[100-2.0 AAD] W jakich silnikach występuje KE-Motronic

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
rybad007
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2014-09-25, 23:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorze

[100-2.0 AAD] W jakich silnikach występuje KE-Motronic

Post autor: rybad007 »

Moja audiczka umiera :/. Oddałem ją do mechanika, a ten wskazał od razu na rozdzielacz paliwa i powiedział, że to jego wina i jest do wymiany. Bez żadnego sprawdzania, pomiarów itd. Przynajmniej nie jest jednym z tych, którzy wskazują od razu czujnik temperatury płynu, obwiniając go za wszelkie problemy z autem, łącznie z rdzą i niskim ciśnieniem w kołach. Ale do rzeczy: w jakich jeszcze autach znajdę taki sam rozdzielacz razem z klapą spiętrzającą (zresztą wiecie o co chodzi), tak żebym mógł go nabyć i podmienić? Zdaje się, że w Audi 80 z silnikami 3A były takie same, ale czy identyczne?
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

doiwedz sie czy od 2.2 mc nie jest taki sam.bo mam taki z auta bez gazu.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
rybad007
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2014-09-25, 23:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorze

Post autor: rybad007 »

Nie mogłem znaleźć informacji o tym czy od 2.2 mc pasuje, ale znalazłem na szrocie identyczny z moim i czekam jeszcze na gumę do przepustnicy. Mam nadzieję, że po weekendzie wszystko będzie grało, jak mój mechanik to ogarnie. On mi powiedział, że wystarczy wymienić i będzie śmigać auto, ale coś mi się nie chce wierzyć. Przecież to jest element, który się reguluje pod konkretny samochód, więc jak był zamontowany w innym aucie, to ma inne "ustawienia"? A w razie Niemca, to jak zrobić, żeby auto paliło tylko na gazie? Trzeba wyjąć talerz z klapy spiętrzającej i ustawić tylko śrubami dawkę dla gazu? (II generacja). Pytam, bo jak mój majster nie da rady tego ustawić, to zabiorę od niego auto, ale żeby to zrobić będę musiał go odpalić i dojechać na lpg.
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

powinno się regulować ale w KE-Motroniku nastawnik ciśnienia paliwa ma duży zakres pracy, gorzej jest w 2.3
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
garbos
Adept
Adept
Posty: 38
Rejestracja: 2012-12-02, 18:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Samolubie

Post autor: garbos »

Może opiszesz co się dzieję z Twoją AUDI, bo niekoniecznie musi to być uszkodzenie rozdzielacza. Te silniki są podatne na awarię związane z bardzo błahą sytuacją taką jak np. nieszczelność układu. Opisz co się dzieję a postaram się pomóc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”