Pozew o naruszenie dóbr osobistych

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Emaldo
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2022-12-20, 09:01
Imię: Adam
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1987
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Warszawa

Pozew o naruszenie dóbr osobistych

Post autor: Emaldo »

Mam pytanie chciał bym wnieść sprawę o naruszenie moich dóbr osobistych. Zostałem pomowiony przez współ pracowniczkę o molestowanie, czego nigdy się nie odpuściłem. Jakie są koszty takiej sprawy w pozwie zadał bym tylko przeprosin w zakładzie pracy jak wypłacenia jakiejś kwoty na cele charytatywne
Awatar użytkownika
Werkiar
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2023-02-03, 09:52
Imię: Adam
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1986
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Zgorzelec

Post autor: Werkiar »

Art. 212 kk Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego

Zapoznaj się z tematyką naruszenia dóbr osobistych na tej stronie:
https://spokojwglowie.pl/naruszenie-dob ... ym-polega/
Wszystko jest tutaj dokładnie opisane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”