[100 c4] Rozbudowa CA

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

No o tym wlutowaniu rca czytalem, to chyba jedyne dobre rozwiazanie przy moich zalozeniach. Adapter odpada ze wzgledu ze przeciez chce poprawic granie mozliwe nie inwazyjnymi srodkami.

Z adapterem chodziło mi o takie coś
http://allegro.pl/konwerter-sygnalu-rca ... 67713.html
Totalnie nie inwazyjne bo dokupujesz sobie zwykłe iso łączysz z tym i wpinasz w radio i masz już rca anie chcesz wypinasz i wsio :-P
Tweerow na pewno nie chce nigdzie przenosic wiec jezeli tak to zostanie jak w oryginale. Jak sie uda to podlacze to rca pod radio i przednie glosniki nokia z tw pod wzmacniacz i powinno byc lepiej niz jest.

Ja na nokiach różnicy nie odczułem po podpieciu pieca :-P Doperio jak procek doszedł i sie poustawiało to było ciut lepiej ale bez szału :-P
Przypomnialo mi sie jeszcze ze wada wlutowywania rca jest brak sterowania z radia.
Tzn? Wszystkie funkcje działają tak jak działały wcześniej, mijasz tylko wbudowany wzmacniacz przecież :-P
Mysle jeszcze o wygluszeniu przednich drzwi matami. Boje sie troszke ze beda obciazone troche ale jest sporo zalet.
Troche napewno obciąży, ale jak chcesz to robić w celu poprawy grania to przy nokiach nie odczujesz tego, a to dlatego że w puszkach siedzą :-P
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

adriang92 pisze:
No o tym wlutowaniu rca czytalem, to chyba jedyne dobre rozwiazanie przy moich zalozeniach. Adapter odpada ze wzgledu ze przeciez chce poprawic granie mozliwe nie inwazyjnymi srodkami.

Z adapterem chodziło mi o takie coś
http://allegro.pl/konwerter-sygnalu-rca ... 67713.html
Totalnie nie inwazyjne bo dokupujesz sobie zwykłe iso łączysz z tym i wpinasz w radio i masz już rca anie chcesz wypinasz i wsio :-P
Tweerow na pewno nie chce nigdzie przenosic wiec jezeli tak to zostanie jak w oryginale. Jak sie uda to podlacze to rca pod radio i przednie glosniki nokia z tw pod wzmacniacz i powinno byc lepiej niz jest.

Ja na nokiach różnicy nie odczułem po podpieciu pieca :-P Doperio jak procek doszedł i sie poustawiało to było ciut lepiej ale bez szału :-P
Przypomnialo mi sie jeszcze ze wada wlutowywania rca jest brak sterowania z radia.
Tzn? Wszystkie funkcje działają tak jak działały wcześniej, mijasz tylko wbudowany wzmacniacz przecież :-P
Mysle jeszcze o wygluszeniu przednich drzwi matami. Boje sie troszke ze beda obciazone troche ale jest sporo zalet.
Troche napewno obciąży, ale jak chcesz to robić w celu poprawy grania to przy nokiach nie odczujesz tego, a to dlatego że w puszkach siedzą :-P
O inwazyjnosci adaptera mialem na mysli - jak to bedzie grac, tzn utrata jakosci dzwieku.

Sterowanie z radia - czyli np on/off na suba i inne. Z tego co sie orientuje to mozna sterowac ale bezposrednio przy wzmacniaczu a nie z radia. Choc moge sie mylic, nie znam sie az tak bardzo. Ale tyle wyczytalem.

Jezeli sprawdzales te nokie pod wzmacniaczem i nie bylo wyraznej zmiany na lepsze to mi ulatwiles sprawe. Po prostu tego nei zrobie ;p

Co do drzwi to mimo wszystko rezonans jakis jest. Poza car audio wygluszaja szumy powietrza z otoczenia itp. Wiec mysle ze to calkiem fajna sprawa. Nie wiem jak duza roznica bylaby w stosunku do oryginalnego wygluszenia. Ale gdyby byla roznica spora moglbym nad tym pomyslec w ramach wolnego czasu.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

frost12q, Tak czytam i czytam toje wypowiedzi i wychodzi że zależy ci na fajnym dzwięku. Więc najlepiej jak byś zmienił radyjko... Połowa twoich problemów się rozwiąrze :ok: teraz radia na prawde są tanie i możne zainwestuj w coś, to będziesz mógł sub. sterować i z głośnikami tylnimi problemu nie będzie
kosta1984
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2013-02-26, 19:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Górki Wielkie

Post autor: kosta1984 »

frost12q pisze:Sterowanie z radia - czyli np on/off na suba i inne. Z tego co sie orientuje to mozna sterowac ale bezposrednio przy wzmacniaczu a nie z radia. Choc moge sie mylic, nie znam sie az tak bardzo. Ale tyle wyczytalem.
Do sterowania 'suba i inne' :) możesz wykorzystać biały przewód "biegnący" razem z kablem antenowym. Zobaczysz go w bagażniku w schowku po prawej stronie. Sam go wykorzystałem do on/off aktywnego suba z mazdy.

