na pas ponieważ wtedy w razie wypadku pas, nawet zwinięty, utrzyma fotel w miejscu.
Part of knowing where you're at is where you're not.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”