[A6 C4] Wymiana radia

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
soundwawe
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-05-12, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lubelskie

[A6 C4] Wymiana radia

Post autor: soundwawe »

Witam.
Od niedawna posiadam a6 c4 :-) i nie wiem czy w oryginale (każdym a6 c4) w desce rozdzielczej były montowane radia 22 cm typu delta czy gamma. W mojej lalce mam na wysokości radia po lewej stronie regulację lusterek w środku radio takie zwykłe i dalej zapalniczkę. Chciałbym wywalić zapalniczkę tu do tunelu koło hamulca ręcznego a wstawić oryginalne radio audi. Nie wiem jakich modyfikacji muszę dokonać :-( Zamówiłem już ramkę na takowe radio i nie wiem co z zapalniczka, czy szukać mam tunelu? Kolejny problem to czy będą pasowały mi kości do radia ze zwykłego (mam starego soniacza) do delty czy nawet z tuningowanego concert 2. Dodam jeszcze, że po wyjęciu radia zauważyłem że są dwa przewody antenowe jeden oryginalny a drugi prowadzi do anteny takiej na szybę i w zasadzie wszystkie radiostacje mają zakłócenia bez względu jaki przewód jest podłączony (to samo jest na innym radiu). Nie mam w aucie anteny zewnętrznej i nie wiem czy być powinna bo miałem kiedyś audi 80 też nie było anteny zewnętrznej i radia które miałem odbierały świetnie.
Czekam na jakieś porady. Dzięki
zrywka
Mechanik
Mechanik
Posty: 112
Rejestracja: 2013-04-01, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków/Zamość

Post autor: zrywka »

Tu masz temacik

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=6944

jeżeli pomogłem, kliknij pomógł. :)

[ Dodano: |26 Maj 2015|, o 10:58 ]
a tutaj jak podpiąć, co i do czego

https://www.google.pl/search?q=gamma+pi ... 66&bih=631

dodatkowo mój temat też może ci pomoże

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=8897
Audi A4 B6 1.9 TDI PD (AVB+) 142 KM, 322 Nm 2003r. - jest
Audi A4 B5 1.9 TDI PD (AJM/AWX+) 155 KM, 344Nm 2000r. - jest
Audi S4 C4 2.2 TQ + LPG - LPG (AAN+) 271 KM, 422Nm 1994r. - było
Audi 90 2.3 10V + LPG (NG) 133 KM 1991r. - było
soundwawe
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-05-12, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lubelskie

Post autor: soundwawe »

Wszystko się zgadza tylko jak narazie kompletuje graty bo nie ma mnie w kraju.
Znalazłem gościa który tuninguje radia audi concert i wpina w nie moduł bluetooth, ale nie do tego zmierzam. Dokładnie to ciekawy jestem czy takie radio tez podejdzie jeśli będę miał wszystko przerobione pod radio gamma? W koncu wymiary te same a kości?

[ Dodano: |26 Maj 2015|, o 13:45 ]
No i zostaje jeszcze kwestia anteny dlaczego nie mam jej w nadwoziu i dlaczego na obydwu trzeszczy radyjo bez względu na to które podłaczam i do którego przewodu antenowego...
Ostatnio zmieniony 2015-05-26, 15:06 przez soundwawe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

soundwawe, nie mialo w nadwoziu anteny w sedesie.
antena byla w tylnej szybie.na ori antenie nie dziala radyjko nie oryginalne wiec ktos wladowal pod deske kawal kabla i tyle.po zmianie na ori radio powinno dzialac na ori kabelku do anteny w szybie normalnie.co do bluetooth pytaj espe.on korzysta z tego tuningowca.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
eSPe
Administrator
Administrator
Posty: 70
Rejestracja: 2011-02-28, 21:47
Imię: Sławek
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1994
Silnik: 4.2 290KM (AEC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Podziękował: 1 raz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: eSPe »

Jeżeli Butterbean nie ma nic przeciwko to zamieszczę odpowiedź na PW od soundwawe tutaj co by może komuś się przydała opinia o przeróbce Concerta Balupunkt na moduł BT.

Może zabrzmi to jak reklama ale po prostu któryś raz ktoś się mnie o to pyta na PW więc niech będzie na forum publicznym dla przyszłych szukających info o tej przeóbce.


