[A6 C4] Audi A6C4 1.9 TDI 1Z

Pomysły, pytania, spostrzeżenia odnośnie tuningu zawieszenia, silnika, układu napędowego.
lechWL
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-19, 19:30
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

[A6 C4] Audi A6C4 1.9 TDI 1Z

Post autor: lechWL »

Witam. Zastanawiam sie nad podwyzszeniem mocy w moim autku z 90KM na ok 110-1120KM. Wtryski sprawdzalem w Bosch Service i sa w niemal idealnym stanie, pompa paliwowa została zregenerowana, uszczelniona. Turbo w niezłym stanie. Jakis czas temu zmieniałem skrzynie biegów i sprzegło tez dobrze sie trzyma.
Zaproponowano mi "po sąsiedzku" kupno komputera ( w nogach pasazera sie znajduje) gdzie byly zmieniane mapy. Komputer jest z B4 i podobno miala ok 140KM.
Szukam pomocy aby ktos podpowiedział ze sama zmiana komputera ma sens? Czy zaszkodzi to silnikowie albo w jakim stanie zaszkodzi?
Audi A6C4 1.9Tdi 1Z
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

Jeśli na te same numery to zmieniaj. Ewentualnie odezwij się do Muniora od nas z forum. Polecam :-P
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
brabus124
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2017-11-06, 11:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: brabus124 »

lechWL, Jeśli chcesz zostać przy fabrycznych wtryskach to max co możesz uzyskać to ok. 115KM, komp. z programem na 140KM może być, ale ważne żeby był pisany na taki osprzęt jaki posiadasz lub przynajmniej bardzo zbliżony, jeśli był pisany pod wtryski 0,216mm lub pompę 11mm - to będzie lipa.
Na 120-130KM musiałbyś zmienić końcówki wtrysków na większe :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”