[ALL ] Podświetlenie nawiewów

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

[ALL ] Podświetlenie nawiewów

Post autor: adriang92 »

Wreszcie udało mi sie znaleśc czas zeby zrezac sobie to co juz dawno za mna łaziło i odejsc nie chciało a mianownicie podsiwetlenie nawiewow. Natchna mnie do tego Dawid2542, i powiedział jak zrobił to u siebie dzieki czemu szybciej poszło podziekowania dla niego :ok:
To co bedzie potrzebne to
-duzo wolnego czasu
-Srubokrety plaskie do wyjecia nawiewow i rozlozenia
-lutownica
- cos co klei(ja uzywałem superglue i silikonu)
-diody 3mm i rezystoy kolor do wyboru ale wiadomo czerwone najlepsze :mrgreen:
- cieniutkie kabelki bo miejsca malo, mozna wyciac z kabla internetowego jak zrobiłem to ja:D
- długi kabel zeby pod zasilenie sie podpiac
-ostry noz czy co kto ma do ciecia,pilnik
Chyba to tyle z potrzebnych rzeczy, najpotrzebniejsza i tak bedzie cierpliwosc, chociaz jak sie zrobi jedna strone i nabierze wprawy to leci potem :ok:

A teraz boczne

Wiec zaczynamy od srodkowego

Po wyciagnieciu z auta mamy takie cos
Obrazek
Sciagamy ramke, zeby to zrobic wkladamy cos plaskiego od gory i dolu zeby zwolnic zaczepy i odciagamy plastik z boku zeby wyskoczyło mocowanie kułeczka i mamy cos takiego
Obrazek
A nasz nawiew bez ramki wyglada tak
Obrazek
I teraz zeby podswietlic sobie same strzałeczki przygotowujemy sobie diode zaginajac tak jak widac
Obrazek
i wsadzamy do srodka
Obrazek
nastepnie zeby nie ruszala sie zalewamy klejem lub silikonem
Obrazek
Efekt jest taki
Obrazek
A jak ktos ma wiecej czasu to podswietla sobie znaczki otwarte zamkniete
Przygotowujemy sobie miejsce, z Ori uchwytow sciagamy znaczki, czesciowo zapełniony odcinamy od tego mocowania z bolcem na ktorym siedzi a same znaczki wklejamy w otwory w ramce
Obrazek
Zas mocowania odcinamy i wygładzamy
Obrazek
Jak mamy to zrobione przygotowujemy sobie diody
Obrazek
I wklejamy w ramke
Obrazek Warto zakrys diode czyms co nie przepuszcza swiatła bo tak to przedostaje sie przez szparke i oswietla niepotrzebnie kóleczko, u siebie to poprawiałem za pomoca silikonu ale nadal lekko przebija :(
Składamy nawiew do kupy i łaczymy kabelki do zasilenia efekt mamy taki
Obrazek
Obrazek
I w samochodzie niestety fotko wersji przed przerobka widac ze bardziej swaitlo przebijalo :ok:
Obrazek

A teraz boczne robione na przykładzie nawiewu kierowcy

Wyciagamy i mamy cos takiego
Obrazek
Zdejmujemy zaslepke boczna pod ktora bedziemy dzialac, na gorze i dole zwalniamy zaczepy, a z tylu widzimy 2otwory w ktore trzeba wsadzic cos cienkiego i podwazyc i wychodzi
Obrazek Na tej zaslepce odrazu usuwamy element ze sprezynka z szarym wypustem bo bedzie blokował kółeczko jak wsadzimy diode a robimy to samo co poprzednio czyli sciagamy znaczki i wycinamy mocowanie
Obrazek
Dalej przegodzimy do naszego miejsca pracy.
Obrazek
Strzałeczki robimy analogicznie jak wczesniej. Jak widac na znaczki znowu mamy nie zawiele miejsca
Obrazek
No ale miejsca wystarcza, ja wlejałem na plasko wtedy zajmuja mniej miejsa a miejsce styku diody ze znaczkiem zakleiłem silikonem zeby swaitlo sie nie przedostwawało przez szpare obok kólka.
Obrazek
Obrazek
proba działania Obrazek
I składamy do kupy
Obrazek
Nalezy pamietac aby w pokrywce wyciac otwory przez ktore wypuscimy kabelki.

