[ALL ] [FOTOSTORY] Aux w radiu Delta CC Bose

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

[ALL ] [FOTOSTORY] Aux w radiu Delta CC Bose

Post autor: highzim »

Witam wszystkich.

Pozdrawiam na wstępie miki1133 który poprosił o zdjęcie jak to wygląda bo przeczytał mojego posta, pomyślałem że mini-poradnik może pomóc komuś jeszcze więc tak o to jest. Co prawda jego wóz to A8 ale powinno tez podejść :D

Pewnie wielu posiadaczy C4 z radiem Delta CC chciało by mieć możliwość słuchania własnej muzyki, są transmitery ale idzie to po radiu więc częste zakłócenia itd, adapter kasety - u mnie czasem trzeszczał i wkurzał mnie kabel wystający z radia jak po ataku jakiegoś druciarza :P Rozgrzebałem więc zmieniarkę i znalazłem piny w które można puścić własny sygnał.

Sposób prosty jak drut, między radiem a zmieniarką idzie zwykły sygnał audio więc wpinamy się w niego i puszczamy co chcemy, w zmieniarce nawet nie musi być płyty, ważne tylko żeby była podłączona i widoczna przez radio ( musi być możliwość przełączenia na nią ).
Jest to troche sposób na-około, bo puszczamy kabel z bagażnika do przodu, a można się wpiąć za radiem, ja niestety nie miałem kluczy do radia żeby to zrobić więc puściłem kabel pod pokrywą podłogi bagażnika, za siedzeniami ( avant ), i kabel widać tylko kawałek za tunelem. Jak znajdę czas to przedstawie sposób na podłączenie się zaraz przy radiu.


Co nam będzie potrzebne:
- kabel audio stereo
- ewentualnie gniazdko chinch, wtyczke jack, jakie odpowiada
- lutownice, cyne, izolację
- ewentualny przełącznik 2 kanałowy ( z 6 pinami ) jeśli chcemy zachować możliwość korzystania ze zmieniarki.

Najpierw trzeba rozłożyć zmieniarkę, ma pare śrub z tyłu i na bokach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak mamy rozłożoną, to wypinamy kabel z wtyczką ( ja nie mam foty bo zapomniałem zrobić, jest z tyłu w rogu, delikatnie śrubokrętem trzeba ją wypiąć ale na tej focie wszystko widać: )
Obrazek

Wyjmujemy wtyczkę, na schemacie zaznaczam który kabel to co. Kable przecinamy, od strony zmieniarki izolujemy lub przedłużamy i montujemy do przełacznika ( jeśli taki posiadamy ). Od strony kabla wpinamy swój sygnał, lutujemy, izolujemy i gotowe.
Obrazek

Ja wyprowadziłem sobie zaraz małe gniazdko na chincha do którego podłączam kabel przód-bagażnik :)
Tak to wychodzi finalnie:
Obrazek

I w aucie:
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

Ja wpiąłem się w przedwzmacniacz i przewód puściłem schowkiem. Teraz jak chce słuchać telefonu wkładam pustą kasetę :)
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

trooky, Też dobry sposób :) Tylko wymaga rozłożenia radia i z tego co pamiętam cięcia ścieżek, ten jest najprostszy i można to zrobić nawet na szybko. Każdy sposób jest dobry jeśli spełnia swoje założenie :)
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

Ciąć nie trzeba, ale napewno więcej wprawy niż cięcie przewodów. Tak sobie teraz myśle, że chyba drugi raz bym się już nie bawił i zrobił po twojemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”