[ALL ] Montaż dodatkowych tweeterów w trójkąty lusterek

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

[ALL ] Montaż dodatkowych tweeterów w trójkąty lusterek

Post autor: Tomas »

Opiszę jak zamontowałem dodatkowe głośniki wysokotonowy w trójkącie przy lusterku...
Obrazek
Pierwsze co to wyciągamy oryginalny głośnik z drzwi i robimy wiertłem małą dziurkę na przewody
Obrazek

Niektóre tweetery moją wbudowany w sobie filtr górnoprzepustowy a niektóre osobno. Ja akurat miałem z więc na zdjęciu będzie pokazane gdzie umieściłem ten filtr.

Jak już mamy wyciągnięty głośnik i zrobioną dziurę na przewody ściągamy boczek.
- dwie małe śrubki na górze drzwi po obu stronach
- ściągamy maskownice z uchwytu i okręcamy dwie śruby które idą przez niego
- dzwigamy boczek do góry aby odszedł, nie musimy go ściągać! Jest ciasno ale wystarczy żeby upchać kable. Warto podłożyć coś pod drzwi żeby w czasie pracy było na czym oprzeć boczek.

Obrazek

tędy puściłem przewód i filtr:
Obrazek

przepychamy kable przez dziurę w komorze, na górze ma kablu wisi głośniczek to możemy złożyć boczek.

Ja zostawiłem oryginalny gwizdek. Ale można go oczywiście odpiąć, trzeba by wtedy odpiąć ten biały kabel co idzie za tym filtrem przyczepionym oryginalnie do głośnika.

Teraz podłączenie, oczywiście zachowujemy biegunowość czyli + z +. - z -
Brązowy to + i teraz tak jak ktoś jest dobry w lutowaniu to można je przylutować bo jest tam miejsce. Mi zawsze to słabo wychodziło i bałem się że tylko coś zepsuje więc dobrze upchałem kable do oryg. wsówek

Obrazek

Głośniki moje akurat rozpoławia się na pół i można przykręcić podstawę a później sam głośnik. Ale ja przukleiłem na kropelce trzyma dobrze.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-12-03, 01:04 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

I jak zadowolony z efektu ? :-P Fajna praca :ok: Ale projekt skonczony w połowie :mrgreen: Na to powinna pojść rajstopa i żywica, potem warstewka włókna a na koniec lakier strukturalny :mrgreen: Ale to tylko dla efektu wizualnego :-P
Troche nisko siedzą, sam mam podobną wysokość i scena jest lekko zadołowana :-P A jak je ustawileś? Na pałe czy było kierunkowanie odpowiednie? :-P Bo to do sceny ma znaczenie :-P
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Fajny manual, i ciekawy zbieg okoliczności - ja wczoraj montowałem tweetery w tym samym miejscu(póki co zrobiłem tylko stronę pasażera).

U mnie wiertło poszło w ruch i zrobiłem otwór w trójkącie na kabelki. Twój sposób jest mniej inwazyjny :-)

adriang92, Ty audiofilu :mrgreen:
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

kornikbp, do tego to mi dużo brakuje, szczególnie kasy :mrgreen: Ale ustawienie jest ważne, pozatym najfajniejsza czynnośc zapuszczasz nutke i siedzisz majtając w tą i tamtą aż bedzie sie podobało :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

kornikbp, No u mnie kabli w ogóle nie widać... ale musiałem lekko podciąć w stopce tweetera żeby siadło idelnie i pasuję :-P Zapodaj jakieś foto jak u ciebie to wygłąda :->

adriang92, Jest lepiej ale dalej czegoś mi brakuje :roll: a wpasował bym 13 albo 12 w przód bez ściągania boku i rozbierania? :-/
Ja jeszcze nie doszedłem do etapu idelniej sceny :-P Na razie ma być głośno i czysto ;-)
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Jest lepiej ale dalej czegoś mi brakuje :roll:
Czyli sie zaczeło :mrgreen: Już teraz nigdy nie będzie Ci pasować zawsze mało będzie :mrgreen:
wpasował bym 13 albo 12 w przód bez ściągania boku i rozbierania? :-/
Nie da rady, boczek musisz ściągnąć :ok: Ale to jest minuta roboty, wykręcić pare śrubek i boczek w górę :-P Odkręcasz panel i doperio rezasz sobie :ok:
Ja jeszcze nie doszedłem do etapu idelniej sceny :-P Na razie ma być głośno i czysto ;-)
JAk dobrze ustawisz głośniki itd to będzie czyto i głośno, przy złym ustawieniu słyszysz tak jak by stłumione były :-P
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