No i efekt koncowy mamy taki
Obrazek
Obrazek

No i efekt finalny zrezanych wszystkich nawiewow
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieje ze rozumiecie o czym pisałem i jest w miare jasne w jaki sposob mozna sobie rozswietlic nawiewy :-P

Jak ktos to przeglada to dziekuje za uwage :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 19:02 przez adriang92, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
szybki-ens
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 411
Rejestracja: 2011-03-11, 10:58
Imię: Kamil
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1997
Silnik: inny
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Suwałki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: szybki-ens »

piękne ale to nie dla mnie. Mam za mało cierpliwości do takich mozolnych prac. Bądź co bądź gratuluję bo gadżet miażdży cyce :)
Było:
100 C3 1,8CC 90KM
A6 C4 2,5 TDI 140KM 6-gang quattro
A8 D2 2,8 193KM quattro
Toyota Corolla XI 1.6 Valvematic 132 KM
Volvo S80 D5 163KM
Jest:
Audi A5 Sportback 2,0 TDI 211KM


II V-ce Mister zlotu `12
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Najgorzej pierwszy zrobic potem leci no ale fak całe popołudnie na jeden sie schodzi :lol: od 11 dzis zrobiłem aby jeden do 18 z małymi przerwamy :lol:
Jak bys miał czas to dał bys rade bo nawet prosta robota napoczatku myslałem ze ciezej bedzie, baa przy pierwszych znaczkach miałem juz sie poddac i zniczyyłem 4 diody bo rzycac i giac zaczołem ale po chwili sie udało :mrgreen:
Dziekuje bardzo za opinie :ok:
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

adriang92, świetny manual!! Gratki :ok:
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

kornikbp, Dzieki :ok:
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Jeszcze tylko powiedzcie jak wyciagnąć te boczne nawiewy z deski ? Bo ostatnio próbowałem i już szła dość duża siła na śrubokręt i zrezygnowałem żeby nie połamać czy porysować dechy :(

A tak to fajny manual :) I takie cos mi się marzy :D :ok:
Ostatnio zmieniony 2012-02-15, 20:14 przez Casian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Hmm one normalnie powinny wyjsc tylko ze powolutku podwazac trzeba ze wszystkich stron bo inaczej bedzie sie zapierała i za nic nie wyjdzie :ok: najlepiej 2 srubokrety i z kazdej strony wbijasz i po kawaleczku naprezasz jak zrobi pyk i kawałek ruszy to jestes w domu bo jak juz bedziesz mial za co złapac to wyszarpiesz :ok: Ja od dołu najpierw zawsze gne, moze lekko deska sie odkształcic ale wraca na swoje miejsce potem

Wiec do dziela ;)
Ostatnio zmieniony 2012-02-15, 20:17 przez adriang92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

U mnie też mam to podświetlone. Zasilanie do LEDów pociągnąłem z sygnału postojówek, jedną parą ze skrętki komputerowej UTP. Diody ciągną na tyle mało że na takim kabelku podpiąłem wszystko. Fajnie się układa i zagina.

Obrazek

Po lekkim photoshopie tak to u mnie wygląda. Na wiosnę zrobię parę fotek i wrzucę do działu z samochodami. Jeżdżę co prawda najstarszą setą (1991r., ABP), ale ma to coś :)
Ostatnio zmieniony 2012-02-15, 21:15 przez various, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Misiek
Mechanik
Mechanik
Posty: 181
Rejestracja: 2012-01-06, 16:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: Misiek »

various, że tak zapytam. Z zegarami i nawiewami coś robiłeś? czy to efekt fotoszopa?

