[A6 C4] Dołożone Bose (wiązka robiona) - a zakłócenia

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

[A6 C4] Dołożone Bose (wiązka robiona) - a zakłócenia

Post autor: frost12q »

Witam,
Dołożyłem u siebie Bose, wiązka dorobiona. Ale jest problem...

Przy wylaczonym silniku wszystko cacy ladnie gra jak chcialem. Ale problem jest gdy przekrece stacyjke. Wtedy zaczynaja sie zaklocenia przez kilka sek a potem przestaje. Po odpaleniu auta jest pisk i narasta wraz z rosnaca predkoscia.


Generalnie wyeliminowalem problemy kabli (mam bez ekranu), slabej masy, wzmacniacza, radia, itd itd. Odlaczalem bezpieczniki te pod maska tez i nic.

Problem znika w momencie kiedy odlacze wiazke ktora prawdopodobnie jest od pompy (nastawnika). Wtedy po zaplonie nie ma niechcianych dzwiekow.

Problem w tym ze nie wiem co zrobic aby wyeliminowac problem, bo zakladanie filtra (choc nie wiem czy pomoze) spowoduje usuniecie skutku ale nie przyczyny....

Zauwazylem ze przy niektorych urzadzeniach problem sie nasila, czyli po wlaczeniu swiatel (swieszczenie) jest glosniejsze. Podgrzewanie szyby delitaknie takze....


Prosze pilnie o pomoc !
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

Ano niestety... Takim domowym sposobem w car audio gdy nie ma opcji umiescic zwrotnicy i musi ona przylegać do jakiejs wiązki elektrycznej jest owiniecie jej folią aluminiową, sprobuj to zrobić zwykla sniadaniową która ukradniesz zonie, mysle tu o stworeniu ekranu do dołozonej przez Ciebie instalacji.

Generalnie zakłucenia generuje roznica potencjałów masy, czasami wynika to z uszkodzenia samego radia. To można wyeliminować łączac mase wzmacniacza i jednostki a takze tworzac wspolny punkt masowy dla sygnału RCA (choc w bose pewnie wszystko leci po hi-input) i obudów wzmacniacza i radia likwidujac petle masy.


Reasumujac... NIe jestem fanem rozwiazania które zastosowałes, wiec uwazam ze to co władowałes w bose miałbyś całkiem dobrze grajacy odseparowany system przedni.
Ostatnio zmieniony 2014-12-30, 21:20 przez mastah22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Wiem wiem, wielu ludzi mi to juz pisalo...
Ale nie oszukujmy sie, do przodu do c4 zeby nie niszczyc boczkow nie da rady wstawic czegos wiekszego... Wstawiaja 13 ale tez trzeba kombinowac. Ja jestem zwolennikiem oryginalu, tym bardziej ze gra super.

Wiem ze dmort robil do siebie tez cala instalacje tylko ze on mial przewody ekranowane (chyba) i nie wiem czy mial jakies zaklocenia czy nie ?

Ale ja np podlaczalem sygnal nawet z komorki (zamiast radia) i bylo czysto, sprawdzalismy podlaczajac inne radia i lipa...

Pociagnelismy przez fotele (z dala karoserii) kable sygnalowe do wzmacniacza w bagaju i tez byly zaklocenia...Wiec ekran nie da tutaj raczej kompletnie nic...

Po odlaczeniu kabla od aku (masowego) i podlaczanie bose na wylacznosci do aku - brak zaklocen.
Ewidentnie masa przenosi zaklocenia tylko nie wiem jak to naprawic :/
Awatar użytkownika
Pstrus
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2014-05-23, 22:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: slesin

Post autor: Pstrus »