adriang92 pisze:JAk dobrze ustawisz głośniki itd to będzie czyto i głośno, przy złym ustawieniu słyszysz tak jak by stłumione były
No właśnie jak wyłączę suby to gra dosyć głośno, daje rade wydaje mi się. Ale jak tylko je włącze i dam głośniej tak pow. 60% to już robi sie słabo :-/
W passacie B3 przy 10 na podszybiu i dodatkowych gwizdkach lepiej dawało...

A te głośniki w drzwiach to jakiś jełop wymyślił :mur: :mur: :mur: :mur:
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Tomas, foto zapodam w niedzielę jak już wszystko będzie ukończone

Co do większych głośników w drzwiach to boczek trzeba ściągnąć i rezać tubę głośnikową pod:

13cm z maty i żywicy epoxydowej tak jak u Adriana lub
12cm np Crunch dedykowane do Mercedesa 124 - tubę potraktować szlifierką i wejdzie(Szybki-Ens tak robił i ja również to kończę)

ewentualnie 10cm ale to nie zagra raczej...

z tymi tweeterami w trójkątach to jest jeszcze u mnie taki myk że grają za głośno.. czeka mnie ponowne rwanie boczka i wstawianie rezystora na kablu :)
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Tomas, A bo to wysztko trzeba dograć :-P Gain na subie na min, radio na 2/3 vol, i kręcisz gainem aż usłyszysz przester, cofasz gaina aż przester zniknie :-P Pozatym nie ma być głosno tylko dobrze i czysto, od głośności słuch stracisz :mrgreen: Fakt, spartolili to, jak w większości audi, w b6 siedzą o dziwo 16 kręcone do blachy i o dziwo ma pełne drzwi :-P
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

adriang92 pisze:kręcisz gainem aż usłyszysz przester, cofasz gaina aż przester zniknie
Czyli że jak? Dojście takie mam do wzmacniacz w tym bagażniku że ja.... :mur: :mur:

kornikbp pisze:ewentualnie 10cm ale to nie zagra raczej...
To lipa fest bo już próbowałem :zly: zostaje szpara wokół to bez sensu - chyba żeby żeby ją uszczelniać ale to chyba bez sensu... lepiej te 12
Ale znowu rozbierać :mur: nie wiem czy nie lepiej je pod wzmacniacz od razu zapiąć :?: :-/
Ostatnio zmieniony 2013-12-02, 18:40 przez Tomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Koniecznie pod wzmacniacz, one mają 80w rms :) najlepiej kupic te tuby na szrocie(część niechodliwa wiec tanio) i rezać sobie je na spokojnie w garażu..

Jak dam radę to wrzucę tutorial w niedzielę
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Czyli że jak? Dojście takie mam do wzmacniacz w tym bagażniku że ja.... :mur: :mur:
Jaki masz piec? zacznijmy od tego co by wiadomo było jakie masz gałki :-P U mnie wiszą dwa pod półką gałkami skierowane do siebie, także wystarczy sie położyć aby i można stroić :lol:
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

crunch mxb-1000 black maxx
tak jakoś tak to wygląda:
Obrazek
I mam podpięte pod niego jeden sub Sony 380RMS 1300W max i JBL 1000W max chyba 270RMS
U mnie trzeba nurkować w głąb bagaja, plecy będą boleć :-P

Nie wiem czy nas zaraz Moderatorzy nie zjadą bo się prywata robi i nie na temat :-P
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Przepraszam, że nie w temacie, ale proszę - poprawcie tytuł, ponieważ "Montarz dodatkowych tweeterów w trójkąty lusterek" trochę razi po oczach.
Jędrek
Adept
Adept
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-23, 19:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Koluszki

Post autor: Jędrek »

Powiedzcie , czy sygnal idacy do ori tweeterow jest puszczony przez jakis kondensator lub rezystor ? dzis podlaczylem syczki w ten sam sposob,ale sygnal wzialem wlasnie z ori tweeterow i graja dosyc cicho.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”