[100 C4] Problem z glosnikami

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
gregor1982
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-12-18, 19:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: dolnyslask

[100 C4] Problem z glosnikami

Post autor: gregor1982 »

Witam mam problem założyłem do auta (audi 100 c4) radio audi delta CC i graja tylko głośniki z przodu a z tyłu nie graja głośniki tylne mam aktywne czy jest jakaś opcja podłączenia żeby wszystko grało ?
Ostatnio zmieniony 2015-01-30, 21:32 przez gregor1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

gregor1982, a wcześniej grały? jakie było radio wcześniej? Stosuj znaki interpunkcyjne bo nie wiadomo czy pytasz czy stwierdzasz, ze masz z tyłu aktywne?

Oprócz dwóch standardowych kostek iso masz tą tzrecią kostke podłączoną do radia rozumiem?
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
gregor1982
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-12-18, 19:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: dolnyslask

Post autor: gregor1982 »

wcześniej grały miałem rożne radia, głośniki mam z tyłu aktywne,do podłączenia radia mam tylko dwie kostki iso nie mam tej małej
Awatar użytkownika
Matt_04
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2011-06-08, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Matt_04 »

Poszukaj bialego kabla z czarnym paskiem. To jest wzbudzenie dla wzmaków z tylu. Znajdz i podepnij pod remote w radiu czyli niebieski.
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

A probowałes w samym radiu drugim pokretłem sprawdzić? pociągając do siebie regulujesz przod tył.
gregor1982
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-12-18, 19:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: dolnyslask

Post autor: gregor1982 »

trooky pisze:A probowałes w samym radiu drugim pokretłem sprawdzić? pociągając do siebie regulujesz przod tył.
próbowałem pokrętłem, po przekręceniu przód się ścisza ale tył nie gra, po załozeniu byle jakiego radia wszystkie glosniki graja
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

gregor1982 pisze:po załozeniu byle jakiego radia wszystkie glosniki graja
to teraz pytanie czy ta delta CC jest sprawna?

Chociaż zaraz zaraz, jak do podłączenia masz tylko dwie kostki iso a tył masz aktywny, czyli masz do iso podłączony tzw emulator bose. Czyli po podłączeniu delty która dzwięk na tylne głośniki przecież nie daje z iso tylko z tej trzeciej kostki normalne jest że tył Ci nie gra...

Masz taki lub podobny, emulator jak w tym temacie? http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=8171
Ostatnio zmieniony 2015-01-30, 18:14 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
gregor1982
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-12-18, 19:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: dolnyslask

Post autor: gregor1982 »

Tomas pisze:
gregor1982 pisze:po załozeniu byle jakiego radia wszystkie glosniki graja
to teraz pytanie czy ta delta CC jest sprawna?

Chociaż zaraz zaraz, jak do podłączenia masz tylko dwie kostki iso a tył masz aktywny, czyli masz do iso podłączony tzw emulator bose. Czyli po podłączeniu delty która dzwięk na tylne głośniki przecież nie daje z iso tylko z tej trzeciej kostki normalne jest że tył Ci nie gra...

Masz taki lub podobny, emulator jak w tym temacie? http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=8171
nie posiadam takiego emulatora,a w aucie nie posiadam systemu bose bo to 100,a zalozylem radio ktore obsluguje system bose
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

gregor1982 pisze:nie posiadam takiego emulatora,a w aucie nie posiadam systemu bose bo to 100,a zalozylem radio ktore obsluguje system bose
To sam sobie odpowiedziałeś :ok: jeśli nie masz bose, sygnał (high outpout=normalny sygnał który napędza głośnik) jest dawany z radia na kostke iso. W normalnym radiu jest dawany 2x2 czyli dwa razy przód i dwa razy tył. to wszystko masz w 8 pina kostki iso. W delcie CC (tak przypuszczam bo nie jestem pewien jakie to radio) masz tylko dwa wyjścia high outpout na przednie głośniki, w kostce iso. A dwa są low outpout właśnie w tej trzeciej kostce (do systemu bose) której nie masz podłączonej.

