Syf w zbiorniku paliwa

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
Patryk98110
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-03, 22:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łomża

Syf w zbiorniku paliwa

Post autor: Patryk98110 »

Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnio moje autko miało trochę problemów ( lubiło się zgasić podczas jazdy, po czym nie odpalić w ogóle). Po diagnozie i czyszczeniu przewodów paliowych autko odżyło, przewody zostały odetkane, lecz ten brud dalej się pałęta po baku. Nie czekając na to aż zdarzy się to znowu postanowiłem, że usunę je na własną rękę nie demontując baku, czyli dostając się do niego od góry. W takim razie rodzi się kilka pytań:
- czy któryś z forumowiczów spotkał się z tym problemem
- czy bez demontażu dam radę to zrobić, używając tej małej szpary w bagażniku ( zamierzam go w jakiś sposób oczyścić, do tego też siateczką od pompy również zamierzam się zająć

Dodam, że nie jestem mechanikiem i o mechanice pojęcia nie mam. Mam za to dużo chęci i czas, który mogę przeznaczyć aby moje autko znowu mogło bez obaw łykać kolejne km. Za pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 2015-11-09, 22:56 przez Patryk98110, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

dasz radę od góry,
paliwo spuszczasz do zera i
po wyciągnięciu pompki i kosza wycierasz dno zbiornika(resztkę paliwa z syfem) szmatkami (lub ręcznikami papierowymi, ale musisz uważać aby się nie strzępił itp)

ja u siebie kiedyś tak czyściłem.

w dziale napraw masz mój poradnik o wymianie pompki paliwa, tam jest instrukcja jak ją wyjąć i kosz. zabawy trochę będzie pamiętaj aby co jakiś czas wyjść z garażu i zaczerpnąć świeżego powietrza :)
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Patryk98110
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-03, 22:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łomża

Post autor: Patryk98110 »

I właśnie o to mi chodziło. Bardzo fajnie opisane, wszystko jest wiadome. Mam nadzieje ze mi też tak fajnie pojdzie jak Ty to opisales. Dzieki za pomoc :) Jak coś nie tak będzie to się odezwę niżej :) :)
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

i pamiętaj "cierpliwość jest cnotą" :ok:
u mnie różne "zaklęcia" leciały przy składaniu kosza :)
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

Patryk98110, _tagi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”