=========================================
Przeróbka działa super więc mogę polecić.
Koszt to 450zł (z Twoim radiem).
Gość przerabia Concerty ale to są chyba Concert I - nie znam się tam na ich generacjach. (ten Concert co widać na filmiku Twoim).
Najlepiej przerabiać Blaupunkty które mają fabryczną wadę dźwięku.
Jak masz concerta tylko panasonic to lepiej go sprzedaj za dobrą kasę i kup za 50żł Blaupunkta z uwalonym dźwiękiem (procesorem dźwięku) bo to była ich fabryczna wada.

Gość wymienia moduł dźwięku na swój, dokłada BT w miejsce kasety (wywala mechanizm kasety).
Dzięki temu możesz:
- słuchać muzy z telefonu przez BT
- rozmawiać przez telefon
- oglądać film na tablecie i dźwięk puścic z radia
- korzystać z nawigacji z telefonu/tableta gdzie polecenia nawigacyjne lecą z głośników samochodowych

Mikrofon do prowadzenia rozmów gość montuje w klapce radia (taka mała niewidoczna kropeczka). Ja polecam aby powiedzieć mu aby wyciągnał gniazdo zewnętrzne na jacka i podpiąć sobie zewnętrzny mikrofon na słupku (na allegro po 20zł). U siebie sam to zrobiłem i dolutowałem gniazdo w porozumieniu na telefon i na maila z tym gościem (wytłumaczył mi w który kabel mam się wlutować).

Aby słuchać muzy wystarczy mieć w telefonie Androida, jakąś muzę na MP3 i włączony BT.

Odpalasz radio, przełączasz na tryb BT, czekasz 3 sekundy aż połączy się z telefonem (po wcześniejszym jednorazowym sparowaniu), wciskasz guzik na radiu odpowiedzialny za PLAY/PAUSE (przypisany przez tego gościa) i muza leci z głośników. Nie trzeba nawet wyciągać teleofnu z torby kieszeni. Odpala się ostatnio słuchany kawałek w aplikacji teleofnu odpowiedzialnej za odtwarzanie muzy. Piosenki następna poprzednia można przełączać z poziomu guzików radia (klawisze odpowiedzialne kiedyś za przewijanie kasety) - telefonu nawet nie wyciągasz z torby/kieszeni.
W momencie jak ktoś dzwoni muzyka która leci z telefonu się wycisza (pauzuje) i dzwoni dzwonek, aby odebrać wciskasz guzik PLAY/PAUSE.
Gdy słuchasz muzyki z telefonu to wciśnięcie szybkie podwójne guzika PLAY/PAUSE spowoduje zapauzowanie muzyki i wybieranie ostatnio wybieranego numeru (wychodzącego).
Oczywiście korzystanie z nawigacji czy google maps na teleofnie również działa.
Słuchasz muzy z telefonu, pauzuje się muza, pada komunikat z nawi "SKRĘĆ W LEWO", muza leci dalej itd.

Ogólnie mogę polecić. Ja jestem zadowolony.
Wysyłasz swoje radio, gość około tygodnia wsadza swoje moduły (wsio na jego profi własnych płytkach drukowanych, układach).
Tak mniej więcej to wygląda.
Obrazek
Prezentacja możliwości na filmiku

Podsumowując gość wymienia blaupunktowy układ regulacji dźwięku na swój pozbywając się wady z padającym procesorem dźwięku, dokłada z przodu gniazdo AUX JACK (wygląda na prawdę profi elegancko żadnej popeliny - jak ORI), dokłada w miejsce kasety moduł BT.
Cena może nie mała 450zł ale najtańsze marketowe radio z BT to koszt około 300-350zł a tu mamy radio które wygląda niepozornie (nie kusi złodzieja), ma dużo fajnych możliwości no i pasuje na prawdę fajnie do wnętrza auta (lepiej niż jakieś radio marketowe).
Z informacji uzyskanej od autora przeróbki pozostaje zachowana funkcjonalność korzystania z fabrycznej zmieniarki CD - tego nie sprawdzałem bo nie miałem kiedy podłączyć swojej.
Ostatnio zmieniony 2015-05-27, 22:26 przez eSPe, łącznie zmieniany 3 razy.
soundwawe
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-05-12, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lubelskie

Post autor: soundwawe »