Więc pewnie w wyjściu głośnikowym radia iso masz tylko 4 piny a nie 8? I jedno wejście na kostke nie iso? dobrze mówie :?:
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
gregor1982
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-12-18, 19:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: dolnyslask

Post autor: gregor1982 »

Tomas pisze:
gregor1982 pisze:nie posiadam takiego emulatora,a w aucie nie posiadam systemu bose bo to 100,a zalozylem radio ktore obsluguje system bose
To sam sobie odpowiedziałeś :ok: jeśli nie masz bose, sygnał (high outpout=normalny sygnał który napędza głośnik) jest dawany z radia na kostke iso. W normalnym radiu jest dawany 2x2 czyli dwa razy przód i dwa razy tył. to wszystko masz w 8 pina kostki iso. W delcie CC (tak przypuszczam bo nie jestem pewien jakie to radio) masz tylko dwa wyjścia high outpout na przednie głośniki, w kostce iso. A dwa są low outpout właśnie w tej trzeciej kostce (do systemu bose) której nie masz podłączonej.

Więc pewnie w wyjściu głośnikowym radia iso masz tylko 4 piny a nie 8? I jedno wejście na kostke nie iso? dobrze mówie :?:
tak wlasnie jest,czytalem gdzies zeby gral ytylne glosniki potrzebna jest ta 3 mala kostka iso , a czy da sie podlaczyc jakos bez tej kostki
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

gregor1982 pisze:tak wlasnie jest,czytalem gdzies zeby gral ytylne glosniki potrzebna jest ta 3 mala kostka iso , a czy da sie podlaczyc jakos bez tej kostki
Praktycznie się da, ale teoretycznie to jest trochę a nawet sporo roboty i trochę wydatków. Aby Ci to zagrało potrzebował byś dodatkowy wzmacniacz (niekoniecznie bose) i podłączyć pod niego tylne głośniki. Sterowne to będzie z tej delty CC. Takie niby bose :-P
Ale może to być troche kłopotliwe w montarzu :-?
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
gregor1982
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2013-12-18, 19:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: dolnyslask

Post autor: gregor1982 »

Tomas pisze:
gregor1982 pisze:tak wlasnie jest,czytalem gdzies zeby gral ytylne glosniki potrzebna jest ta 3 mala kostka iso , a czy da sie podlaczyc jakos bez tej kostki
Praktycznie się da, ale teoretycznie to jest trochę a nawet sporo roboty i trochę wydatków. Aby Ci to zagrało potrzebował byś dodatkowy wzmacniacz (niekoniecznie bose) i podłączyć pod niego tylne głośniki. Sterowne to będzie z tej delty CC. Takie niby bose :-P
Ale może to być troche kłopotliwe w montarzu :-?
a czy mozna glosniki w tylnych boczkach podlaczeyc pod przednie boczki ?
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

gregor1982 pisze:a czy mozna glosniki w tylnych boczkach podlaczeyc pod przednie boczki ?
Można z tym że będzie to grało mizernie, a właściwie zamiast grać to będzie harczeć, bo radio nie ma na tyle mocy żeby to pociągnąć. Dodatkowo gwarantuje że po 1,5 godziny słuchania radio się wyłączy z przegrzania. Chyba że nie ma zabezpieczenia przed przegrzaniem więc po prostu się spali. Nie ma sensu takie podłączanie, nic nie będziesz słyszał w takim połączeniu.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

Chyba że nie ma zabezpieczenia przed przegrzaniem więc po prostu się spali. Nie ma sensu takie podłączanie, nic nie będziesz słyszał w takim połączeniu.
_________________
sensu nie ma ale nie musi sie spalić, wystarczy połaczyc je szeregowo.
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

gregor1982 a gdy podłączyłes to radio i tył ci nie grał z tyłu to syczki w drzwiach grały chociaż?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”