Gratki Tutorialu i wykonania, profi robota. Bedzie troszke czasu to i ja cos zmodze :D
Była Czarna 100 C4 2.6 ABC
Była Szara 100 C4 2.3 AAR ( nigdy wiecej mechanicznego wytrysku )
Jest Czarna A6 C4 2.6 ABC :)
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Misiek, jest to moje marzenie, żeby to tak świeciło przy takim świetle :D

zdjęcia robione koło godz 17, słońca już nie było więc trochę tego "blasku" zegarów aparat zarejestrował, a całość wyciągnięta photoshopem na "jasno" ;)
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

Świetny manual, chociaż krok po kroku.
Teraz mam problem bo za każdym razem jak widzę takie coś u kogoś to się tak jaram i coraz częściej chodzi mi to po głowie :-D . Trzeba będzie chyba się wziąć za robotę :-) . Jakich użyłeś rezystorów? 1,5 kΩ?
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

various, Działaj dalej i znaczki podswietlaj :mrgreen: A gdzie dokładnie wpinałes sie pod postoje?
Misiek, Dzieki :ok: Na całosc to czasu bedziesz potrzebowal troche duzo :lol: Albo ja wolno działam albo nie wiem bo cale popoludnie rezałem jeden nawiew czyli na wszystkie potrzeba ich 3 :lol: + do tego czas na rozebranie dechy i ciagniecie kabli. No ale warto :mrgreen: Lubie ta choinke, moze nie jest taka jak w a8 u kolegi za wielkiej wody no ale coz :roll:

[ Dodano: 2012-02-16, 08:44 ]
gjom, Dzieki starałemn sie robic fotki na kazdym etapie :ok:
Ja mialem tak samo pierwszy raz zobaczyłem to na rezaczach i juz sie zaczeło a jak Dawid wrzucił swoja prace to juz wogole, tylko czasu nie było a ze teraz sesja z glowy i przerwa była wiec działam :mrgreen: A tego to nie wiem pani w sklepie mi jakies dobrała pod zasilenie samochodu :lol:
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

adriang92, nie pamiętam gdzie dokładnie, ale nie jest to problem. Elektryka generalnie nie jest problemem dla mnie. Znaczki już zostawiam tak jak są ;) Przy lepszej pogodzie planuję jeszcze podświetlić nogi u pasażerów, wszystkie klamki, bagażnik i może coś jeszcze :)
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

adriang92, nie pamiętam gdzie dokładnie, ale nie jest to problem. Elektryka generalnie nie jest problemem dla mnie. Znaczki już zostawiam tak jak są Przy lepszej pogodzie planuję jeszcze podświetlić nogi u pasażerów, wszystkie klamki, bagażnik i może coś jeszcze
Juz sobie poradziłem, rozebrałem deske i podpiołem sie pod podswietlanie zapalniczki :ok:
Klamki juz mam, a w planach tez podswietlenie butów i drzwi od spodu

Dzisiaj dokoczyłem wszystko wiec mozecie zobaczyc jak to wszystko wylada razem fotki w 1poscie :ok:
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Zabrałem się wczoraj pod wieczór za te kółeczka(strzałki kiedyś tam zrobione). Myślałem, że będzie gorzej ;)

Oto moj Kornik Service :lol:

Obrazek

i nawiew kierowcy:

Obrazek

górne kółko jest podświetlone w miarę równomiernie - na zdjęciu poprostu kawałek kółeczka się zasłonił

Obrazek

Obrazek

diodę z kółkiem "połączyłem" za pomocą elastycznej plastikowej rurki(coś a la termokurcz - ale sztywniejsza) którą ściąłem na końcu pod kątem ostrym i wewnątrz pomalowałem korektorem na biało.

nawiew środkowy, zrobiłem trochę inaczej niż adriang92 "wbiłem" się diodą od boku

Obrazek[/img]

kabelki polecam takie jak do telefonu czy netu. są bardzo cienkie i elastyczne.

dzisiaj bym skończył ten środkowy nawiew ale amba fatima diody były i ni ma :lol:
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”