Tez mam zamiar na wiosnę bose wsadzic do siebie, oryginał to orginal :ok:
Podczepialem na szybko, na stole tube do radia i....
Tuba grała, sygnał był z mini ISO choć na wyswietlaczu nie pojawiło sie bose.
Czy te sygnały zawsze powinny tam być czy cos nie tak z radiem?
No i po podaniu masy na af-c tez nie wyświetla bose, sa jakieś inne sposoby?
Radio to Delta CC szeroka
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Pstrus pisze:Tez mam zamiar na wiosnę bose wsadzic do siebie, oryginał to orginal :ok:
Podczepialem na szybko, na stole tube do radia i....
Tuba grała, sygnał był z mini ISO choć na wyswietlaczu nie pojawiło sie bose.
Czy te sygnały zawsze powinny tam być czy cos nie tak z radiem?
No i po podaniu masy na af-c tez nie wyświetla bose, sa jakieś inne sposoby?
Radio to Delta CC szeroka
Ja u siebie musialem zmasowac af-c pod mase w radiu i mi zaskoczylo. Ale prawde powiedziawszy nie wiem co to wogole daje poza napisem w radiu....

Ale jak to konkretnie dziala tego nie wiem, mozliwe ze w ktoryms miejscu na plycie w radiu jest zlutowana sciezka...
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

masz masę podłączoną do aku? spróbuj odłączyć masę od akumulatora i daj bezpośrednio do budy, może zakłócenia idą właśnie od aku który jest ładowany po odpaleniu? ja mam podpiętą masę pod śrubę z pasa środkowego na tyle
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

No tak, ale masa aku jest polaczona z masa karoserii. Wiec podlaczajac pod pasy aku i tak zbierze zaklocenia ?
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

w sumie to ja z elektryki słaby jestem, ale tak mi kiedyś doradzono w warsztacie zakładając CA
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

Dawid2542 pisze:w sumie to ja z elektryki słaby jestem, ale tak mi kiedyś doradzono w warsztacie zakładając CA
No chyba na odwrót... Chyba ze to był zakład robiacy AC nie CA :)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

a moze by tak przekodowac radio na bose co?
bose inaczej jakos pokretnie sle sygnal.
wiem ze u siebie jak zakodoalem radio na bose to z przodu gral jeden glosnik a drugi harczal tyl byl pochrzaniony..sprobujcie najpierw pokodowac radio wlasciwie.
dawid ma troche racji.
prad niestety nie jest jak woda w rurach ze albo plynie albo nie..czasami wytwarza pole elektromagnetyczne i wychodza takie kwiatki..
mi również mowiono zeby zrobic wspolna mase radio-wzmak.
nigdy tego nie probowalem bo nie uwazam ze bose jest numerem 1.
wielokrotnie to pisalem i napisze jeszcze raz.
jedyna przewaga bose to to ze kazdy glosnik ma swoj wzmak wiec i moc jak i dynamika pracy glosnika jest troche lepsza...to wszystko.20 letnie glosniki nie zagraja tak dobrze jak srednie cenowo glosniki z media marktu.ale nie o przewagach i slabych stronach ten temat.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

No ok ale jak to zrobic ? Ja jak mostkowalem af-c z masa to pojawia sie napis bose. Ale jak gralo tak gra dalej...z szumami.
Sp33dious
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-11, 16:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: Sp33dious »

Mam taki sam problem. Bose miałem oryginalnie w starej C4 (2 wzmaki z przodu i jeden w bagażniku). Po kupieniu adaptera z alledrogo i podłączeniu pod radio wszystko gra dopóki nie przekręcę kluczyka na zapłon. Po przekręceniu słychać szum zaś po odpaleniu dochodzi do tego świst który zmienia się w miarę rośnięcia obrotów. Na początek chcę wyeliminować szum na zapłonie (alternator nie chodzi więc odpada ?). Co jeszcze może powodować zakłócenia ?

@edit
DO tej masy podszedłem troszkę sceptycznie ale zadziałało.! Podłączyłem dodatkowy kabel od masy z żółtej mini iso do obudowy radia i wszystkie trzaski zniknęły.
Ostatnio zmieniony 2015-01-02, 14:30 przez Sp33dious, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”