Ten adapter z linku nie działa z aktywnym subem z mazdy. Adapter mógłbyś wykorzystać do sygnału na wzmacniacz.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

frost12q pisze:Sterowanie z radia - czyli np on/off na suba i inne. Z tego co sie orientuje to mozna sterowac ale bezposrednio przy wzmacniaczu a nie z radia. Choc moge sie mylic, nie znam sie az tak bardzo. Ale tyle wyczytalem.
Można z radia więcej, :arrow: czyli poziom głośności samego subwoofera :arrow: częstotliwości dźwięku w Hz :arrow: zmiana polaryzacji/biegunowości +/-
Oczywiście zależy od radia ale więkoszość w cenie <300zl takie ustawienia posiada ;)
A do załączania sub. możesz użyć przewodu o którym pisał kosta1984
Ostatnio zmieniony 2013-10-27, 19:01 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Zaloze tego suba i zobaczymy jak to gra. Potem zobaczymy
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Zabrałem się za przerabianie paneli przód pod 130, zamierzam kupić zestaw hertz dsk 130, można dostać go za 200PLN, czy myślicie, że to dobry wybór w tej cenie?
Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

Post autor: lukaszz2369 »

Moim zdaniem w tej cenie nie kupisz nic lepszego. Ja u siebie mm zamontowane ale 130 DCX i jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

dechpo, Jak już sie bawisz tym to odrazu Ci mówie powiększ komory na ile Ci sie tylko uda, są krótkie a miejsca jeszcze sporo więc ciągnij na maxa do tyłu aby weszły w drzwi, i tak samo to co dobudujesz rób wyższe troche na tyle aby sie zmieściło jak chcesz żeby to grało. Bo jak zrobisz tylko dystans pod 13 a pucha zostanie seria to grac nie będzie niestety, u siebie lekko powiększyłem ale nadal za mało i niestety basu podkręcić sie nie da bo pukać zaczyna bo sie dusi :-P
I tak jak ma być ok to całość wzmocnij matami z żywicą najlepiej ze 2warstwy żeby to sztywne było, dalej trzeba to wygłuszyć więc albo dekarka/maty albo warstwa gruba szpachli z włóknem :-P
Hertze podobno mają strasznie krzykliwe Tw ale to już ocenisz sam, zawsze można foliaka na kabel dorzucić jak zabardzo będzie sie darł :-P
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

adriang92, czy wielkość komory ma aż tak duże znaczenie? Może nie bawić się w przerabianie plastiku, zamiast tego przykręcić dystans do drzwi, wygluszyc i z nich zrobić komore?
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

dechpo, oj ma ma:P Jak z subem będzie za mała udusi sie za duża będzie wolny i mulasty :-P Pod 13 całe drzwi za duże będą, pozatym żeby je wygłuszcyć najpierw musiał być przykręcić kawał blachy żeby zamknąć drzwi :lol:
Niestety c4 pod tym względem jest skopane :-P
Awatar użytkownika
gierczol
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2013-05-26, 23:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zielona Góra

Post autor: gierczol »

Zobaczcie jakie rozwiązanie montażu głośników 165 mm na przód:
Obrazek
zastanawiam się czy można kupić takie elementy gotowe czy to hand made...
Ostatnio zmieniony 2013-11-14, 21:36 przez gierczol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
misiek_lbn
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 254
Rejestracja: 2012-01-03, 03:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: misiek_lbn »

Wygląda na jakieś tworzywo jak kupowane :)
Swoja droga ciekawy srodek, - setkowa drewniana gałka i ramka biegów w drewnie, trzymacze na kubki, obd w tunelu, jasna skora w prądzie ale spod deski czarny. Skąd to wytrzasnales? :)
Awatar użytkownika
gierczol
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2013-05-26, 23:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zielona Góra

Post autor: gierczol »

misiek_lbn pisze:Wygląda na jakieś tworzywo jak kupowane :)
Swoja droga ciekawy srodek, - setkowa drewniana gałka i ramka biegów w drewnie, trzymacze na kubki, obd w tunelu, jasna skora w prądzie ale spod deski czarny. Skąd to wytrzasnales? :)
na tablicy znalazłem :) poszukuję inspiracji by wrzucić na przód 165 mm i się trafiło coś takiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

zastanawiam się czy można kupić takie elementy gotowe czy to hand made...
Nie kupisz czegoś takiego :-P Kiedyś były dostępne taszki gotowe ale dawno już ich nie ma :-P Coś takiego da sie zrobić robisz dystans pod 16, przykręcasz do boczka wycinasz to co nie potrzebne dalej to już zabawa z matami i żywicą żeby to jakoś wyglądało :-P Ciężko tu stwierdzić czy to tylko zrobiona jest maskownica a sam głośnik siedzi na dystansie do drzwi czy coś właśnie w stylu taszki że do tego sie przykręca. Tak czy siak 16 w c4 to temat przewalony, najlepszą opcja są komory zamknięte robione na tapicerce, z tym że wygląda to jeszcze gorzej niż ten twór :-/ I pamiętaj o tym że zawiasy szybko klękną bo wnętrze drzwi trzeba zamknąć blachą i matami :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”