Wynajem długoterminowy samochodu

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Emaldo
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2022-12-20, 09:01
Imię: Adam
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1987
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Warszawa

Re: Wynajem długoterminowy samochodu

Post autor: Emaldo »

Najem jest idealną opcja jeśli nie ma się wolnej gotówki albo chcesz jeździć autem premium. Z drugiej strony obecnie są dośc wysoko oprocentowane lokaty tak wieć opłaci Ci się na pewno włożyć te 100 tysięcy na przykład na lokatę. Generalnie auto to nie inwestycja ale koszt i musisz się zawsze liczyć z tym, ze straci na wartości.
Winer
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2022-12-28, 13:57
Imię: Adam
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: quattro
Skąd: Rybnik

Post autor: Winer »

Czy w przypadku najmu auto potem mozna wykupić jeśli mi się na przykład będzie nim dobrze jeździło?
Emaldo
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2022-12-20, 09:01
Imię: Adam
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1987
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Warszawa

Post autor: Emaldo »

Jak najbardziej. Wiele osób jednak z tej opcji rezygnuje bo woli po prostu wziąć sobie inne nowe auto. W podobnej cenie najmu. Ma to tę zaletę, że nie trzeba martwić się o sprzedaż.
Winer
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2022-12-28, 13:57
Imię: Adam
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: quattro
Skąd: Rybnik

Post autor: Winer »

W sumie racja, a jak wyglada kwestia zdania samochodu. Zastanawia mnie jak jest z uszkodzeniami czy ewentualnymi otarciami w trakcie użytkowania. Firma pobiera za to kasę?
Emaldo
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2022-12-20, 09:01
Imię: Adam
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1987
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Warszawa

Post autor: Emaldo »

Wiadomo, ze po okresie wynajmu nie będziesz zdawał auta w stanie idealnym, jakieś drobne rysy czy otarcia zawsze się znajdą bo wynikają z eksploatacji samochodu. Jednak jeśli nie są to jakieś duże uszkodzenia, ponadnormatywne to firma nie powinna za nie policzyć. Dostaniesz pod koniec po prostu fakturę rozliczeniową. Jeśli będzie niedoprzebieg to również powinni Ci zwrócić kasę.
Ostatnio zmieniony 2023-02-08, 07:01 przez Emaldo, łącznie zmieniany 1 raz.
Winer
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2022-12-28, 13:57
Imię: Adam
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: quattro
Skąd: Rybnik

Post autor: Winer »

Czyli generalnie polecasz?
Emaldo
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2022-12-20, 09:01
Imię: Adam
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1987
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Warszawa

Post autor: Emaldo »

Ale firmę czy ogólnie wynajem długoterminowy? Mogę Ci napisać tutaj, ze sam wynajem to świetna sprawa, jesli komuś oczywiście opłaca się pod względem finansowym. Formalności zwiazane z zawarciem umowy są bezstresowe oraz szybkie, w przypadku leasingu jest więcej załatwiania, więcej wypełniania papierów i ogólnie trudno jest go dodać, szczególnie jeśli chcesz wziac na nową firmę.
Ostatnio zmieniony 2023-02-08, 07:02 przez Emaldo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Werkiar
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2023-02-03, 09:52
Imię: Adam
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1986
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Zgorzelec

Post autor: Werkiar »

Rozumiem, ze bierzesz auto na firmę? W przypadku najmu cena miesięczna nie jest taka wysoka bo wrzucisz sobie ratę w koszty firmowe. W teorii rata może się wydawąć wyższa, w praktyce często jest taniej albo porównywalnie jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie dodatkowe koszty jakie trzeba ponieść przy leasingu. W najmie wszystko jest ujęte w jednej racie. No i po zakończeniu umowy w najmie po prostu zdajesz auto i albo bierzesz nowe albo nie. W leasingu i nowym ładzie trzeba się mocno natrudzić aby wszystko sprzedać z zyskiem.
Winer
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2022-12-28, 13:57
Imię: Adam
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: quattro
Skąd: Rybnik

Post autor: Winer »

Właśnie przeglądam sobie ofertę na stronie master1 i spodobało mi się kilka samochodów. Jednak z tego co widzę to podają stałą ratę, co się dzieje przy galopującej inflacji/wiborze? Podnoszą ratę?
Awatar użytkownika
Werkiar
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2023-02-03, 09:52
Imię: Adam
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1986
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Zgorzelec

Post autor: Werkiar »

Z zapisów na stronie Master1 wynika, że nie zmienia się do konca i jest taka sama. Możesz oczywiśćie się dopytać, ale jest raczej na 100% tak jak pisze. Co innego jak wybierzesz sobie jakieś auto, którego nie mają w ofercie i będziesz musiał u nich czekać na sprowadzenie. Wtedy po miesiącu czy dwóch rata najmu może wzrosnąć. Ale decyzja należy do Ciebie czy akceptujesz nową cenę czy nie. Jak już podpiszesz umowę, nie musisz się martwić o to, ze rata Ci wzrośnie jak przy standardowym kredycie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”