Dzieki. A kości do podpięcia radia to rozumiem gamma delta czy concert są takie same?
Awatar użytkownika
eSPe
Administrator
Administrator
Posty: 70
Rejestracja: 2011-02-28, 21:47
Imię: Sławek
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1994
Silnik: 4.2 290KM (AEC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Podziękował: 1 raz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: eSPe »

gniazda Concert I
Obrazek
soundwawe
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-05-12, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lubelskie

Post autor: soundwawe »

eSPe pisze:gniazda Concert I
Obrazek
Zrozumiałem :)
Awatar użytkownika
eSPe
Administrator
Administrator
Posty: 70
Rejestracja: 2011-02-28, 21:47
Imię: Sławek
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1994
Silnik: 4.2 290KM (AEC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Podziękował: 1 raz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: eSPe »

Tu Gamma tylko nie wiem jakie bo Gamm było kilka.
Obrazek
soundwawe
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-05-12, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lubelskie

Post autor: soundwawe »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Załadowałem takowe radyjo po modyfikacji i efekt jest super jeśli chodzi o moduł BT.
Natomiast cały czas mam zakłócenia na każdej radiostacji. Podpowiedział mi ktoś, że antena może nie mieć zasilania ( jakiś kabelek z kostki może być tego przyczyną - podobno ) Tylko że nie orientuje się jak to zrobić żeby nic nie zepsuć... Podpowie ktoś coś?
soundwawe
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-05-12, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lubelskie

Post autor: soundwawe »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Załadowałem takowe radyjo po modyfikacji i efekt jest super jeśli chodzi o moduł BT.
Natomiast cały czas mam zakłócenia na każdej radiostacji. Podpowiedział mi ktoś, że antena może nie mieć zasilania ( jakiś kabelek z kostki może być tego przyczyną - podobno ) Tylko że nie orientuje się jak to zrobić żeby nic nie zepsuć... Podpowie ktoś coś?
Nie mogę poradzić sobie z tym radyjkiem a dokładnie z antena :cry: . Czekam na jakieś porady.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

sprawdz antene z tylu.pod trojkatem tapicerki przy szybie tylnej i trojkacie od strony kierowcy.jak odejmiesz go od blachy to znajdziesz wzmacniacz.sprawdz czy na kabelku jest plus.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
soundwawe
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-05-12, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lubelskie

Post autor: soundwawe »

Butterbean pisze:sprawdz antene z tylu.pod trojkatem tapicerki przy szybie tylnej i trojkacie od strony kierowcy.jak odejmiesz go od blachy to znajdziesz wzmacniacz.sprawdz czy na kabelku jest plus.
Sprawdziłem i na kablu jest plus. Odpiąłem kabelek i cały czas bez zmian szumy. Wychodzi na to że padł wzmacniacz i muszę kupić nowy lub jakąś używkę.
Zamontuje i zobaczymy co z tego wyjdzie.
grik82
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-03, 17:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: olecko

Post autor: grik82 »

Witam. Kolego sprawdz wtyczkę kabla antenowego przykręconego do wzmacniacza ,ja własnie dziś z tym się grzebałem i okazało się że ta wtyczka jest luźna i że kable w środku nie są oddzielone plastikiem.
Wtyczkę obciąłem i okazało się że dalej kabel jest ok

[ Dodano: |3 Lis 2015|, o 18:23 ]
W moim przypadku kable robiły zwarcie. A o takim przypadku już czytałem. Może zbiegiem lat ten plastik oddzielający w środku po prostu się skurczył.
zrywka
Mechanik
Mechanik
Posty: 112
Rejestracja: 2013-04-01, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków/Zamość

Post autor: zrywka »

sprawdź czy na kostce od radia masz podpięte zasilanie wzmacniaczem antenowym. Kostka tam gdzie jest zasilanie radia. eSPe wstawił schemat, to jest pin ze znakiem "zwarcia" i + , po prawej stronie pinu Ub +. Kabelek do niego powinien być biały.
Audi A4 B6 1.9 TDI PD (AVB+) 142 KM, 322 Nm 2003r. - jest
Audi A4 B5 1.9 TDI PD (AJM/AWX+) 155 KM, 344Nm 2000r. - jest
Audi S4 C4 2.2 TQ + LPG - LPG (AAN+) 271 KM, 422Nm 1994r. - było
Audi 90 2.3 10V + LPG (NG) 133 KM 1991r. - było
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”