[A6 C4] Wymiana głośników w półce? Montaż subwoofera?

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

[A6 C4] Wymiana głośników w półce? Montaż subwoofera?

Post autor: Ravi224 »

Hej. Wczoraj jadąc do panny, słuchałem jak to ja nutek clubowych no i dla jednego głośniku w półce nie spodobał się gatunek muzyki, więc zaczął "pierdzieć" nawet przy niskiej regulacji głośności. Dobra ale mniejsza z tym. Poszperałem trochę w internetach no i można się natknąć na oryginalne nokie na tylna półkę. I tu nasuwa się pytanie czy warto brać te nokie? Może da się wstawić tam jakies inne głośniki 2-3 drożne w miejsce oryginalnych p&p? Czy może naprawić oryginalny głosnik, troche go uciszyć i wstawić subwoofer ze wzmacniaczem? Jeśli subwoofer to czy w szczelnie zamknietym bagażniku jak to jest w sedanie subwoofer bedzie jakoś grał? I najwazniejsze pytanie czy jest możliwośc podłączenia wzmacniacza(dokładniej kabli od niego) pod DELTA CC? Istnieja jakies przejsciówki na chinche itd? Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2016-07-04, 14:11 przez Ravi224, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Ravi224 pisze:Może da się wstawić tam jakies inne głośniki 2-3 drożne w miejsce oryginalnych p&p?
Da się. Z tym że jeśli chcesz wymienić tylko oryginalny głośnik na inny a zostawić ten oryg. "wzmacniacz" to nie na 3drożny bo tam idą tylko niskie tony(jeśli się nie myle). Więc kupujesz nie 3 drożny tylko niskotonowy albo przynajmniej zwykły płaski (chyba 16cm tam wchodzi) podłączasz i gra :ok: Robiłem tak u siebie w D2 ;-)
Ravi224 pisze:Czy może naprawić oryginalny głosnik, troche go uciszyć i wstawić subwoofer ze wzmacniaczem?

Jeśli chcesz wtawiać subwoofer to można by je nawet odłączyć bo stają się zbędne. Z tym że sam mając subwoofer w bagażniku właśnie je naprawiałem :-D Ale to już kwestia wymagań, upodoboń i portfela :-D
Ravi224 pisze:Jeśli subwoofer to czy w szczelnie zamknietym bagażniku jak to jest w sedanie subwoofer bedzie jakoś grał?
Będzie, ale najlepszy byłby tu subwoofer zamknięty. Czyli bez bassreflex czy szczelinowy.
Ravi224 pisze: I najwazniejsze pytanie czy jest możliwośc podłączenia wzmacniacza(dokładniej kabli od niego) pod DELTA CC? Istnieja jakies przejsciówki na chinche itd?
Da rade, trochę kombinacji jest, ale są takie przejściówki.
Ostatnio zmieniony 2016-07-03, 10:12 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

Post autor: Ravi224 »

Dobra może teraz głupie pytanie, bo nie sprawdzałem nawet ale czy w półce są zwykłe 16cm głosniki czy elipsy?

Jak jestes zadowolony z działania suba w bagazniku w swojej d2? Własnie sie zastanawiam nad włożeniem u siebie.

Mogłbys pokazać/podesłac link do takich przejsciówek bo zielony w to jestem? :)
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Ravi224 pisze:Dobra może teraz głupie pytanie, bo nie sprawdzałem nawet ale czy w półce są zwykłe 16cm głosniki czy elipsy?
Okrągłe, chyba to widać :?: :!:
Ravi224 pisze:Jak jestes zadowolony z działania suba w bagazniku w swojej d2? Własnie sie zastanawiam nad włożeniem u siebie.
To nie mój pierwszy sub, już trochę ich przerobiłem. W 100 miałem subwoofer z bassreflex i też dawał rade z tym że miałem dziurę w kanapie na narty. Subwoofer zawsze zagra przyjemniej niż małe głośniczki 16cm.

Co do przejściówki z oryginalnego radia na wzmacniacz po małej przeróbce (odłączeniu 2 przewodów) to by się nadawało http://3.allegroimg.pl/original/12/56/5 ... 5652244771 Dobrze jak by wzmacniacz miał filtr dolnoprzepustowy, bo jak nie to trzeba będzie dodatkowo go zamontować.
Ostatnio zmieniony 2016-07-03, 12:52 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Ravi224
Adept
Adept
Posty: 43
Rejestracja: 2016-06-20, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlasie

Post autor: Ravi224 »

No własnie też posiadam dziure na narty w tylnej kanapie i wiadomo nie bedzie z subem tego samego efektu co w combi także pytam jak to gra totalnie "zamkniete".

A jak z tym filtrem? Wzmacniacze są ogolno dostępne czy raczej ciężko znaleźć? Jakie mniej wiecej są koszta dołożenia tego filtra?
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Ravi224 pisze:A jak z tym filtrem? Wzmacniacze są ogolno dostępne czy raczej ciężko znaleźć?
90% wzmacniaczy jest z filtrem Low pass
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”