[FWD] Ścinanie opon z tyłu po wymianie z nivo na zwykłe zawi

Awatar użytkownika
Frodos
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2012-02-19, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mysłowice

[FWD] Ścinanie opon z tyłu po wymianie z nivo na zwykłe zawi

Post autor: Frodos »

Witam.
Tak jak w temacie. Padło mi zawieszenie nivo i jako że jest drogie w naprawie, wymieniłem je na standardowe. Oczywiście wymienione zostało mocowanie, łożyskowanie, odboje, osłony, amortyzatory i sprężyny. Zakupiłem zestaw od jednego z kolegów z forum, wszystko jest ok, nic nie stuka, nic nie puka, nie pływa, ale ścina mi opony od wewnętrznej strony.
Mam Avanta, ale komplet zawieszenia kupiłem z Sedana.
Czy w tym tkwi problem? Pytałem ludzi na forum, czy jest to to samo i stwierdzono, że tak. Dodam że Avant na tych sprężynach nie stoi za nisko, jest tak jak być powinno.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

w c4 osce nie ma opcji zeby zmiana amorow itp miala wplyw na scinanie opon geometrie kół tylnych.
samo mocowanie piasty jest stale do belki.kolo porusze sie w zakresie góra dół zawsze pod tym samym kątem wzgledem ziemi.to jest stala os jak w przyczepce...musiala by ci sie w polowie dlugosci belka skladac wpół..
wg mnie przyczyna moze byc albo auto posiadajace min 3 viny czyli przod tyl i dach..
albo przekoszona cala belka tylna.przekoszona wzgledem nadwozia.ale tutaj i tak nie maja wplywy amory.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Frodos
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2012-02-19, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mysłowice

Post autor: Frodos »

Nie sądzę żeby auto miało 3 viny, było sprawdzane przez dobrego blacharza i dobrym miernikiem lakieru. Tylko błotniki były lakierowane. Belka też jest prosta. Przed wymianą zawieszenia wszystko było ok, zrobiłem około 10kkm i nie scinalo opon...
A nie ma różnicy w długościach amortyzatorów między sedanem a avantem? Albo inny kąt na mocowaniu górnym amortyzatora?
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

To jest sztywna wleczona belka.nie ma mozliwosci zeby zmienil sie ka pochylenia czy tez zbierznosc.jedyna mozliwosc to krzywa belka lub krzywy czop ale czop rozwalilby ci lozyska
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Frodos
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2012-02-19, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mysłowice

Post autor: Frodos »

To w takim razie od czego mogła się tą belka skrzywic, skoro nie było żadnego wypadku ani innej przygody od momentu wymiany zawiecha?

[ Dodano: |23 Maj 2015|, o 14:40 ]
Chyba wiem co mogło być przyczyną. Dziś położyłem się pod auto żeby zobaczyć jak to wygląda, no i znalazłem jedną bardzo niepokojącą rzecz... Guma która jest w dolnym mocowaniu amortyzatora jest wciśnięta z jednej strony na tak około 1cm, a z drugiej strony jest wypchana. Tak samo w jednym kole jak i drugim... Czy to może być przyczyną? Nie powinno być tam jakiejś tulejki, podkładki, która zapobiegała by właśnie przemieszczaniu się tej gumy?
Zrobiłem zdjęcia jak to wygląda, nie są może dobrej jakości, ale leżałem pod autem i nie widziałem co uchwycę na zdjęciu :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Nie ma to znaczenia
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”