[A6 C4] Problem z ABS po wymianie czopa piasty łożyska lewy

namez89
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2013-06-02, 16:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nysa

[A6 C4] Problem z ABS po wymianie czopa piasty łożyska lewy

Post autor: namez89 »

Witam znów proszę o pomoc:)

Mianowicie po zakupie mojej a6 c4 2.5 tdi miałem do wymiany tylne lewe łożysko wewnętrzne(bardzo huczało) przy czym abs załączał się przy każdym hamowaniu sucho mokro nie ważne,kilka dni zwlekałem z wymianą (brak czasu i do tego obrobione imbusy od zacisku) no iprzyszedł czas wymieniłem na czopie był rant założyłem nowe łożysko chociaż nie powinienem tego robić,no i pięknie ładnie zapakowałem żonę dziecko i jedziemy na zakupy po przejechaniu 20 km hukło raz i tylne lewe koło stoi nie mal w poprzek.

Kolejnego dnia (niedziela trzeba zrobic poniedziałek do pracy 30km w jedna stronę):)

Oczywiście imbusy od czopa sie obrobiły trzeba było ciąć wiercić założyłem nowe tzn. używane w dobrym stanie ale ze 100 c4 2.5 TDI i od tej pory odpalam auto ABS nie świeci po ujechaniu 2 3 4 może 5 metrów zapala się kontrolka ale co może i ważne jak ruszam i jeszcze nie świeci i nacisnę hamulec to odrazu działa ABS tzn trrrrr.

Hmm... Co to może być czujnika nie uszkodziłęm napewno?

Jaka powinna być odległość miedzy piastą a czujnikiem? (u mnie jest taka dosyć nawet nie są blisko siebie.

Przepraszam za rozpiskę ale chciałem jak najbardziej szczegółowo opisać mój problem kiedy i z miej więcej jakiego powodu się to zaczeło.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

a wyczyściłeś ładnie piastę tą ''niby nową'' od strony wewnętrznej tam gdzie czyta czujnik ABS? może tam jest problem, a jak nie to dobij lekko czujnik do środka i tyle, ale z umiarem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

tak jak dejwid mowi.dobijaj czujnik.
to ze gdacze przy kazdym hamowaniu to nie musi byc kurat ten czujnik do tego kola.skoro dzialo ci sie to od poczatku.
ale to ze nie widzi czujnika po ruszeniu to ewdientnie odleglosc od piuasty.3 kola mu sie wg czujnikow kreca a 4 nie..i mimo ze czujnik jest sprawny wywala bład.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
namez89
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2013-06-02, 16:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nysa

Post autor: namez89 »

Czujnik dobiłem i działa jak powinno przy okazji przestała też mrugać kontrolka (!) właśnie taka:)

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”